Jak obnovit a posílit poškozené nehty?

Ruce ženy často nazývají její druhou osobou. Jsou vždy v dohledu, vždy přitahují pozornost a vždy ovlivňují dojem ženy. Proto je velmi důležité dbát na krásu a zdraví nehtů. A k tomu existuje mnoho způsobů - od drahých salonních procedur až po jednoduché nástroje z lékárny.

Jak obnovit nehtovou desku po úrazu?

Pokud je nehtová destička vážně poškozena nebo nehet je napaden plísňovou infekcí, dojde k záchraně protézy. Co je to?

Jedná se o instalaci umělých nehtů, jakož i posílení stávajících, ale silně poškozených. Je třeba okamžitě říci, že protetika je léčebná procedura a nemá nic společného s rozšířeními a jinými metodami souvisejícími s estetikou nehtů.

Co dělá protetiku nehtů:

 1. Obnovuje hřeb, který byl částečně ztracen v důsledku zranění.
 2. Obnovuje poškozené nebo rozdělené nehty.
 3. Upravuje tvar nehtu, pokud se stane měkkým nebo začne růst do tkáně.

Není-li však újma vážná, je možné s procedurami v salónu nebo s léky z lékárny dostát.

Pozor!Protetika se neprovádí, pokud existují zánětlivé procesy, otevřené rány nebo jiné poškození nehtu a nehtového lůžka.

Posílení vnějšími prostředky

\ t

Téměř všechny prostředky na posílení nehtů lze přisoudit vnějším. Výjimkou jsou pouze vitamíny a biologické látkyvýživové doplňky, stejně jako výživa bohatá na vápník a vitamíny. Zbytek je vnější prostředek.

Konkrétně:

 • Nanesení vytvrzujících laků.Stačí stačí aplikovat lak na nehty 1-2 krát týdně a během jednoho měsíce budou vaše nehty mnohem zdravější.
 • Přípravek na nehty. Jeho složení obsahuje komplex aktivních přírodních složek, které posilují a vyživují nehet. Stačí na nehet nalepit omítku a držet 30 minut. Průběh léčby je 10 dnů, ale výsledek je již viditelný po první aplikaci.
 • Lékařský parafín nebo vosk . Lze zakoupit v každé lékárně nebo specializovaném obchodě. Tento nástroj účinně obnovuje pružnost a pružnost nehtu, má ohřívací a uklidňující účinek.
 • Koupelejsou dalším důležitým prvkem v arzenálu péče o nehty. Jako výplň můžete použít celou řadu nástrojů, od jedlé sody až po aromatické oleje.

Salon posilující nehtová deska

Moderní nehtové salonky poskytují obrovské množství postupů pro posilování, obnovu a pěstování nehtů.

Nejoblíbenější:

 1. Utěsnění nehtové desky voskem.Podstatou tohoto postupu je, že do nehtu jsou promíchány speciální složky na bázi včelího vosku obohacené vitamíny a minerály. V důsledku toho dochází k výživě a zpevnění nehtu. Použité látky se neodmyjí vodou a nehty se nepoškozují. Po takovém postupu přestává být pečen,rozbít, získat lesk a vypadat zdravěji. Jedinou nevýhodou tohoto postupu je jeho vysoká cena.
 2. Horká manikúraje postup, při kterém se používá zahřátý olej nebo speciální mléko. Směs se zahřeje na určitou teplotu a klient tam položí ruce. Během procedury se doplní kořenová plocha nehtu, kutikula se snadno odstraní a nehtová deska se nasaje živinami a hojí. Výsledkem je hydratovaná pleť a zářivé nehty. Teplota kompozice by samozřejmě neměla být příliš vysoká, měla by být pohodlná pro pokožku a nesmí způsobit šokový efekt.
 3. Biogel lak na nehty.Biogel je nový materiál, který obsahuje: teakovou pryskyřici, organické bílkoviny, vitamíny A a E. Tento nástroj chrání nehet, což ho činí trvanlivějším a zdravějším. Kromě toho vám umožní nechat váš neht požadovaný tvar.
 4. Posílit nehty hadříkem.Poměrně nenákladný léčebný postup v salónu, ve kterém je kus látky (lnu, hedvábí nebo ohně) nalepen na nehtovou desku. Látka se lepí na nehtovou desku pomocí speciálního lepidla, vyrovnává se a zakrývá fixačním prostředkem. Potom mistr vyleští a vyleští hřebík. V důsledku toho vypadá přirozeně, ale spolehlivě je chráněn před vnějšími vlivy.

Pozor!​​Všechny složky používané k posílení a obnovení nehtů by měly být přirozené a neměly by být zdraví škodlivé. To je potvrzenozvláštní povolení k povolení tohoto nebo tohoto materiálu. Tak neváhejte požádat průvodce, aby vám ukázal tento dokument

Lékárna a kosmetické výrobky pro posílení nehtové desky

\ t

Fondy lékáren jsou levné, cenově dostupné a snadné. Současně nejsou méně efektivní než drahé salonní procedury. A jejich pravidelné používání může přinést velmi hmatatelný výsledek.

