Jak dezinfikovat nástroje pro manikúru /pedikúru

Dezinfekce příslušenství pro manikúru je povinnou součástí zdravé manikúry, bez ohledu na to, kde to děláte. Samozřejmě, domácí dezinfekce se liší od dezinfekce nástrojů v kosmetických salonech a kosmetických salonech. V těchto institucích vyžaduje tento postup zvláštní péči, aby se zabránilo infekci zákazníků nemocí nehtů. Podrobně se seznámíme s metodami této dezinfekce.

Dezinfekční přístroje doma

Existuje několik požadavků na dezinfekční prostředky:

  1. Spolehlivost.Tyto látky by měly zničit mnoho různých typů mikrobů, které způsobují infekce.
  2. Bezpečnost . Nástroj by neměl poškodit uživatele.
  3. Hypoalergenní.Dezinfekční prostředek by neměl způsobit podráždění a alergie.
  4. Nástroj by neměl rušit příslušenství pro manikúru.

Zpracování nástrojů pro pedikúru i manikúru je velmi důležité, protože musíme chránit naše nehty před plísněmi a bakteriemi na maximum. Každá žena, která se sama manikuje sama, by měla být schopna dezinfikovat své nástroje na manikúru. Nikdo by si takové osobní hygienické předměty nikdy neměl půjčovat. I když jsou to vaši přátelé nebo blízcí příbuzní, každý by měl mít své vlastní nůžky, soubory. Jedná se o položky, které nestojí příliš mnoho na to, abyste mohli používat jiné.

Měli byste to vědět dřívekaždé použití nástrojů pro manikúru musí být čištěno roztokem alkoholu. Pokud často používáte své nástroje, vezměte si je na cestu, často musíte zůstat v hotelech, ubytovnách a pak jen stírání nebude stačit. Jsou také žádoucí sterilizovat. K tomu je vhodná kuchyňská trouba.

Nejdříve musíte předmýt všechny předměty pro manikúru a pak je umístit do trouby, která se zahřeje na 200 stupňů, takže mezi nimi zůstanou malé mezery. Sterilizace nástrojů pro manikúru by měla trvat nejméně 15 minut. Není třeba spěchat, abyste je odstranili ze sterilizátoru, protože jsou horké. A pak by neměly být chlazeny. Jen počkejte, až to vychladne, a dejte to do pouzdra.

Druhou metodou desinfekce je var. Předměty pro manikúru vložíme do pánve a vaříme 15-20 minut.

Dezinfekční přístroje jsou také důležité pro prodloužení životnosti. Proto je nutné zajistit, aby bezprostředně po dezinfekčním poli byly všechny položky uloženy v obalech nebo pouzdrech. Tam to bude těžké poškodit a zkazit.

Dezinfekce přístrojů pro manikúru v salonu

\ t

V profesionálních nehtových salonech se nástroje ošetřují ultrafialovými paprsky. K tomu jsou umístěny ve speciálních nádobách.

Sterilizace v prostředí kabiny je úplná likvidace mikrobů na pracovních předmětech. Koneckonců, když dezinfikují, ne všechny mikroby zemřou. Účinnost sterilizace závisí na teplotě, době zpracování a koncentraci.sterilizační činidlo.

Sterilizace v salonu manikúry se provádí s cílem zabít patogenní, nepatogenní mikroorganismy, formy spór. To je nesmírně důležité, pokud jsou postupy spojeny s porušením integrity kůže kolem nehtů. Volba vhodných metod sterilizace závisí na vlastnostech samotných nástrojů. Může se jednat o sterilizaci suchým teplem, která se používá pro kovové předměty při teplotě ne nižší než 180 stupňů.

Sterilizátory Glassperf v salonech jsou určeny pro rychlou sterilizaci celokovových nástrojů na manikúru bez dutin, uzamykacích dílů a kanálů. Tato metoda sterilizačních nástrojů pro pedikúru a manikúru pochází z praxe stomatologie. Sterilizace splenilizace skla vyžaduje velmi krátkou dobu působení na pracovní předměty a vysokou účinnost. To je doba od 20 sekund do 3 minut.