Glycerin Nail Bath

Samice jsou pravidelně vystavovány negativním faktorům ovlivňujícím stav kůže a nehtů. V důsledku toho se mnozí z nás potýkají s takovým problémem, jako je drsná a drsná kůže rukou, křehké, odlupující se nehty. Dnes nám výrobci kosmetiky nabízejí široký výběr produktů určených pro péči o ruce. Navíc téměř všechny z nich obsahují ve svém složení glycerin, který pokožku změkčuje a zvlhčuje. Je však možné připravit léčivé činidlo na nehty s použitím glycerinu a doma, což ušetří hodně na nákupu hotové kosmetiky. O výhodách glycerinových koupelí, stejně jako o způsobech jejich přípravy, budeme dále diskutovat.

Glycerol má široké spektrum léčivých vlastností. Dodává pokožce hydrataci, snižuje suchost a otupělost pokožky, zabraňuje vysychání nehtových destiček pod vlivem spáleného slunce v létě a silných mrazů v zimě. Pravidelné používání glycerinových prostředků navíc chrání nehty před mikrotrhlinami. A glycerin je schopen čistit pokožku rukou a účinně odstraňovat prach z povrchu. Tam, kde je voda bezmocná, přichází na záchranu roztok glycerinové vody.

Nelze zmínit nutriční vlastnosti glycerinu. Vany s touto látkou jsou schopny udržet rovnováhu vody v kůži při zachování její integrity. A tato položka je důležitá pro zdravý typ nehtů.

Recepty na nehtyglycerol

Pravidelné používání těchto nástrojů pomůže posílit a obnovit poškozené nehtové destičky a změkčit pokožku rukou. Všechny procedury by měly být prováděny na nehtech dříve očištěných od laku a smaltu.

Růžový glycerin

\ t

Příprava a aplikace: smíchejte ve stejném množství glycerin s růžovou vodou, přidejte 40 g vodky a 5 g kapalného amoniaku. Směs zahřejte do teplého stavu, nalijte ji do nádoby a ponořte do ní špičky prstů. Z výše uvedeného je vhodné zakrýt ruce plastovým obalem a ručníkem, aby se roztok neochladil. Po 20 minutách si utřete ruce ručníkem a oblékněte si vlněné rukavice. Tato lázeň se doporučuje dělat v noci. Mimochodem, růžová voda může být nahrazena obyčejnou teplou vodou. V tomto případě je namísto vodky lepší přidat dobrou kolínskou vodu.

Mléko-glycerin

Příprava a aplikace: smíchejte ve stejném množství glycerin a mléko, přidejte 1 polévkovou lžíci ke směsi. lžíce rostlinného oleje, míchejte až do hladké a mírně teplé. Ponořte do něj prsty, přikryjte ručníkem a počkejte 10 minut. Po tomto postupu je vhodné namazat ruce mastnou zakysanou smetanou.

Se sérem

Příprava a použití: 100 g tohoto produktu se smísí s 50 g glycerinu, zahřeje se do teplého stavu a drží se v lázni po dobu 15 minut. Tento postup musí být opakován nejméně 3x týdně.

S tvarohem

Příprava a použití: Glycerin se zahřeje na teplotu 40–45 ° C a nalije se do hmoty tvarohu.tvaroh do kašovitého stavu. Položte prsty do lázně, přikryjte ručníkem nahoře a namočte 20 minut. Po zákroku opláchněte zbytky směsi teplou vodou a kartáčujte si ruce olivovým olejem.

Se zakysanou smetanou

\ t

Příprava a použití: Vezměte 100 g glycerinu a 100 g těžkého krému, dobře promíchejte a mírně zahřejte. Držte ruce v lázni po dobu 15 minut. Po zákroku není nutné směs oplachovat, spíše ji rozdělit po celém povrchu kartáče a dobře ji otřít.

Po prostudování našeho článku byste mohli být přesvědčeni, že glycerin je doslova kombinován s výrobky, které jsou ve vaší kuchyni. Proto je každá hospodyňka schopná připravit užitečnou glycerinovou koupel pro nehty. Jsme si jisti, že z tohoto postupu získáte spoustu pozitivních dojmů.

Nechte své nehty vždy svítit zdravím!