Jak obnovit nehty po šelaku

Jedním z nejužitečnějších vynálezů v odvětví výroby nehtů v posledních třech letech je šelak, nový kosmetický přípravek, který kombinuje vlastnosti laku a gelu. Tento nátěr se snadno nanáší, nevloupává a udržuje na nehtech asi 14-17 dní (někdy i více - v závislosti na povaze samotných nehtů). Šelak má však stejně jako všechny ostatní procedury salónu své výhody a nevýhody. První z nich lze připsat snadnosti a komfortu použití a délce používání. Ale mezi nedostatky nejvýznamnějšího může být porušení struktury nehtové desky. Jinými slovy, po dlouhodobém užívání dlouhotrvající manikúry se nehty rozdělí a stanou se tenkými a křehkými. Krása nehtů s použitím šelaku je také ovlivněna tím, jak je tento nátěr odstraněn z nehtu a na jak dlouho byl „opotřebován“.

Postupy kabin

Existuje několik způsobů, jak obnovit nehty po použití šelaku v salonu i doma. Jedním z nejpříjemnějších a nejužitečnějších postupů, které podporují obnovu nehtu po použití šelaku, je „horká manikúra“, kdy se nehty ponoří do oleje zahřátého na určitou teplotu nebo do speciálního lotionu bohatého na užitečné stopové prvky. Tento postup však může být prováděn bezpečně adoma je hlavní věc koupit „správný“ olej. Pro hydratační koupel je vhodnější nerafinovaný olivový olej, a pak - dobrý hydratační krém.

Pomůže vyrovnat se s tenkými měsíčky a takovou metodou jako „utěsnění“ nehtové desky (tento druh drahého postupu bude dnes použit pro ošetření zeslabených vlasů). Několik sezení - a výborný stav nehtů po několik měsíců bude zaručen.

Další parazitická lázeň může být další „teplou“ metodou léčby, která nejenže posiluje horní vrstvu nehtu, ale také ji vyživuje užitečnou vlhkostí.

Pomocné domy a zdi

\ t

Domácí postupy nejsou o nic méně účinné. Je důležité si uvědomit, že jakákoli léčba se skládá z 5-10 sezení, a proto k obnovení nehtů po použití šelaku bude mít dlouhý a trpělivý.

Existuje mnoho tipů, jak rychle a snadno přivést nehty do pořádku. Za prvé, teplé koupele s mořskou solí nebo olivovým olejem, následované masáží. Citronová šťáva nebo pár kapek aromatických olejů, včetně čaje tea tree, zvýší účinek procedury.

Berry obklady budou také užitečné pro nehty: dřeň z brusinek, brusinek nebo červeného rybízu by měly být důkladně hněteny a aplikovány na nehty. Kompozici můžete držet asi deset minut, poté ji umyjte teplou vodou a lehkými masážními pohyby, abyste do rukou aplikovali speciální hydratační nebo výživný krém.

Citronová šťáva - takovákouzelná hůlka na nehty - napomáhá bělení a zpevnění nehtové desky, zejména po dlouhodobém používání lesklého a odolného gelu nebo laku. Stačí jen navlhčit vatový tampon s několika kapkami citronu a otřít nehty. Pokud je to žádoucí, aplikovaná šťáva může být vymyta nebo ponechána na rukou, což zajistí výsledek krémem. Proveďte tento postup nejlépe denně. Nicméně, místo citronu, můžete použít jód k dispozici v každé skříni domácí medicíny. Mohou mazat nehty na několik dní, pak si přestávku tak, že není návyk a nehty nejsou zažloutlé, a pak opakujte manipulace s jódem podle potřeby.

Je také možné použít červenou papriku doma, která pomůže posílit nehtové destičky a sníží jejich křehkost. Příprava terapeutické masky na nehty je velmi jednoduchá: stačí promíchat 5 gramů. pepř s 10 kapkami vařené vody při pokojové teplotě s přidáním určitého množství tuku krém na ruce. Výsledná směs by měla být zahřívána ve vodní lázni po dobu 7 minut. Ochlazená hmota by měla být nanesena co nejtěsněji na každý hřebík, ovinuta prsty lepící fólií a držet je v „kabátě“ po dobu asi 20 minut a poté masku opláchnout teplou vodou. Je žádoucí použít tento způsob regenerace ne více než jednou měsíčně.

A několik dalších jednoduchých tipů ...

Existuje však mnoho jiných způsobů, jak předcházet křehkým nehtům po použitíšelak a jakýkoliv jiný moderní povlak. První, správné a vyvážené výživy, s ohledem na potřebné vitamíny a minerály. Za druhé, pít velké množství vody (pokud samozřejmě nejsou problémy s ledvinami nebo jinými orgány, které by měly omezit příjem vody). A konečně za třetí: respekt k rukou: použití gumových rukavic k ochraně rukou a nehtů před chemickými účinky a každodenní používání krémů obsahujících glycerin.

Léčebný účinek je zajištěn také regeneračními prostředky, které lze zakoupit v lékárně nebo specializovaném obchodě. Hlavní funkcí těchto výrobků je zpravidla ochrana nehtů před vnějšími faktory, ale navíc dokonale hydratují a vyživují nehtovou destičku.

Ale nejdůležitější je: je důležité si uvědomit, že nehty potřebují odpočinek, což znamená, že je žádoucí, aby se mezi použitím šelaku dělaly malé pauzy a aby se nenosil povlak „až do posledního“.