Jak držet kamínky na nehtech

Pro několik sezón v řadě, design nehtů s použitím malých korálků, třpytů a kamínků neztratil svou vedoucí pozici. A není divu, protože s pomocí jedné nebo dvou malých částí se obyčejná monofonická manikúra stává „uměleckým dílem“. A bez pomoci profesionálů můžete vytvořit takovou krásu na nehtech. Pokud jste dlouho snili o manikúru s kamínky, ale nevíte, jak ji správně provést, pak je náš článek pro vás. Pravidla pro používání oblázků na nehtech, stejně jako možnosti zdobení manikúry s jemnými detaily, budou dále zvažovány.

Při lepení lesklých dekorativních prvků na nehty je velmi důležité dodržovat toto opatření. Takové detaily na nehtech vypadají atraktivně, ale pokud to přehánějí a příliš je držíte, bude manikúra vypadat vzdorně. Následující doporučení pomohou zdůraznit krásu a harmonii linií ruky, prstů nehtů a nestanou se živou reklamou pro lesklé kameny:

 1. „Vyzkoušejte“ vybrané kameny na nehty, odstín laku a obecný koncept designu, abyste vybrali nejvhodnější kamínky. Velké kameny v manikúre by se neměly odnášet.
 2. Nadbytek vícebarevných kamenů může zkazit celkový obraz designu a proměnit manikúru na skutečný kaleidoskop, takže je nejlepší omezit se na dva nebo tři odstíny oblázků. Transparentní kamínky s kameny dvou různých odstínů vypadají na nehtech velmi krásně.
 3. Mladým dívkám se doporučuje používat.kamínky z jemných odstínů a starší ženy mohou používat kameny hlubokých, nasycených odstínů červené, modré a žluté. Zvláště harmonicky se tato manikúra spojí s elegantním večerním oblečením.
 4. Transparentní, zlaté a stříbrné kameny jsou vhodné pro jakýkoliv lak a jsou univerzální.
 5. Nejjednodušší verzí elegantní manikúry s kamínky je klasická bunda s oblázky přilepenými na okraj nehtu.
 6. Můžete vytvářet jedinečné kresby z různobarevných a monotónních kamenů, držet je jeden po druhém, dva po dvou, položit je na čáru atd.
 7. Je lepší, aby se majitelé krátkých nehtů rozhodli pro malé kameny, protože objemové kamínky zdůrazňují pouze nedostatky prstů a zrakově disproporční.
 8. Manikúra s kamínky na dlouhých nehtech otevírá prostor pro fantazii. Můžete použít oba malé kameny, které budou ruku rafinované, a mírně prodloužené.
 9. Krátké nehty obejdou oblázky jemných odstínů a majitelé střední délky mohou používat manikúru podlouhlé kameny. Velké kameny se lepí na dlouhé nehty ve tvaru mandlí.

Jak držet kamínky na nehtech?

Nejdříve je třeba připravit vše, co potřebujete: pinzetu nebo párátko, speciální lepidlo (prodávané s kamínky), čirý lak a kartáč. Doporučujeme předem připravit na papíře náčrtek a pečlivě vypočítat optimální vzdálenost mezi kameny.

Pořadí činností proprovedení takové manikúry je následující:

 1. Povrch nehtové destičky promažte odstraňovačem laku na nehty a proveďte hygienickou manikúru, odstraňte kůžičku a nechte hřebíky vytvořit požadovaný tvar.
 2. Použijte lak vybraného odstínu, který bude sloužit jako podklad pro vytvoření brilantního vzoru. Důkladně osušte. Pokud kamínky budou sloužit jako doplněk k obrázku, pak by mělo být provedeno předem.
 3. Poté, co je lak zcela suchý, vezměte trochu lepidla na speciální kartáč a položte ho na místa, kde by měly být kameny.
 4. Vezměte kamínky s pinzetou a přeneste na lepidlo. Pokud použijete párátko, lehce navlhčete jeho hrot, abyste přenesli oblázek na nehet.
 5. Každý oblázek by měl být umístěn v předem nanesené kapce lepidla.
 6. Po 5 minutách zakryjete nehty čistým lakem, aniž by se na kameny vyvíjel silný tlak.

Je důležité poznamenat, že některé dívky bez speciálního lepidla při vytváření vzoru z kamínků. V tomto případě je kresba oblázků položena na stále suchém laku a konstrukce je upevněna transparentním lakem. Nemůžeme však zaručit, že kamínky se budou lepit na nehty bez lepidla, takže se nemusíte riskovat.

Nyní víte, jaká pravidla je třeba brát v úvahu při lepení kamínků, takže vám přejeme jen hodně štěstí!