Jak obnovit nehty po prodloužení

Prodloužené nehty, i když vypadají krásně, mají stále své nevýhody. Bezohledná práce mistra, nekvalitní materiály, dlouhé ponožky nebo nesprávné odstranění manikúry mohou poškodit přírodní nehty a přinést je do nejefektivnějšího vzhledu. Kromě toho je nepopiratelné, že gel nebo akryl, které se používají při stavbě, jsou chemikálie, které při nesprávném použití působí na nehtovou destičku a zničí ji. Dlouhý pobyt povlaku na nehtech zabraňuje vstupu vzduchu a živin na ně, v důsledku čehož jsou všechny procesy narušeny a samotný stav nehtové destičky se zhoršuje. Mnoho žen módy po odstranění manikúry poznamenalo, že jejich nehty jsou ještě horší než předtím. Více často talíře mají nerovný povrch, exfoliate, zlomit se kvůli jejich řídnutí. V tomto stavu, musíte naléhavě zachránit nehty, a ne skrýt je pod jiným umělým trávníkem. V tomto článku budeme popisovat, jak obnovit nehty doma po nahromadění.

Metody aktualizace nehtové desky

Moderní kosmetické salony nabízejí řadu procedur, pomocí kterých můžete v relativně krátké době obnovit svůj přirozený zdravý stav nehtům. Tento druh akce však vyžaduje nejen značné finanční prostředky, ale také pravidelné držení. Ne každá dívka nebo žena se budou moci vzdát všeho a starat se v určeném čase a běžet v proceduráchsalon. A jejich cena není levná. Proto se můžete nejprve pokusit vrátit nehty k životu sami a pak vyhledat pomoc specialistů.

V závislosti na poškození nehtových destiček mohou být použity různé metody pro jejich obnovu. Mezi nežádoucí účinky manikúry jsou považovány tyto nejčastější účinky:

  • žluté skvrny;
  • zelené nebo hnědé skvrny;
  • ostny;
  • drážky a šachty.

Žluté skvrny na povrchu nehtů vyplývají z použití lesklých nebo šumivých prvků při provádění manikúry. Chcete-li se jich zbavit, musíte polštovat nehty měkkým pilníkem na nehty a pak polštit. Pro obnovení struktury destičky by měla být potažena vápníkem a proteiny.

Zelené a hnědé skvrny na nehtech poukazují na vývoj infekce pod umělými destičkami. K jeho odstranění by měl být povrch nehtu vyleštěn měkkým pilníčkem na nehty a otřen bavlněným tampónem.

Otřepy vznikají vysycháním kůže v blízkosti nehtu, ke kterému dochází v důsledku chemických látek, které se na ni během manikúry dostávají. Aby se jich zbavili, doporučuje se pravidelně vyživovat pokožku rukou a nehtů výživnými krémy s vysokým obsahem vitamínů.

Drážky a jámy na nehtech jsou důsledkem expozice chemikáliím, které nejsou nejlepšíovlivnit nehet. A aby se tento problém zbavil, bude to nějakou dobu trvat. Je důležité pravidelně provádět regenerační postupy, měla by být také přijata opatření k provedení komplexní obnovy nehtů. Nejlepší volba je zvažována jestliže živiny přijdou k nim oba ven a uvnitř těla. Pro účinnou regeneraci nehtové tkáně můžete touto složkou vypít komplex vitamínů s obsahem vápníku nebo pivovarských kvasnic. Můžete také sledovat dietu, jíst potraviny bohaté na vápník a vitamíny: ryby, mléčné výrobky, ovoce, zelenina. Jako lokální faktor jsou ideální všechny druhy koupelí, olejů, základních nátěrů s obohacenými látkami a manikúra s biogelem.

Recepty

Nabízíme Vám nejlepší a nejúčinnější prostředek k obnově nehtů, které používaly pouze přírodní složky. Všechny recepty jsou známé už mnoho let, některé z nich byly použity k posílení nehtů i starověkými krásami:

  • 1-2 lžíce hroznový nebo rakytníkový olej trochu teplý, přidejte šťávu z poloviny citronu. Ponořte prsty do výsledné směsi a udržujte je, dokud nevychladne. Masku lze také votřít do kůže rukou. Kromě restaurování nehtů nástroj dokonale zjemňuje pokožku a vyživuje ji vitamíny.
  • Buničina zralá broskev se lžící olivového oleje. V této směsi můžete udržet prsty ještě déle než hodinu. Odstraňte ji hadříkem navlhčeným v teplé vodě.Tato maska ​​také obsahuje velké množství vitamínů a dalších živin, díky kterým je známa svým regeneračním účinkem.
  • 1 litr vody se zahřívá, rozpuštěný v lžíci mořské soli, můžete také přidat čerstvou citronovou šťávu. Ponořte prsty do výsledného roztoku a udržujte ho v chladu. Po zákroku je třeba kůži osušit a krém na ruce a nehty vložit do ní.
  • Smíchejte slunečnicový nebo olivový olej s octem jablečného jablka ve stejných částech. Ve směsi zahřáté na pokojovou teplotu mohou být ruce drženy po dobu nejméně 10 minut. Po vyjmutí do nehtu a kutikuly se doporučuje otřít čerstvý rybízový džus, který lze získat drcením bobule v ruce. Obsahuje velké množství účinných látek, včetně vitamínu C, který pomůže urychlit regenerační procesy ve tkáních.
  • Je také možné, aby se lopatka nebo ricinový olej stáhly na nehty a kůži rukou na noc. Prostředky jsou známé pro svůj změkčující účinek, obsahují složky, které urychlují regeneraci.
  • Vynikající pomáhá obnovit poškozené nehty a brambory. To by mělo být vařené, změkčené teplé bramborové kaše na nehty a kůži. Musíte si dát plastové sáčky a zahřát je. Tuto masku nechte vychladnout. Před nanesením na pyré můžete přidat několik kapek esenciálního oleje.

Doufejme, že se jednorázový postup zbaví problému. Všechny koupele nebo masky musí být aplikovány denně nebo každý druhý den,pak se brzy nechty budou moci zotavit.