Jak může citron zlepšit zdraví a vzhled nehtů?

Každá žena chce mít dobře udržované nehty. Pro tyto účely používali manikúru, nehty, ale existuje přirozený způsob, jak přivést pera do pořádku. S pomocí lidových prostředků, které používají citron, můžete posílit nehtový talíř, aby byl lehčí a atraktivnější.

Užitečné vlastnosti citronu

Citron je ovocný jehličnatý strom, který má rozlehlou nebo pyramidovou korunu, plody citroníku mají jasně žlutou barvu, kůže je velmi obtížná, pod ní obsahuje velké množství kusů železa a éterických olejů. Některé plody mají výraznou kyselou chuť, zatímco jiné mají hořkou chuť.

Pomoc!Čím více zralého citronu je, tím více užitečných vitamínů obsahuje a prospěšných vlastností, které přináší. Chcete-li vyrobit kilogram esenciálního oleje, potřebujete až 3 000 citronových plodů. Z buničiny se vyrábí kyselina citrónová.

Velké množství flavonoidů, fytoncidů a glykosidů, vlákniny a pektinu se koncentruje ve složení citronové buničiny. Z vitamínů můžete nazvat vitamíny A, B1, B2, B5, B6, B9, C, E, PP, D. Z minerálních složek můžete pojmenovat následující makronutrienty a stopové prvky: draslík, hořčík, chlor, vápník, síra, sodík, fosfor, fluor , železo, mangan, molybden, bór, měď a zinek.

100 g výrobku obsahuje tuto energetickou hodnotu:

 • tuky - 0,3 g;
 • proteiny - 1,1 g;
 • uhlohydráty - 9 g.

Obsah kalorií citronu je 29 kcalna 100 g. Jedno ovoce obsahuje 33% denní potřeby vitamínu C, v jedné lžíci mleté ​​slupky - 13%.

Nejužitečnějším prvkem je kyselina citrónová, která příznivě působí na celé tělo a vytváří silné nehty. Stimuluje imunitní systém, bojuje s viry a patogenními mikroby.

Hřebíky se mohou v důsledku pravidelného kontaktu s detergenty zlomit v důsledku častého používání laku, se zneužíváním špatných návyků, jako je kouření. Také problémy s nehtovými destičkami mohou nastat v důsledku nedostatku živin a vitamínů v těle. S nevyváženou stravou, problémy s kardiovaskulárním, nervovým nebo endokrinním systémem může být narušen i zdravý stav nehtů.

Díky bohatému chemickému složení citronové šťávy pomáhá její použití pro nehty na rukou a nohou:

 • zbavte se žlutého odstínu na nehtové desce;
 • změkčí kutikulu;
 • zpevnit nehtovou desku;
 • dávají zdravý a přirozený lesk;
 • zabraňují delaminaci a rozbití;
 • vyléčit plísňovou infekci nehtové ploténky v raném stádiu onemocnění;
 • vyrábět zdravé nehty po prodloužení nebo častém malování;
 • nasycení vitamíny a minerálními látkami.

Pro informaci!Použití citrónové šťávy k posílení nehtů je poměrně populární a osvědčený nástroj. Na základě citronů lze připravit koupele, masky ajiné recepty.

Recepty na citronové nehty

- Masky na nehty s citronem

V závislosti na problému můžete zvolit vhodnou masku:

 • Čištění a bělení.Aby se nehty staly čistými a lesklými, malý citrón se rozseká na polovinu a prsty se ponoří do dužiny po dobu 5 minut. Po přidělené době, vyjměte ruce ovoce a jemně začít třít zbytky šťávy na kůžičku a konečky prstů. Masážní pohyby se provádějí po dobu asi 10 minut, dokud se veškerá šťáva nevstřebá. Po zákroku je třeba hojně namazat ruce výživným krémem.
 • Výživa a posilování.Za účelem nasycení nehtové desky minerály a vitamíny, vezměte 2 lžíce. citronová šťáva a 1 polévková lžíce. kamenná sůl (můžete si vzít moře, ale malé) a míchat do husté hmoty. Pak nasaďte směs na špičky prstů z vnějšku tak, aby se rovnoměrně rozložila ve všech mezerách mezi nehtovou deskou. Po 40 minutách vymyjte nutriční masku pod tekoucí teplou vodou.
 • Proti plísni.Filtrujte asi 10 kapek šťávy z čerstvých citrusů, přidejte je do 5 lžíce zakysané smetany a 2 lžíce čerstvé citronové kůry. Maska by měla být aplikována na nehty po dobu 15 minut a rovnoměrně rozložena po celé délce prstů. Postup by měl být prováděn denně 1 krát denně, dokud není plísňová infekce zcela zničena.
 • Proti delaminaci a rozbití.​​150 g lopuchového oleje smíchaného s 1 lžičkou. šťáva a 10 kapek jódu. Aplikuje se kompozicena čistých vatových polštářích as elastickými pásy připevněnými k falangům prstů tak, aby disky pokrývaly celou nehtovou desku. Maska zůstane po celou noc a ráno si pečlivě umyjí ruce pod proudem teplé vody. Po týdenním kurzu aplikace takového postupu se nehty stanou více holistické a budou nasyceny všemi potřebnými minerály a vitamíny, což je učiní silnými a zdravými.

