Jak malovat nehty

Většina žen, která si přečetla název našeho dnešního článku, překvapivě vykřikne: „Opravdu potřebujete speciální školení pro použití laku na nehty?“. Ukazuje se, že potřebujete! Jen ne tak moc se naučit brát v úvahu některé nuance při aplikaci laku na nehty. Pokud tedy patříte do skupiny těch žen, které nejčastěji samostatně provádějí manikúru, pak doporučení pro odborníky ohledně správné aplikace laku na nehty budou pro vás určitě užitečná.

Fáze nanášení laku na nehty

 1. Za prvé, měli byste si připravit nehty pro aplikaci laku na nehty, odstranit kůžičku, dát jim požadovaný tvar a důkladně leštit nehtovou desku. Na pečlivě zpracovaných deskách leží lakový lak tak hladce, jak je to jen možné.
 2. Nyní pokračujte v aplikaci základny. To může být buď zpevňující nebo jednoduše chránící hřeb před účinky barviv. Laková základna nejenže odlehčuje povrch nehtů od nepravidelností, zabraňuje pigmentaci nehtové desky, ale také udržuje zdraví nehtů jako celku. Po vysušení se podklad aplikuje na barevný lak.
 3. Před nanesením barevného nátěru doporučujeme připravit improvizované prostředky (bavlněné tampony, kotouče, odstraňovač laků na nehty), abyste okamžitě opravili chyby nátěru. Koneckonců, často je kůže prstů natřena společně s nehty. Je mnohem snazší odstranit čerstvý lak z kůže.než vyschlo.
 4. Posledním krokem v domácí manikuře bude aplikace ochranného nátěru, který se aplikuje po zaschnutí barevného laku. Tento nástroj dodá nehtům jasný lesk a prodlouží "životnost" manikúry.

Tajemství aplikace:

 1. Před nanesením laku si ruce otřete krémem a nechte je vsáknout. Prsty, potřené krémem, se snadno čistí od náhodně zbarveného laku.
 2. Hřebíky před nátěrem by měly být setřeny tekutinou bez acetonu, aby se z nich smetana odstranila a vysušila.
 3. Lahvičku protřepejte tak, aby se sklovina stala rovnoměrnou a snadno ležela na nehtové desce. Někteří odborníci doporučují trochu teplou láhev ve svých rukou.
 4. Posaďte se ke stolu a položte ruce tak, aby se vaše lokty nedrží na váze. To vám umožní aplikovat lak na nehty co nejpřesněji na nehty a nedotýkat se kůže kolem.
 5. Začněte malovat hřebíky malým prstem, protože pokud se pohybujete v opačném pořadí, můžete kartáčem vyčistit již natřené nehty.
 6. Při ponořování kartáče do laku odstraňte přebytečný smalt stisknutím kartáče proti stěně láhve. Ponořte kartáč do nástroje pro každý hřebík.
 7. Naneste kapku laku na základnu desky uprostřed a natáhněte ji nahoru. Nyní, ze stejné kapky na základně hřebíku, kartáčkem po stranách, šíření nátěr co nejrovnoměrněji. Lak se tedy aplikuje v jednom zdvihu a rozdělí se přes nehtovou desku ve třech pohybech.
 8. Aby lak vypadal jasněji, měl byaplikovat ve dvou vrstvách. Druhá vrstva navíc může opravit nepřesnosti, které vznikly při aplikaci první vrstvy lakového povlaku.
 9. Chcete-li hřebíky vizuálně prodloužit, nenanášejte po celé ploše nehtové desky.
 10. Aby se nedotkla kůžičky, je lepší aplikovat první kapku laku a vrátit se o milimetr od růstové zóny periunguální kůže.

Po dokončení manikúry je velmi důležité vyčkat, až bude nátěr zcela suchý, aniž byste se dotkli rukou. V tomto případě nezapomeňte, že čím více vrstev položíte na nehty, tím déle budete muset počkat, až uschne. Pro urychlení procesu sušení pomáhají speciální nástroje (expresní sušení), které se nanášejí na barevný nátěr. Nicméně, oni také suší přinejmenším pět minut (dokonce jestliže to je psáno v médiu že to vyschne během minuty). Pro úplné vysušení laku odborníci doporučují nečinnost po dobu 15-20 minut. Myslíme si, že každý z nás může „odpočinout“ 20 minut na odpočinek. Poslouchejte hudbu, sledujte televizi, relaxujte na konci a zároveň poskytněte manikúru kvalitnímu vzhledu.

Odborníci nedoporučují foukání na nehty pomocí fénu nebo sušení nehtů studenou vodou, protože všechny tyto metody suší pouze vrchní vrstvu nátěru.

Nyní znáte všechna tajemství vysoce kvalitního leštění nehtů, takže vám přejeme jen hodně štěstí!