Horká manikúra; módní novinka pro nehty

Horká manikúra si v poslední době rychle získala popularitu. Ale je znám již od starověku. Ačkoli dříve to bylo používáno více pro léčebné účely. Hlavní věc v horké manikúra je horká lázeň ze speciálního lotionu.

Postup činností v průběhu kabiny

\ t

Postup horké manikúry v salonech je tedy následující. Za prvé, ruce jsou dezinfikovány a lak je odstraněn. V lázni (většinou jednorázové) ohřívá až 40 stupňů lotion. Prsty jsou v této mléce po určitou dobu dušené, po čemž mistr s masážními pohyby tře pleťové mléko po celém kartáčku.

Poté následují standardní akce, jako je pohyb kutikuly hůlkou a tvarování nehtů. Ti, kteří si to přejí, mohou zde také používat manikúru, ale v kombinaci s horkou lázní je lepší zvolit si neořízenou, aby nedošlo ke zranění jemné kůže. Pak aplikujte jakýkoliv lak podle svého vkusu. Doporučuje se však nevytvářet šelak, protože je stále příliš těžký pro dušené nehty. Posledním krokem je setření zbytků pleťové vody z kůže s ručníkem navlhčeným ve studené vodě. To je nezbytné pro tónování kůže.

Horká manikúra doma

Doma takovou manikúru také není obtížná. Získejte speciální olej pro horkou manikúru a koupel. Olej musí být zahříván ve vodní lázni a nalit do lázně, tam spouštět ruce na 20 minut. Pak se všechno děje stejně jako vkabiny.

Olej lze připravovat nezávisle. Použijte pro tuto zeleninu nebo olivový olej (asi 150 gramů), glycerin (40-50 gramů), několik kapek vitamínů A a E, několik kapek jakéhokoli esenciálního oleje.

Výhody a nevýhody horké manikúry

Horká manikúra má mnoho výhod:

  • suchá kůže se stává měkčí
  • olej posiluje nehty a obnovuje po prodloužení
  • kutikula začíná růst ne tak rychle

S probíhajícím řízením tohoto postupu:

  • ostny postupně mizí
  • kůže rukou značně omlazuje
  • mikrotrhliny zmizí

Horká manikúra nemá žádné minusy a neexistují žádné kontraindikace, ale neměli byste to dělat, pokud máte na rukou otevřené rány nebo nehty.

Horká manikúra má spoustu užitečných nástrojů a navíc je prostě příjemná pro pokožku rukou. Neopírejte si radost a alespoň jednou se hýčkejte rukama.