Hlavní dermatologické nemoci kůže a metody prevence zdravých rukou

V dnešní době jsou dermatologické choroby kůže rukou velmi běžné. K tomu existuje racionální, lékařsky zdůvodněné vysvětlení: kůže je jedním z nejdůležitějších orgánů lidské bytosti, je to „strážce“, který chrání naše tělo před širokým spektrem vnějších vlivů a různých vlivů zvenčí i zvenčí.

Kromě ochranné funkce vykonává kůže rukou také receptivní funkci, pomocí které jsme schopni každodenně „cítit“ a „cítit“ tento svět vlastníma rukama, v kontaktu s různými povrchy a materiály.

S takovým globálním kontaktem s vnějším prostředím je opravdu těžké vyhnout se reakci na kolizi alergenů, infekci plísní nebo jinou infekcí postihující pokožku rukou.

Stručný popis hlavních onemocnění kůže rukou

Vzhledem k tomu, že kůže rukou je jednou z nejotevřenějších a nej nechráněných částí kůže, je snadné zachytit jiný druh infekce.

Přijetím všech „úderů vnějšího světa“ pro sebe může naše kůže čelit různým typům dermatitidy, infekci plísňové infekce, ekzému a dalším alergickým či neurotickým projevům reakce našeho těla.

Nepříznivé klimatické podmínky mohouvést k podráždění kůže rukou, pigmentových skvrn nebo pálení a svědění; nebezpečná pracovní atmosféra (rostlina, laboratoř atd.) - k poranění kůže. Ano, a přirozený věk nás nezbavuje nepříjemných defektů stárnutí a zhoršené regenerace buněk epidermis.

Je snadné diagnostikovat kožní onemocnění i pro nešpecializované pracovníky, ale pokročilý průběh nemoci nelze vyhnout, pokud si osoba udělala nesprávnou diagnózu pro sebe a provedla zbytečnou léčbu. Je lepší než lékařští specialisté vyrovnat se s tímto úkolem. Při prvních zjištěných příznacích kožního onemocnění byste měli okamžitě kontaktovat lékaře kvalifikovaného v oboru dermatologie.

Příznaky a nemoci, jejichž důsledky jsou

.

Alergická dermatitida je bohužel typem onemocnění, které znepokojuje i nejmenší členy naší populace. První kožní reakce a projev alergické dermatitidy lze pozorovat od prvních měsíců života. Imunitní systém kojenců a dospělých dokáže reagovat na přítomné alergeny a odpuzovat hrozby. Jednou z těchto reakcí je alergická dermatitida. Tento "útok" se projevuje ve formě různých druhů zarudnutí, skvrn, vyrážek, doprovázených zánětem, loupáním, svěděním a suchou pokožkou. Reakce se může objevit postupně nebo okamžitě a chrání se před expozicí.prostředí nebo pod vlivem potravin zevnitř. Tento typ onemocnění kůže - jedna z nejčastějších nemocí kůže rukou.

Ekzém je dalším typem onemocnění, které je alergické povahy. To se projevuje ve formě malé vyrážky s vodním středem; doprovázené svěděním, pálením, otoky kůže a dalšími nepříjemnými pocity. Výskyt ekzémové vyrážky může být vyvolán kontaktem s alergeny různých druhů (potraviny, kosmetika, domácí chemikálie, přírodní prostředí) a může být také způsoben vystavením stresující situaci.

Psoriáza je neinfekční, ale chronické kožní onemocnění. Do dnešního dne, a to ani pro zdravotnické odborníky, příčiny lupénky a povaha jeho relapsů nejsou plně vysvětleny, ale předpokládá se autoimunitní povaha výskytu této choroby. Onemocnění je charakterizováno lokálními kožními lézemi: červenými, suchými skvrnami, lehce oteklou kožní vrstvou, tzv. „Papuly“. Léčba psoriázy je extrémně dlouhá a prochází mnoha fázemi léčby léky.

Mykóza (onychomykóza) - léze kožní plísňové infekce. To se projevuje v různých fázích různými způsoby, od svědění a odlupování kůže až po deformaci kůže, zánět, ztmavnutí epidermy, hyperhidrózu (nadměrné pocení) dlaní. Často se rozprostírá do oblasti nehtů, což zhoršuje průběh onemocnění, protože vyžaduje seriózní komplexní léčbu od úzce zaměřených odborníků - mykologů.

Vitiligo je choroba, která se doslova překládá z latiny jako „kožní onemocnění, závada“. Jedná se o zvláštní porušení pigmentace kůže, vyjádřené jasnými skvrnami, které je způsobeno vymizením melaninového pigmentu z určitých oblastí kůže. Pravděpodobně - vliv dědičného faktoru, stejně jako vliv reakce na stresové situace a přítomnost autoimunitních problémů v těle.

Urtikárie (kopřivka) je kožní onemocnění, typ atopické dermatitidy. Vyznačuje se projevem na kůži rukou silně svěděných plochých světle růžových puchýřů. Akutní a chronická forma se vyskytuje ve většině případů u žen od 20 do 60 let. Onemocnění není snadné spojit s reakcí na alergeny, ale také s problémy neuroendokrinního systému.

Metody prevence zdravých rukou

\ t

Aby se předešlo infekci kůže plísní nebo reakcí organismu na alergické reakce, měli byste samozřejmě dodržovat určitá pravidla pro preventivní opatření, která se skládají pouze ze dvou bodů.

  1. Především je to hygiena rukou. Vzhledem k tomu, že kůže je místem soustředění a existence velkého množství mikroorganismů, musíte udržovat ruce čisté. Základní pravidla hygieny rukou jsou nám známa již od útlého dětství, jejichž základem jsou vodní procedury. Není žádným tajemstvím, že se prach, špína, tajemství potu nahromadily v záhybech naší kůževést k řadě zánětlivých procesů.
  1. Druhým bodem preventivních opatření je péče o pokožku rukou, která zahrnuje: čištění, odlupování, hydrataci a vyživování pokožky různými kosmetickými, hygienickými a léčivými přípravky.

Zkuste tyto dvě jednoduché metody prevence kožních onemocnění v každodenním životě. V tomto světě není nic příjemnějšího než být zdravý a cítit radost z každého dne.