Hodnocení nejlepších hydratačních vlasových masek: co hledat před nákupem

Použití laků a vysoušečů vlasů, stejně jako tvrdé vody, činí vlasy suché a bez života. Jejich zdraví závisí na kvalitě jídla. Odborníci doporučují používat speciální produkty pro dodatečné zvlhčování, které vyživuje a obnovuje strukturu vlasů. Vyberte si ty nejlepší hydratační vlasové masky, které pomohou odborníkům.

Vlastnosti kosmetiky pro zvlhčování vlasů

\ t

Hydratační masky jsou nezbytné nejen pro křehké a suché vlasy. Všechny typy kudrlinek potřebují další výživu, protože ztrácejí vlhkost a zastavují hromadění mikroživin.

Vlastnosti zvlhčovačů:

 • hromadění vlhkosti ve vrstvách epidermis;
 • obnovit hladkost vlasů;
 • přidat lesk a zdravě vypadající kadeře.

Je obzvláště důležité používat masky k udržení zdraví dlouhých vlasů. To je proto, že často vlhkostdosahuje pouze uprostřed kudrlinek a špičky se rychle stávají suché a bez života.

Co hledat před nákupem

Než si koupíte masku v obchodě, musíte prostudovat její složení. Jsou to složky, které odlišují hydratační krém od živin.

Ve složení hydratační kosmetiky jsou přítomny:

 • kyselina hyaluronová;
 • syrovátka;
 • éterické oleje ylang-ylang, santalového dřeva, tea tree, mandarinky);
 • bylinné dekorace (heřmánek, třezalka svatá, měsíček);
 • rostlinné oleje (broskev, lněné semeno, hroznové víno, rakytník řešetlákový);
 • mateří kašička;
 • panthenol;
 • mastné aminokyseliny.

Kromě toho mohou být přítomny vitaminy A, E, C, B.

Složení masek by nemělo být etylalkoholem, protože schne vlasy. Jiné alkoholy jsou přípustné (cetyl, cetearyl, stearic).

Jaké jsou masky

Hydratační masky jsou rozděleny do několika typů v závislosti na hloubce pronikání vlhkosti do vlasové struktury:

 1. Povrchové úpravy. Udržují vlhkost, tvořící ochranný film na vlasech, díky čemuž se kapalina neodpařuje. Kosmetika vhodná pro použití v létě, protože navíc chrání před škodlivými účinky UV záření. Maska účinně působí na barvené a bělené vlasy, obnovuje suché tipy. Může být přítomen silikon.
 2. Vnitřní fondy. Bojují s nedostatkem vlhkosti na buněčné úrovni. Masky jsou vhodné prozředěné a kudrnaté kadeře. Složky v jejich složení jsou především přírodní, kyselina hyaluronová, aloe vera, vitamíny A, B a E, extrakty z řas, keratin, kolagen, rakytník řešetlákový, různé oleje mohou být přítomny. Kosmetika tohoto typu má obvykle kumulativní účinek.

Podmínky používání

Jak používat hydratační masku:

 1. Produkt naneste na vlasy.
 2. Masku rozložte po celé délce kudrlinky dřevěným hřebenem.
 3. Zabalte hlavu lepící fólií nebo plastovým sáčkem, abyste vytvořili tepelný efekt, který je nezbytný pro práci kompozice.
 4. Vydrží výrobek tak dlouho, jak je uvedeno na obalu. Je zakázáno zkrátit nebo prodloužit dobu zákroku, co možná nejvýraznější vedlejší účinky nebo nedostatek požadovaného účinku.
 5. Omyjte masku teplou vodou a počkejte, až se prameny přirozeně uschnou.

Je nezbytné aplikovat výrobek pouze na čisté prameny, v tomto případě se složky absorbují mnohem lépe.

Procedura se provádí jednou týdně za účelem profylaxe a 3krát týdně při léčbě a obnově poškozených vlasů.

Hodnocení nejlepší masky

Odborníci doporučují používat přípravky pro péči o vlasy, které se osvědčily a jsou vysoce účinné. Níže je pořadí nejlepších masek podle spotřebitelů.

L’Oreal Professionnel Absolut Repair Lipidium

Činnost činidla je zaměřena na obnovu lipidové (tukové) vrstvy, která poskytujezvlhčení pokožky hlavy a vlasů. Díky vosku se šňůra vlasů stává elastickou a zahušťuje.

