Jak naostřit nůžky na nehty

Dobrá hospodyňka ví, že se můžete ostříhat spíše tupým nožem než ostrým nožem. Stejně jako nůžky na nehty. Špatné naostření nedovolí vytvořit kvalitní manikúru a může vést ke zraněním. A dokonce i ta nejkvalitnější ocel, ze které je tento nástroj na péči o nehty vyroben, se časem ztrácí. Proto odborníci doporučují ostříhat nůžky na nehty alespoň jednou za šest měsíců. Naučte se, jak to udělat správně.

Chcete-li tento nástroj doma ostřit, budete potřebovat diamantové kolo. Manikúra nůžky jsou naostřeny pouze na stroji s diamantovým kolem.

Pro určení potřeby ostření je třeba věnovat pozornost vzhledu řezného povrchu. Když nůžky na nehty mají specifická viditelná místa velikosti milimetru nebo více podél okraje pásu a je nepohodlné je používat, je třeba nástroj ostřit. Čím menší jsou tyto skvrny, tím snazší bude. Pokud je nástroj pro péči o nehty spuštěn, skvrny na něm jsou více než dva milimetry, to znamená, že se opotřebovává hodně a bude třeba jej delší dobu zaostřit. Někdy obvyklé stříkání pomáhá, ale jen odborník to zvládne.

Vezměte si nůžky a zkontrolujte, zda existuje nějaká hra. Pokud ano, vyžaduje odstranění. Stačí jen utáhnout šroub, upevnit obě části nástroje tak, aby čepele pevně zapadly do sebe. Někdy je nutné před ostřením, naopak, uvolnitho

Dále přeložte čepele tak, aby se v zóně jejich spojení vytvořila mezera, ale nepřehánějte ji.

Zapněte stroj. Jeho rychlost by měla být minimální pro ostření. Otočte se na diamantovém kole s jedním a druhým okrajem panelů. Tlak by měl být stejný. Vypněte diamantové kolo a zkontrolujte kvalitu ostření na papíře. Řez to, pak otřete nůžky a zkuste zastřihnout nehty. Pokud je to nutné, opakujte ostření znovu.

Samozřejmě ne každý má doma diamantový kruh. V takových případech se pro ostření nástroje pro manikúru používá diamantový soubor s jemným zrnem. V extrémních případech bude běžný bar pro ostření kuchyňských nožů. Nůžky je nutné otevřít širokým tlakem a středně silným ostřením. Pohyb by neměl být rychlý a ostrý. V práci se kontroluje kvalita ostření. A je nejlepší vzít polyetylén pro řezání. S dobrými brousícími nůžkami to nebude hnětit a poprvé dostanete lehký řez materiálu. Pokud tomu tak není, musíte pokračovat v ostření tyče, dokud není dosaženo optimální kvality. Po dokončení postupu se ujistěte, že nůžky na nehty otřete hadříkem, který nepouští chlupy na obou stranách.

Některé ženy se uchylují ke starému a jednoduchému způsobu ostření nástroje obyčejnou jehlou. Za tímto účelem se umístí mezi obě lopatky a podél jehly se vytvoří posuvný pohyb. Ale kvalita takového ostření nikoho uspokojí.

Všimněte si, že intenzivní a častéPoužití nástrojů pro manikúru vyžaduje pravidelné a časté ostření. Nedoporučuje se to s brusným papírem. Nejlepší volba - ostření stroje diamantovým kotoučem.

Aby nedošlo k plýtvání časem na tento postup, který nikdo nedostane poprvé, měli byste kontaktovat odborníky v dílně. Doporučuje se společně s nůžkami na nehty zachytit a obyčejné, stejně jako nože, k dispozici v domě. Kvalita profesionálního ostření vám umožní používat nástroje déle a dělat manikúru bezpečně na vašich rukou a nohách.

Pokud jde o četnost tohoto postupu, životnost nůžek na nehty, jsou určeny především kvalitou oceli, ze které jsou nástroje vyráběny.