Jak mít zdravé nehty?

Silné a krásné nehty jsou vždy známkou zdraví. Pokud je s nimi něco v nepořádku, může to být první projev nedostatku vitamínů a minerálů, stejně jako různé zdravotní problémy. Krásné nehty jsou především zdravé nehty. Hlavní roli v tomto případě hraje vhodná strava, která však nepomůže, pokud má tělo bojovat s chorobami kardiovaskulárního systému.

Jaké je tajemství silných, zdravých a krásných nehtů? To není tajemství, všechno je jednoduché.

1.Co dělá vaše nehty zdravé a vaše pleť je krásná?
Zahrnout do své stravy hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Obsahují vitamíny a minerály nezbytné pro zdravé a silné nehty. Měl by být spotřebován v potravinářských výrobcích obsahujících křemík, jako je cibule, ryby nebo brokolice. Zelenina a ovoce bohaté na biotin (ve vodě rozpustný vitamín skupiny B) mají také dobrý vliv na nehty. Patří mezi ně banány a celá zrna.

Jíst jim umožňuje posílit a narovnat nehtovou desku. Také velmi užitečné pro zdraví nehtů jsou ořechy a meruňky.

Zvýšit také spotřebu mléčných výrobků - mléka, tvrdých sýrů, tvarohu a másla. Stavební materiál pro nehty je keratin, proto výrobky obsahující proteiny jsou důležitým prvkem stravy. V požadovaném množství bílkovin nalezených u drůbeže, červeného masa a ryb. Také nezapomeňte pít hodně vody. Odstraňuje toxiny z těla a zlepšuje krevní oběh v tělevčetně prstů.

2.Jaké vitamíny jsou nezbytné pro zdravé nehty?
První projevy nedostatku vitamínů viditelných na nehtech jsou bílé skvrny, náchylné k křehkým a křehkým nehtům, stejně jako bledá barva nehtové ploténky. Vitamíny a minerály, které obnoví zdraví nehtů, jsou především vitamíny skupiny B. Jejich nedostatek se projevuje tím, že nehty se stávají křehkými a mají nezdravý vzhled.

Vitamin A je také důležitý, protože je zodpovědný za vzhled kůže kolem nehtů. Zabraňuje sušení a popraskání kůžičky, což způsobuje různé infekce nehtové ploténky. Nezapomeňte na vitamin E, který poskytuje sílu a sílu nehtů. K zajištění správného růstu nehtů jsou také zapotřebí mastné kyseliny, vápník a fosfor. Příznivým účinkem na stav nehtů je spotřeba přesličky, například ve formě přísad.

3.Domácí způsoby, jak zlepšit stav nehtů
Kromě vyvážené stravy, tam jsou jiné způsoby, které umožňují nehty, svítí zdraví a potěšení z jeho krásy. Postupujte podle jednoduchých pravidel. Nehryzte si nehty a odřízněte kůžičku, může to vést k infekci.

Při manipulaci s čisticími prostředky by měly být používány kontaktní rukavice. Je také nutné pravidelně čistit a ukládat nehty, hydratovat je olejem nebo krémem, věnovat zvláštní pozornost kůžičku. Při podání by měl být pilník udržován pod úhlem 45 stupňů a ne kolmo, což sníží riziko delaminace a křehkostikřehké nehty. Pokud jsou nehty velmi slabé, neměly byste je používat ke zkrácení nůžek, ale také k poškození nehtů.

Pro lepší působení oleje a smetany je třeba před nanesením provést teplou, mokrou manikúru. Slabé nehty by měly být zpevněny speciálním smaltem. Rovněž se nedoporučuje používat odstraňovač laku na nehty více než dvakrát měsíčně, zejména pokud obsahuje aceton. Pro urychlení růstu nehtů a posílení nehtové desky je také užitečná masáž rukou, zejména kůžičky kolem nehtů, protože to zlepší krevní oběh.