K obnově struktury zámků dochází pomocí 3 typů proteinů, které vyplňují dutiny a integrují se do poškozených buněk.

Maska je snadno rozložena po celém povrchu proužků a zachovává si příjemnou vůni až do dalšího šamponování.

L'Oreal Professionnel Vitamino Color A-OX

Výrobek je vhodný pro barvené vlasy, které jsou pravidelně vystaveny barvení a vysoušeči vlasů. Silikon obsažený v jeho složení dodává lesk a zdravý vzhled kudrlinek, zatímco speciální pigmenty si zachovávají barvu a zabraňují tak vyluhování. Kosmetika má kumulativní účinek, takže ji musíte neustále aplikovat.

Po umytí vlasů pro jejich dodatečné zvlhčení a snadné česání je povoleno použít kompozici jako klimatizaci.

Proedit Hair Treatment Bounce Fit

Pravidelné používání této masky nahrazuje 10 postupů v kabině. Díky tomuto nástroji se vlasy přestávají rozpadat, tenké, konce jsou zapečetěny. Kyselina hyaluronová udržuje vlhkost ve vlasových buňkách. První efekt je patrný po 2-3 aplikacích.

Léčba vlasů Proedit Bounce Fit Plus

Tento nápravný prostředek se považuje za zlepšený oproti předchozímu opatření. Složení masky obsahuje extrakt z černého čaje, který umožňuje udržet čistotu hlavy a eliminuje potřebu každodenního mytí. Hydratační podporuje betain a syrovátku. Vitamin E postupněobnovuje strukturu vlasů.

Matrix So Long Damage Celkové výsledky

Maska snadno obnovuje poškozené, suché a křehké vlasy. Přípravek obsahuje pantothenát vápenatý a glycerin, které umožňují zvýšit pružnost kudrlinek a vrátit je do zdravého vzhledu. Od první aplikace kosmetiky řeší nejobtížnější problémy - suchost, delaminace, matná barva.

Estel Professional KERATIN

Hlavními složkami tohoto léku jsou bílkoviny a keratiny, které umožňují obnovit i nejsušší a poškozené zámky. Zrcadlo se objeví po prvním použití. Tento efekt dává lehký silikon. Po aplikaci se vlasy stanou poslušnými a měkkými.

Vlasová společnost DOUBLE ACTION

Maska umožňuje obnovit i vážně poškozené vlasy, které jsou přístupné bělení. Výhodou tohoto nástroje je, že utěsní vlhkost uvnitř kudrlinek díky speciálnímu filmu, který vzniká po použití kosmetiky. Kosmetický přípravek vhodný pro každodenní použití jako balzám po šamponování.

Natura Siberica Oblepikha Siberica

Jedná se o přírodní kosmetický přípravek, který obsahuje velké množství rostlinných olejů a vitaminů. Maska postupně obnovuje i ty nadměrně sušené kadeře. Díky biotinu se rychle odstraní odlupování a suchost pokožky hlavy. Chmelový extrakt a lopuch se mohou vyrovnat s lupy, ke kterým často dochází na pozadí sušenívysoušeč vlasů.

Londa Profesionální léčba VISIBLE REPAIR

Tento nástroj funguje zevnitř ven. Doporučuje se použít pro velmi suché vlasy. Komplex silikonů vám umožní vyplnit chybějící složky kudrlinek, což je činí živými, lesklými a poslušnými. Mandlový olej zabraňuje ztrátě vlhkosti a změkčuje pokožku hlavy.

Profesionální plná síla OLLIN

Kokosový olej je vhodný pro suché a křehké kadeře, které postrádají nasycené mastné kyseliny. Arginin zvyšuje účinek oleje a tím, že stimuluje průtok krve, může vyživovat vlasové folikuly i špičky. Pokud použijete masku před stylingem, prameny nebudou vyčnívat a tlačit. Alanin, který je jeho součástí, zlepšuje růst vlasů.

Křehké, suché a neživé vlasy lze rychle obnovit pomocí hydratačních masek. Složky těchto kosmetických přípravků jsou zapuštěny do vlasové struktury a vytvářejí ochranný film, který chrání před ztrátou vlhkosti. Vyberte si masku, která by měla být založena na typu vlasů, rozsahu a příčině jejich poškození. Se správným přístupem, po několika aplikacích kompozice, budou prameny poslušné, živé a hedvábné.