Jaké léky na posílení nehtů lze koupit v lékárně a co s nimi dělat:

 1. Mořská sůlje skladem užitečných látek pro nehty. To může nejen poskytnout nehty s vápníkem a jódem, ale také urychlit metabolismus, stejně jako zvýšení pružnosti kůže.
 2. Terapeutická hlinkaje výbornou volbou pro koupele, hojí nehty a kůži kolem nich.
 3. Jódje nejlevnější a nejdostupnější lék z lékárny. Pravidelně provádějte lázeň s přídavkem jódu nebo je namažte nehtovou destičkou. Účinek bude velmi brzy.
 4. Olej z lopuchudokonale zvlhčuje nehty, zabraňuje jejich odlupování, loupání, odstraňuje křehkost. Rozetřete olej do nehtového lůžka a talíře. Po týdnu uvidíte efekt.
 5. Vitamíny. A, D, E v olejových kapslích.Téměř vše, co je možné udělat s nimi: přidat do koupele, třít do nehtové desky a kůžičky, aby aplikace a vzít ústně.
 6. Nail protex , který obsahuje vitamíny E a B5, podporuje regeneraci buněk a obnovu nehtu. Nástroj můžejako základ pro lak (základ) nebo nezávisle, se používá jako prevence onemocnění a jako redukční činidlo.
 7. Nástroj pro ošetření nehtůEnvy, vyrobený na bázi vitaminů E a bílkovin pšenice, pečlivě ošetřuje nehtovou destičku při jejím posilování. Produkt aplikujte denně ve dvou vrstvách po dobu dvou týdnů. Pak si udělejte pauzu. V případě potřeby postup opakujte.

Lidové recepty

Ve ​​všech věkových kategoriích se dívky a ženy staraly o svou krásu, o nic méně než o moderní krásy. To je důvod, proč existuje mnoho populárních receptů na léčení a posilování nehtů, které poskytují vynikající výsledky.

Recepty od nepaměti:

 1. Masť měsíčku, žloutku a včelího vosku. Vosk se zahřívá ve vodní lázni, přidá se bušený žloutek a měsíčkový olej. Směs zahřejte na mírném ohni a aplikujte na prsty přes noc. Po aplikaci noste rukavice.
 2. Je velmi užitečné třít aloe šťávu do kůžičky, to denně po dobu 10 dnů.
 3. tinktura z červené papriky. Připravit 1 řádky červené papriky nalít 1 sklenici vodky a trvat na týden. Pak výsledná tinktura otřete nehtovou destičku. Procedura zlepšuje krevní oběh a regeneraci buněk.
 4. Zásobník bylin. Příprava: 1 lžíce heřmánku, šalvěje nebo kopřivy se nalije 1 litr vroucí vody a vaří se 5 minut při nízkém teple. Když se odvar trochu vychladne, spusťte ruce a přidržte 30 minut.
 5. Víno.Příprava: do sklenice suchého červeného vína přidejte 1 lžičku soli a lehce zahřejte, položte ruce a držte 15 minut. Proveďte postup 1 střih týdně po dobu 2 měsíců.

Zdravá strava a vitamíny pro restaurování nehtů

Kromě péče vyžadují nehty dobrou výživu zvenčí. To je důvod, proč žena potřebuje jíst správně a efektivně.

Výrobky nezbytné pro silné a zdravé nehty:

 1. Výrobky obsahující vitamín A ve složení: játra, mrkev, zelenina, rajčata, olivový olej.
 2. Potraviny s vysokým obsahem vitamínů - vejce, fazole, pivovarské kvasnice, zelí a pšeničné klíčky.
 3. Potraviny obsahující jód a křemík - zelí, špenát a mořské plody, jakož i čerstvé zelené a zeleninové výrobky.
 4. Vápník vytváří pevné a pevné nehty, protože je jejich hlavním stavebním materiálem. Dostatečné množství vápníku se nachází v sušených meruněcích, fících, sýrech, čerstvých olivách, ústřicích, mléčných výrobcích a mandlových ořechech.
 5. Aby byl vápník plně absorbován, je nutný vitamin D. A nachází se v potravinách, jako jsou: vejce, tučné ryby a dýňová semena.
 6. Aby se nehty nechaly zapálit a deformovat, tělo vyžaduje železo a síru. Ve velkých množstvích se tyto látky nacházejí v jablkách, zelí, cibuli, okurkách a červeném masu.

Závěr

Pokud je vaším cílem zdravé nehty, není nutné být častějším salonem. Někdy vlna poměrně levných léků z lékárny nebo lidových prostředků. Ale co je nejdůležitější- To je správná výživa, pravidelný příjem vitamínů a řádná péče o vaše zdraví.