Gel lak a shillak: konkurenti nebo kolegové?

Velký fanoušek žen a nejtalentovanější romanopisec Alexander Dumas jednou řekl: „Aby měli krásné ruce, musí být nečinní“. Tempo života moderní ženy jí však neumožňuje být v neustálé nečinnosti a blaženosti. A ruce trpí tímto velmi. Za prvé, kůže na nich je téměř silnější než všechny ostatní části těla vystavené vnějšímu prostředí. Okamžitě odráží následky častého kontaktu s vodou, je v chladu bez rukavic a použití čisticích prostředků.

Za druhé, fyziologicky obsahuje kůže rukou malý počet mazových žláz a na dlaních zcela chybí. Za třetí, obsah vody v kůži rukou je 5krát menší než v obličeji. I když žena pije 1,5-2 litry tekutiny denně. Kůže je rychle dehydratovaná, vysychá, mikrotrhliny, na ní se objevují vrásky. Velmi rychle stárne a ani profesionální make-up, ani drahé šaty neskrývají věk ženy, pokud její ruce nejsou dobře upravené.

V salonech mistra manikúry a pedikúry je nabízena služba, jako je gelový lak na nehty nebo silac. Cena za tyto dvě služby se výrazně liší, ale jaké jsou rozdíly a podobnosti těchto postupů, průvodce nemůže vždy jasně vysvětlit. Zkusme na to přijít.

Co je gelový lesk?

Možná, že kvalitní manikúra nevytvoří ženumladší, ale je indikátorem jejího vztahu k sobě. Úcta a milující žena sleduje nejen kůži rukou, ale i nehty. Konvenční laky na nehty jsou extrémně krátkotrvající a mají tendenci se „plazit“ v nejnepříznivějším okamžiku, což způsobuje, že ruce vypadají nevzhledně. Proto výrobci dekorativní kosmetiky pro nehty vzali v úvahu tyto nuance a vytvořili nový směr v nail art - gel - laky. Jedná se o kapalný gel s barevnými složkami, který rychle schne pod paprsky ultrafialové lampy a udržuje na nehtech po dobu nejméně 2 týdnů bez poškrábání a třísek. Gel Polish má pevnost gelu a tekutou strukturu laku, díky čemuž je manikúra přirozená a udržitelná.

Co je šelak?

"SHELLAC" je značka vynalezená americkou společností Creative Nail Design (CND), která obsahuje širokou produktovou řadu, která zahrnuje:

- nástroje pro manikúru;

- prostředky pro přípravu nehtové desky;

- báze;

- horní;

- barevný základ.

„SHELLAC“ je průkopníkem ve výrobě gelových leštidel, který byl vysoce oceňován manikérkami a návštěvníky salonů. Její komponenty jsou vysoce kvalitní, takže cena krytí nehtů je větší než u jiných materiálů. Ženy velmi oceňují příležitost chodit s krásnou manikúrou po dlouhou dobu, aniž by se museli starat o stav nehtů.

Jaký je rozdíl mezi silacem a gelem?

V návaznosti na úspěch CND se další výrobci pokoušeli opakovat, uvádějí na trh gelové laky od firmy Gelish, Bluesky, Kodi, Gelerations, Perfect Match aOdlišují se navzájem ve složení, konzistenci, kvalitě, aplikační technologii, barvě, ceně. Ale ani jedna společnost nedokázala vytvořit stejnou řadu dokonale sladěných produktů jako CND. Pro pokrytí gelového laku vybrané materiály různé kvality, složení, ne vždy dobře kompatibilní. To se odráží v kvalitě manikúry. Gelové laky však mají cenově dostupnější cenu a termín ponožky.

Před volbou mezi šilakem a gelovým polštářem je nutné pochopit jejich hlavní rozdíly:

  1. Pro potažení silaků není třeba na rozdíl od jiných leštících gelů glazovat vrchní vrstvu nehtové desky. Hřeb se odmastí dehydratátorem nebo lepidlem a potom se aplikuje podklad. Pro nanesení gelového laku po zpracování nehtové desky se nanese základní nátěr a teprve potom se aplikuje podklad.
  2. Při použití gelových lešticích prostředků na manikúru se zdá, že nehty jsou těžší. Neexistuje žádný takový pocit s shilak. Má tak lehkou texturu, že vytváří pocit, že vaše nehty jsou pokryty běžným lakem.
  3. Shilak dobře přilne k hřebu, takže si povlak po dlouhou dobu zachovává svůj původní lesk, hladkost, nerozpadá se a nezakrývá se prasklinami. Gel leštění s časem, lesk zmizí. Shilak je však méně opotřebený (až 14 dní) než jiné gely (14 dní nebo déle).
  4. Barevná paleta silaku je mnohem bohatší než ostatní gely. CND velmi citlivě sleduje rychle se měnící trendy barev a rychle uvádí na trh módní odstíny.
  5. Shilak nemá žádný nepříjemný zápach, obsahuje přírodní složky. Nemůže se bát způsobit alergie, těhotné a kojící ženy. Gelové leštidla mají stále pach a pro produkty jednotlivých firem je poměrně ostrá.
  6. Shilak by neměl být podáván, což by mohlo poškodit nehtovou destičku. Odstraňuje se speciálním nástrojem po dobu 10 minut, zatímco u gelového polštáře musíte vyčkat alespoň 30 minut, než odstraníte vrchní vrstvu.

Samozřejmě je poměrně těžké s jistotou říci, který povlak je lepší. Pokud hovoříme o kvalitě materiálů, pak jsou několikrát vyšší ve shilaku. Proto vyšší cena. Gelové leštidla jsou však kvalitní, levnější, vydrží déle. Pro mnoho žen je to důležité.

Pokud hovoříme o vlivu látek, které tvoří oba nátěry, na nehty, musíme si uvědomit, že v manikúru hodně záleží na stavu samotné nehtové destičky. Pokud je tenká a křehká, pak je lepší použít shilak. To nevyžaduje zapilyvaniya hřebík na začátku a na konci manikúry, se skládá z užitečných komponent. Přímý kontakt dehydratovaného tenkého nehtu se základnou však může učinit ještě křehčí. A problém nebude shilaka. Musíte nejprve zjistit příčinu tohoto stavu nehtů a posílit je. Levnější látky mohou být použity v gelových leštidlech, ale neškodí zdravým nehtům.

A konečně, manikúra by měla být prováděna s odborníkem, který ví, jak s takovými povlaky pracovat a dostává pozitivní zpětnou vazbu o své práci.