Jak čistit nehty před nečistotami doma?

Mnoho lidí čelí problému znečištění rukou po zaprášené ulici nebo zeleninové zahradě. Zvláště akutní problém s nehty. Pod nehtovou deskou se hromadí velké množství nečistot, které se velmi obtížně odstraňuje, zejména pokud se jedná o částice zeminy pod deskou. Článek popisuje nejúčinnější, nejúčinnější a co je nejdůležitější, jednoduché způsoby čištění nehtů z odolných nečistot. Pozornost bude věnována také preventivní práci, která zabrání hromadění nečistot.

Efektivní způsoby odstranění nečistot z nehtů

- Čištění oranžovou tyčí

Oranžová tyčinka je vhodným nástrojem pro čištění nehtů. Je vyroben ze základny pomerančovníku. Na jedné straně má hůlka rovný povrch a na druhé špičatý konec. Materiál pomerančovníku je trvanlivý, ale zároveň měkký. Při opakovaném použití neztrácí své vlastnosti, kromě toho má antiseptický účinek a dokonale absorbuje vlhkost.

Pomoc!Aby se odstranily nečistoty, které se nahromadily pod nehty, vezmou oranžovou tyčinku a pod hřebík položí ostrý okraj. Měli byste držet nástroj pod deskou několikrát, aby se co nejvíce odstranily nahromaděné částice prachu a nečistot. Neměli byste se bát zranit pokožku, protože hůlka je velmi měkký nástroj, který nemůže poškodit kůžičku.

Při použití oranžové barvyJe třeba zvážit hůlky a dodržovat následující doporučení:

  • Nástroj musí být v soukromém použití. Nemůžete ji přenést na jiné lidi.
  • Použijte jednou oranžovou tyč. Po očištění nehtů by se měl odhodit, protože se v materiálu vyskytují bakterie.
  • Aby bylo možné postup provádět pravidelně a účinně, měli byste zásobit celou řadu vhodných zásob.
  • Pro nestandardní tvar nehtů si můžete zakoupit brusný pilník na nehty, kterým můžete opravit tvar oranžové tyčinky.

- Štětec na manikúru

Kartáče na nehty mají zpravidla obdélníkový a tenký tvar s měkkou štětinou. Tyto kartáče by měly být vybrány v obchodě za účelem čištění nehtů. Čištění se nejlépe provádí ve sprše, když jsou nehty dobře napařené, a póry pod nimi jsou dostatečně zvětšeny pro provedení manipulace.

Mýdlo se nejlépe rozpustí v šálku s teplou vodou a dobře se protřepe. Tekuté mýdlo je ideální pro tyto účely, protože je dokonale rozpustné ve vodě. Poté se kartáč na několik minut udržuje v takové vodě, aby se jeho štětiny namočily. Namočené štětce přinášejí do nehtů a jemně začnou čistit pod nimi všechny nahromaděné nečistoty.

Je efektivnější provádět postup odděleně každým prstem, ale můžete použít čtyři prsty pro začátek a pak jít k palci. Individuální čištění každého prstu individuálně, i když to trvá výrazněvíce času, ale celkem dává více kolosálních výsledků. Po odstranění nečistot z pod nehtové destičky můžete přidat vnější lesk nehtu. K tomu několikrát s krátkými pohyby vyčistí povrch nehtu.

Při každé manipulaci byste měli kartáč ponořit do mýdlového roztoku a dobře tam protřepat. To pomůže udržet nečistoty ve vodě a znovu natřít kartáč mýdlovou vodou.

Pozor!Namísto mýdlového roztoku lze na kartáč aplikovat malé množství zubní pasty. Brusné vlastnosti zubní pasty také pomáhají účinně odstraňovat odolné nečistoty a zabraňují jejich opětovnému hromadění.

- Koupele

Pomocí koupele můžete důkladně parit pokožku a odstranit nečistoty pod nehty. To vám dodá dobře upravený vzhled. Jednoduché recepty na nehty jsou následující:

  • Mořská sůl.Lžíce se rozpustí ve sklenici horké vody. Po ochlazení směsi na teplou teplotu se ruce umísťují do vody po dobu asi 10 minut a během této doby se nečistoty zcela rozpustí a oddělí se od hřebu bez problémů. Po zákroku se ruce umyjí pod tekoucí vodou, osuší se a vymaže se výživným nebo hydratačním krémem.
  • Heřmánek.Několik květů rostliny se vaří ve sklenici vroucí vody a nechá se půl hodiny vyluhovat. Vodička by měla být pohodlná pro teplotu rukou. Kromě toho je třeba přidat lžíci oliv, ricín neboslunečnicový olej (můžete si vzít vše, co máte na ruce) a položte ruce do kompozice na 15 - 20 minut. Při čištění silně znečištěných měsíčků použijte k čištění nečistot speciální kartáč. Musíte ji však používat opatrně, aby nedošlo k poškození pokožky. Po zákroku si umyjte ruce pod vodou a naneste výživný krém.
  • Peroxid vodíku.Zřeďte peroxid a vodu v poměru 1: 3 a dobře promíchejte. Prsty k ponoření do vody po dobu 10 minut. Takové řešení dokonale rozpouští nečistoty do struktury nehtu během několika sekund. Po 10 minutách se špína zcela odlupuje od pokožky a nevyžaduje ani další manipulaci s kartáčkem.