Důležité!Po každém zákroku by měly být ruce namazány nemastným krémem se změkčujícím účinkem. Je také užitečné potáhnout kůžičku jakýmkoliv slunečnicovým olejem.

- Koupele na nehty

Zásobníky lze provádět takto:

 • Vana pro odstranění křehkých nehtů.1 l.l. citrusové šťávy smíšené s 3 lžíce. lopuchový olej (místo toho si můžete vzít olivy, mandle a broskev). Výsledná směs musí být zahřívána po dobu 5 minut ve vodní lázni a odstraněna z tepla. Jakmile masa vychladne na pohodlnou teplotu, prsty se tam okamžitě spustí na 15–20 minut. Po zákroku otřete suché ruce papírovým ručníkem.
 • Léčení.Rozpusťte čajovou lžičku mořské soli a tekutého medu v teplé vodě. K tomuto roztoku přidejte 3 lžičky. citronová šťáva. Ve výsledném roztoku by měly být konečky prstů drženy po dobu 10 až 15 minut.
 • Bělení.Chcete-li připravit tuto koupel, budete muset vzít 3 lžíce. ocet, 3 lžíce. citronová šťáva nebo kyselina citrónová. Složky se nalijí do 100 ml. vody. Měly by být drženy prstyvařené lázně po dobu 10 - 15 minut. Poté otřete suchou papírovou utěrkou a natřete výživným krémem.
 • Proti rozbití.1 polévková lžíce. med, 3 kapky jódu, 2 lžíce. Šťáva a 100 g glycerinu se důkladně promíchají, dokud nejsou homogenní a nechají se ohřát na příjemnou teplotu. Poté vyjměte z destičky a vložte do konců prstů po dobu 10 minut. Odstraňte zbytky směsi teplou tekoucí vodou a namažte nehty spolu s falangy prstů mastným hydratačním krémem.

Opatření

Nadměrné používání citronové šťávy může poškodit nehtovou destičku v tom smyslu, že způsobuje přesušení. Optimální frekvence použití produktů na bázi citronové šťávy je 1 krát týdně. Kurz ve 2 - 3 měsících vám umožní zbavit se všech negativních jevů.

Pozor!Vany a masky se nedoporučují pro ruce s mikrotrhlinami, malými řezy. Citronová šťáva koroduje vředy a vytváří nepohodlí. Výjimkou je vrozená dermatitida dlaní, ve které prospěšné látky ve šťávě budou mít prospěch. Ale v tomto případě byste měli před použitím zdravotních masek a podnosů konzultovat s odborníkem.

Stojí za zmínku, že v případě alergických reakcí nebo idiosynkrasy citronové šťávy by mělo být vyloučeno její použití v různých verzích pro ruce. Pro ty, kteří pochybují o přenositelnosti citronové šťávy lze provéstpředběžný malý test. Šťávu z citrusů vytlačte předem a rozložte ji na zadní stranu ruky. Nechte šťávu na kůži půl hodiny, pak opláchněte bez použití mýdla. Pokud se vzhled kůže nezmění a člověk nemění svůj zdravotní stav, pak je citron pro něj neškodný.

Pokud i samotný vzhled plodu způsobuje nepříjemné pocity, může to znamenat individuální nesnášenlivost šťávy a použití jeho složek k léčbě nehtů by také nemělo být povoleno.

Citronová šťáva dokáže transformovat nehty a učinit je vizuálně přitažlivým. Pomocí jednoduchých receptů je možné změnit vzhled nehtové ploténky během několika týdnů po použití produktů na bázi citronu. Citrus lze použít v různých kombinacích s medem, olivami, lopuchem a jinými oleji. Měli byste však vždy pamatovat, že užitečná akce může být nebezpečná, pokud masky a koupele používáte příliš často.