Jak odstranit lepivou vrstvu z gelového leštidla

Klasická manikúra dnes nikoho nepřekvapí. A na pokrytí nehtů obyčejným lakem bylo naprosto nemoderní. Stále více žen dává přednost héliovému potažení nehtů, které trvá až tři týdny. Současně, v uplynulých letech nátěr nehtů se speciální gelovou polštářkou stala se méně populární. Na nehtech vypadá tento nátěr přirozeněji a trvá nejméně dva týdny. Při práci s takovými laky však existuje několik fází. Jedním z nich je odstranění lepivé vrstvy z gelu. Jak to udělat, pojďme pochopit.

Clinser - nejlepší volba

Odstranění lepivé vrstvy z gelu je konečný postup během manikúry. To dává nehtům lesklý zrcadlový lesk, který zpravidla trvá až do dalšího postupu. Navíc je to odstranění lepivé vrstvy, která umožňuje dokonale spojit všechny vrstvy různých produktů, které byly aplikovány během manikurového postupu. Proto je důležité to udělat správně, aby nehty byly potěšeny, ne prasklé a odlomené.

Odborníci říkají, že správným a optimálním způsobem, jak odstranit lepivou vrstvu z gelu, je použití speciálního nástroje s ošetřovatelem. Jedná se o speciální kapalinu, která obsahuje alkohol, parfémy, vodu a různé oleje vybrané ve správném poměru. Zjednodušeně řečeno, clinser je odmašťovadlo. Upozorňujeme na skutečnost, že neexistuje žádný zvláštní rozdíl, jaký typ firmy si klinik vybere, hlavní věcpoužívat správně. Je důležité aplikovat pouze manikúrové výrobky jedné firmy, protože jsou dokonale vzájemně kombinovány, a proto nevznikají žádné problémy s kvalitou nátěru.

Přípravek by měl být nanesen na utěrky nebo houby, které nepouštějí vlákna, a jemně otřete nehty několik minut po vysušení. Je naprosto nemožné to udělat ihned po vysušení, protože lesklý efekt na nehty se nemusí vynořit a lak se jednoduše rozplyne. Upozorňujeme vás na to, že je zakázáno používat běžné vatové nebo bavlněné podložky, protože tenké villi padají na vrstvy a kazí manikúru.

Někteří raději používají nástroj, jako je dehydratátor nehtů, místo klinikáře. Tyto nástroje jsou do jisté míry podobné. Zvláštností dehydratátoru je to, že kromě toho, že může být použit k odstranění lepivé vrstvy gelu, také „táhne“ přebytečnou vodu z nehtových destiček, a proto pevněji spojuje vrstvy laku na nehty. Kromě toho by měl být také aplikován před zákrokem jakékoli manikúry, která bude připravovat nehty pro aplikaci různých kosmetických prostředků, stejně jako lak nebo gel.

Jak nahradit profesionální nástroje

V některých výjimečných případech je však možné připravit činidlo pro odstranění lepivé vrstvy doma. K tomu budete muset míchat alkohol s vodou v poměru 70/30 v oddělené nádobě. Tam jsou některé dobré recenze na internetu, že obyčejná vodka také odstraňuje lepící vrstvu gelu polsky, nezatímco způsobuje zabarvení a povrch nehtů zůstává lesklý. Pro tento účel může být také použit borový alkohol. Ale vezměte v úvahu: zaručit, že taková manikúra nemění svůj původní vzhled po dobu nejméně jednoho týdne, nikdo nemůže. Proto doporučují tyto prostředky použít ve výjimečných případech. Například, když je pořadatel u konce, ale v tuto chvíli není možnost koupit si nový.

Záleží na tom, jak mistr provádí každý krok nanášení gelového laku, jak dlouho a pevně bude nátěr na nehtech. Je důležité, aby lepkavá vrstva byla kvalitativně odstraněna, protože obsahuje alergeny, které se mohou hromadit v těle a časem se budou cítit ve formě alergických reakcí nebo obecně špatného zdravotního stavu.

Pokud děláte manikúru doma, je nejlepší používat výrobky s jednou značkou, i když to není nejdražší. Nezapomeňte také na správnou péči o nehty, pokud jsou pokryty gelovým lakem. Nádoby a podlaha by se měly umýt v rukavicích, večer a ráno si dát ruce ochranný krém.