Jak otevřít sušený lak

Naposledy jste si koupili krásný odstín laku, ale neodvažovali jste se udělat manikúru, ale dnes se víko ukázalo, že je pevně přilepeno k láhvi? Nebojte se - existuje řešení! V dnešní publikaci vám řekneme, jak snadno otevřít sušený lak a co dělat, aby se zabránilo jeho vysychání v budoucnu. Proto, pokud jste hledali odpověď na otázku, proč lak schne a jak ho otevřít, pak je náš článek pro vás!

Nejprve můžete na internetu na různých fórech a na internetových stránkách vidět spoustu tipů a rad, jak otevřít víko na své oblíbené láhvi. Mezi nejoblíbenější patří tyto tipy:

  • zaklopte kryt na roh stolu;
  • vytáhněte kryt pomocí kleští;
  • požádejte manžela, aby láhev otevřel;
  • Odhoďte.

Chceme se s vámi podělit o jednoduchý trik, který vám umožní otevřít víko vašeho oblíbeného laku na nehty během několika minut. Co k tomu potřebujeme? Budeme o tom dále diskutovat.

Sušený lak pod víkem: jak otevřít?

Metoda jedna

K odšroubování víka sušených peněz budeme potřebovat šálek horké vody a gumičku (ten, s nímž jsou peníze bankovky často zajištěny).

Nyní pokračujte přímo k pokynům: naplňte šálek horkou vodou, otočte lahvičku dnem vzhůru a ponořte víčko láhve do kapaliny. Po 3-5 minutách vyjměte láhev z vody a odšroubujte uzávěr - horká voda změkne tvrzenou tekutinu a víčkosnadné odšroubování. V případě, že máte problémy s víčkem, obalte kolem něj pružinu a odšroubujte uzávěr.

Vezměte prosím na vědomí, že lak na nehty by měl být uchováván v šálku, aby byl ponořen pouze uzávěr láhve do vody. Faktem je, že vysoké teploty mohou změnit strukturu smaltu, v důsledku čehož se lakový povlak stává lepkavým.

Metoda dvě

Víko vysušeného laku na nehty lze odšroubovat acetonem. Na vatový tampon naneste nějaký lešticí prostředek a otřete místo, kde se víčko připojí k lahvičce. Po 1-2 minutách se pokuste odšroubovat uzávěr.

Aby se předešlo takové nepříjemné situaci, po manikúru, nebuďte příliš líní, abyste důkladně vyčistili nitě krku a vnitřku krytu od zbytků laku.

Jak zabránit sušení laku?

Zaprvé, lakmiluje chlad, proto se snažte držet lahve od slunečního záření a topných zařízení. Poznámka: teplo a světlo ovlivňují nejen rychlost zahuštění laku, ale také jeho strukturu a barvu.

Za druhéuzávěr po použití přípravku vždy důkladně dotáhněte. Dokonce i když počkáte, až první vrstva zaschne na druhou, nezapomeňte láhev zavřít.

Za třetí,vždy skladujte bubliny ve vzpřímené poloze, aby nedošlo k proudění kapaliny pod víčkem. Obsah lahviček pravidelně míchejte.

Je důležité poznamenat, že když jsme myzbývající lak se třepe z kartáče na hrdle láhve a pak se na něm vytvoří zmrzlá vrstva barevného potahu. To vede k těsnému uzavření láhve, což má za následek mezeru - a kapalina schne. Dbejte na to a vždy vyčistěte hrdlo zbytků laku acetonem.

Lak můžete udržet čerstvý tak zajímavým způsobem: před zavřením nádobu vyfoukněte. To pomůže vytlačit kyslík, který ničí sklovinu.

A konečně: neředit sušený lak acetonem, protože to bude pouze kazit ošetření manikúry. Povlak zředěný acetonem leží nerovnoměrně, s bublinkami a rychle se odlupuje. Chcete-li to zředit, měli byste použít speciální tekutinu, kterou lze nyní zakoupit v téměř každém kosmetickém oddělení.

Pečlivě ošetřujte lak, aby s ním zůstalo po dlouhou dobu přátelství!