Historie manikúry

V 21. století se manikúra stala takovou každodenní procedurou, že téměř nikdo neslyšel nic o své historii. Je čas to opravit. Faktem je, že péče o ruce a nehty pochází ze starověku, takže bude užitečné znát několik neobvyklých faktů o manikúru a nehtech obecně.

Jaký příběh bez zmínky o starověkém Egyptě. Pak se věřilo, že délka nehtů přispívá k lepšímu spojení mezi člověkem a bohy. Toto bylo považováno za symbol zvláštní moudrosti. Krásné a dlouhé nehty mohly mít pouze šlechtu a otroci byli nuceni zkrátit. Z barvy záviselo na tom, jakou pozici zaujímá člověk ve společnosti. Čím jasnější je stín, tím vyšší je stav. Známá Kleopatra barvila své měsíčky hennou, která dělala jejich barvy terakota.

Tam je skutečnost, že čím déle prsty, tím dříve nehty rostou na nich. Rovněž se připouští, že u lidí s tenkými prsty je deska nehtu mnohem silnější a silnější.

V Číně, nejen ženy, ale i muži měli dlouhé nehty! Pro krásné dámy to bylo znamení stavu a třídy, stejně jako důkaz, že nikdy nepracovali. Pro muže to znamenalo odvahu. Po velmi dlouhou dobu, jejich oblíbené barvy byly zlato a stříbro, ale po, během vlády slavné dynastie Ming, oni byli nahrazení černou a červenou. Ve starověké Číně byl vytvořen první prototyp.budování. Vyrobili nehty delší se stříbrnými hroty.

Pro mnohé není žádným tajemstvím, že deska roste rychleji na pracovní ruce. To je, pravák - vpravo, a levák - vlevo.

V Římě používali stejné výrazné znamení jako v Egyptě: jasnější nehty a hlavní věc je delší, čím vyšší je postavení ve společnosti.

V 17. století existovala v Evropě tradice, která neupadla na dveře, ale poškrábala nehty. Ve stejné době ve Francii, muži byli v módě, aby neřezal hřebík pouze na malíčku.

Mnoho lidí říká, že těhotné nehty rostou mnohem rychleji.

Na východě byl nepříjemný postup, kdy barviva vstřikovala přímo do základny nehtové ploténky, ze které se ukázalo, že se znovu zbarvily.

Bylo poznamenáno, že během zotavení těla po nemoci začnou nehty rychleji růst. To znamená, že růst se během nemoci zpomaluje.

Světový rekord pro délku nastaveného nehtu, kupodivu, člověče. Neřezal je na 25 let!
Rychlost růstu měsíčků je ovlivněna roční dobou a denní dobou. V létě rostou rychleji než v zimě. A v noci se proces růstu urychluje, protože člověk není zapojen do intenzivní činnosti, jako ve dne.
V roce 1830 se objevila oranžová tyčinka, jak ji znají všechny dívky.

Mnoho dívek si všimlo malých bílých skvrn na nehtech a dospělo k závěru, že to je nedostatek vápníku v těle. To není. Takové skvrny naznačují, že nehtová deska byla poškozena, takže manikúra by měla být prováděna velmi opatrně.

V roce 1917 vytvořil Dr. Koronyu odstraňovač kůžičky. Objevila se tak evropská manikúra.
Pro dobrý růst nehtů vyžaduje krev i jiné orgány v našem těle. Je to z toho, že dostávají výživu a živiny.

Všichni milovníci manikúry by měli poděkovat Charlesi Lashmanovi. Byl to on, kdo vynalezl první lak v roce 1932, který měl jasně červenou barvu.

Pro ty, kteří touží pěstovat silné a dlouhé nehty, se doporučuje vyhnout se stresu. Předpokládá se, že je hlavní příčinou křehkosti a špatného růstu.

Existují dvě verze vzhledu akrylových prodloužení. Podle jednoho z nich, americký zubař, v šedesátých letech, dělal to, protože se špatně zranil prst, a to bránilo mu v práci, podle jiné verze tímto způsobem doufal, že se jeho žena opustit odporný zvyk kousání nehtů.

Ukazuje se tedy, že manikúra má svou vlastní zajímavou a dlouhou historii, jako jakýkoli jiný předmět, který je milován všestranným sexem.