- Citron

Citron je přírodní bělící přísada, takže je ideální pro čištění nehtů před nečistotami. Abyste bělili nohy, měli byste zmáčknout čtvrtinu citronu a výslednou šťávu dát na bavlněnou podložku nebo tampon. Produkt naneste na kůžičku pod nehtovou desku a používejte rukavice po dobu 10 - 15 minut. Poté si umyjte ruce mýdlem a naneste na ně léčivý krém.

Důležité!Je-li silně znečištěné, můžete polovinu řezat citron a střídavě vložit prsty do jeho dužiny. Každý prst musí být držen v dužnině asi minutu. Tato metoda je zcela bezpečná. To je způsobeno vynikajícími funkcemi rozpouštědla, které má ovoce. Výjimkou je případ, kdy je poškozená kůžička.

Namísto citronu můžete bezpečně používat kyselinu citrónovou, která v níčistící vlastnosti nejsou horší než jiné prostředky. Za tímto účelem se jeden balíček kyseliny (asi 25 g) rozpustí v půl sklenice teplé vody. Také udržujte prsty v tomto složení až 15 minut a důkladně omyjte tekoucí vodou a mýdlem.

Jak čistit nehty po zahradě?

K čištění kůže pod nehty po zahradě můžete použít běžný cukr, který dokonale rozpouští nečistoty a umožňuje odstraňovat skvrny z travní šťávy. Cukr se používá v kombinaci s mýdlem, ať už je to pevné, kapalné nebo antibakteriální. Je-li mýdlo na prádlo, je předdrceno na struhadle. Pokud jde o cukr, může být zakoupen v drobivé a pevné formě.

Složky se smíchají ve stejném poměru, ruce se uchovávají v tomto roztoku po dobu 15 až 25 minut a pak se důkladně promyjí pod tekoucí vodou. Po zákroku jsou sterilizované ruce dobře ošetřeny jódem, aby se urychlil proces hojení existující roztrhané kůžičky a zabránilo se pádu patogenů.

Glycerin se vyrovná s kousavými nečistotami. Směs se smísí s peroxidem vodíku v poměru 1: 5 a aplikuje se pod nehtovou desku a na ní po dobu 4 - 5 minut. Poté se směs promyje tekoucí teplou vodou a mýdlem a na ruce se nanese výživný krém.

Jak se vyhnout hromadění nečistot pod nehty?

Aby se zabránilo nahromadění nečistot pod nehty, měli byste si denně umýt ruce mýdlem a vodou a provádět postupy pro čištění podkožní nečistoty. Při práci v zahradě by se nemělo opomíjettipy zahradníci a vždy při práci se zemí na ruce na latexové rukavice nebo alespoň prsty prstů.

Měli byste si být také vědomi skutečnosti, že ve většině lékáren najdete speciální silikonové krémy, které v ideálním případě pomáhají zabránit hromadění prachu, částic půdy a malovaných rostlin pod nehty.

Pomoc!Někteří zahradníci dávají přednost tomu, aby na nehtovou desku položili omítku. Tato metoda může také nastat, ale je třeba mít na paměti, že lepicí náplast snižuje citlivost prstů a zabraňuje dýchání kůže. Po dlouhém nošení náplasti se může pokožka znovu hojit a způsobit nepohodlí.

Aby se minimalizovaly nečistoty na nehtech, můžete použít speciální nátěr na nehty ve formě ochranného laku. Tento nástroj lze aplikovat jak na horní část desky, tak i pod ní, přičemž chrání celou strukturu nehtu. To opravdu pomůže vyhnout se znečištění, a pokud se nečistoty dostanou pod hřebík, bude snazší je odtamtud odstranit.

Hřebíky lze doma čistit různými dostupnými nástroji. V závislosti na stupni znečištění nehtové desky a povaze nečistot můžete použít různé oblíbené metody. Abyste zabránili ulpívání nečistot na rukou, měli byste při práci se zemí postupovat opatrně, používat ochranné rukavice nebo namazat ruce ochranným krémem.