Horká manikúra

Stav rukou je obzvláště znepokojen spravedlivým sexem, protože nejen obličej, ale i ruce mohou dát věk ženy. To je důvod, proč moderní ženy módy jsou tak úzkostlivý o péči o pleť.

V současné době, na přepážkách specializovaných prodejen, najdete obrovský sortiment výrobků pro ruce a měsíčky, což umožňuje každé ženě získat účinnou a zároveň cenově dostupnou kosmetiku. Mnozí však upřednostňují technologie progresivní manikúry, například horkou manikúru. Tato inovativní technika vám umožní změnit vzhled rukou nad rámec uznání. Manikúra má komplexní účinek, který umožňuje péči nejen o pokožku rukou, ale také o nehty. Díky tomuto efektu se počet obdivovatelů horké manikúry denně rozšiřuje. Pojďme a pochopíme všechny nuance události.

Horká manikúra - jaký je smysl?

Stojí za povšimnutí, že horké koupele nejsou pro lidstvo nic nového a bizarního. Ne, začali se používat ve starověku. Pravda, pak byly použity jako lidový lék na nemoci rukou a nehtů, a samotná událost byla pozoruhodná svou jednoduchostí a dostupností. Pro léčbu používali obvyklé "umyvadla" s léčivými bylinnými tinkturami a odvarem, stejně jako přírodní masti.

Samozřejmostí je moderní technologie postupu manikúry.má určité rozdíly. Podstatou manipulace je ponořit ruce do speciální elektovanochku s krémy, oleji a lotiony zahřátými na určitou teplotu. Během sezení dochází k otevření pórů, což přispívá k lepšímu proudění živin do nejhlubších vrstev kůže a buněk nehtové ploténky.

Koupele jsou skvělým způsobem, jak zlepšit vzhled rukou a posílit nehty, které již trpí vnějšími faktory: poklesy teploty, povětrnostní podmínky, používání detergentů atd.

Hlavní výhodou horké manikúry je absence zákazů a kontraindikací pro věk a pohlaví: postup může být prováděn jak pro ženy, tak pro muže všech věkových skupin. Kromě toho, kosmetické sezení může být provedeno i při trhlinách a ranách na kůži rukou.

Existuje však mínus. Horká manikúra patří do kategorie elit, takže je těžké ji nazývat rozpočtem. Samozřejmě, že skutečná cena módy nekončí. Ale stojí za zmínku, že technologie pro provádění manikúry je poměrně jednoduchá, takže ji lze snadno provádět doma. To je velmi důležité, pokud je finanční problém poměrně akutní, čas na pravidelné návštěvy manikérky prostě nestačí a kůže a nehty jsou ve špatném stavu a vyžadují péči a péči.

Co je potřeba pro manikúru?

Bez ohledu na to, zda pořádáte kosmetickou akci doma nebo v salonubudou vyžadovány speciální nástroje a manikúra, a to:

  1. Nutriční formulace: pleťové vody, krémy a oleje, které poskytují komplexní účinek na pokožku rukou a nehtů. Můžete si je koupit v jakémkoliv obchodě se speciálními potřebami. Mějte však na paměti, že je nutné zvolit vhodné kompozice s ohledem na stav a problém vašich per a nehtů. Pokud pořádáte akci s odborníkem, pak by měl mistr určit optimální složení za použití stejných kritérií a vysvětlit všechny nuance inovačního postupu.
  2. Elektrická lázeň pro manikúru. Přístroj umožňuje ohřívat kosmetickou tekutinu na požadovanou teplotu a udržovat ji po celou dobu manipulace. Kromě nutričních směsí lze koupel koupit ve specializovaném obchodě. Alternativně mohou být léčivé roztoky zahřívány v nejběžnější vodní lázni. Taková „řemeslná“ metoda má však jednu významnou nevýhodu - ochlazování kapaliny během postupu, což značně snižuje účinek užitečných složek.
  3. Nůžky na hůlky a nehty. Budete potřebovat tato zařízení po dokončení léčebné akce. Hůl je potřebná pro zpracování kůžičky a nůžky jsou potřebné pro její řezání.
  4. Studený mokrý ručník pro odstranění veškerého kapalného zbytku.
  5. Ochranný nebo zpevňující lak na nehty. Po všech manipulacích s manikúrou pokrývá nehtovou desku.

Co je třeba udělat před léčebnou manipulací?

Před ponořenímVaše pera v lázni s kosmetickou tekutinou, nezapomeňte udělat tradiční manikúru. Nejprve zacházejte s antiseptiky. Za druhé, odstranit přebytečný lak na nehty. Za třetí, s použitím pilníku na nehty dejte hřebům požadovaný tvar. Léčba kutikuly však musí začít po horkém sezení.

Technologie horké manikúry krok za krokem

Když tedy byla dokončena přípravná fáze a vše, co je nezbytné pro provedení postupu na místě, můžete přistoupit k manikuře:

  1. Zahrejte kosmetický prostředek v elektrické lázni nebo ve vodní lázni na teplotu 50 ° C. V průměru trvá vytápění asi 10 minut.
  2. Po zahřátí kapaliny spusťte rukojeti do nádoby na 25 minut.
  3. Po uplynutí určité doby proveďte komplexní masáž rukou. To pomůže zvýšit krevní oběh v kůži a zlepšit vstřebávání živin.
  4. Dalším krokem je použití oranžových tyčinek a nůžek pro zpracování kůžičky. Poté odstraňte zbytky kosmetiky vlhkým ručníkem.
  5. Závěrem je třeba odmastit nehtovou desku speciálním roztokem a přikrýt ochranným lakem.

Jak vidíte, není nic složitého při provádění horké manikúry! Proveďte postup může být snadno a doma. Dodržujte všechna výše uvedená doporučení, pravidelně pořádejte kosmetické akce - a vaše pera budou vypadat perfektně.