Gel Curiosin proti vráskám: účinnost prostředků a návodů k použití

Žádná žena nechce snášet vrásky. Naštěstí dnes nejsou kožní změny související s věkem problémem. Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit zákeřných nesrovnalostí. Ne každý z nich však bude každému k dispozici. Ale to není důvod k zoufalství. Kromě drahých kosmetických výrobků a postupů existují i ​​alternativní nástroje lékáren. Jeden z nich - gel Kuriozin. Možná, že nevyřeší všechny vaše věkové problémy na kůži obličeje, ale může snadno bránit první vrásky na obličeji. Můžete si to ověřit kontaktováním názoru kosmetologů a recenzí těch, kteří již gel vyzkoušeli.

Co jsou vrásky a jejich typy

Vrásky jsou vrásky, které se vyskytují na natažené kůži, která ztratila svou pružnost. Tyto nesrovnalosti mohou být způsobeny změnami souvisejícími s věkem, kdy se kolagenová vlákna, která tvoří kostru pod kůží, začnou rozpadat. Někdy se však objevují u mladých žen - dokonce před 20 lety. Tyto případy prakticky nesouvisejí s věkem. Příčinou záhybů je zde nadměrná mimika, která je vlastní emocionálním osobnostem.

Vrásky se klasifikují podle několika parametrů. Kosmetologové odpuzují z hloubky nepravidelností, když předepisují vhodnou metodu postupu proti stárnutí:

 • povrchní. Jedná se o malé vrásky, které tvoří síťovinu. Nejčastěji je jejich vzhled spojen s nedostatkem vlhkosti v kůži, hromadí se v horní vrstvě epidermy a vylučuje se bez velkého úsilí;
 • střední hloubka. Vzniká zničením elastinových vláken, které je spojeno se změnami souvisejícími s věkem;
 • hluboko. Ovlivnit všechny vrstvy epidermis, včetně podkožního tuku. Jsou tvořeny v důsledku zpomalení syntézy kolagenních vláken. S takovými vrásky lze bojovat pouze pomocí kosmetických procedur.

Vrásky mohou být nejen důsledkem změn kůže souvisejících s věkem, ale také důsledkem příliš aktivních výrazů obličeje

.

Podle metody tvorby vrásek se dělí na dynamické a statické.V první verzi se také nazývají mimiky. Toto jméno mluví samo za sebe. Už ve věku 16 let některé pohyby obličejestávají se automatickými, takže pokožka „vzpomíná“ na místa přestávek, které vznikají znovu a znovu v důsledku neustálé práce některých svalů obličeje. Postupem času se tyto zlomeniny neprasknou, ale zůstanou na povrchu dermis ve formě dynamických vrásek.

Příčina statických drážek není spojena s pohybem svalů obličeje. S věkem se zpomaluje syntéza kolagenu a elastinových vláken, stejně jako produkce kyseliny hyaluronové, kostra se zničí a dehydratovaná kůže klesá. Tvoří se tak hluboké záhyby.

Další typ klasifikace vrásek odděluje nesrovnalosti podle místa:

 • úzkost (frontální) - typ mimických vrásek vytvořených ve formě horizontálních pruhů na čele;
 • hrdý nebo rozzlobený (obočí) - také odkazovat se na dynamický, umístěný mezi obočím ve formě svislých výklenků;
 • vrany nohy - nejčastěji nepatří do věku, jsou tvořeny v rozích očí u lidí, kteří se často smějí;
 • slzná drážka - pásek mezi dolním víčkem a lícem, zvláště patrný při otocích očních víček;
 • nasolabiální záhyby - objevují se v důsledku změn souvisejících s věkem v důsledku gravitačního ochabování kůže;
 • pouzdro - svislé vrásky kolem rtů, které se objevují ve stárnutí;
 • prsteny Venuše - kruhové vodorovné pruhy na krku, spojené s oslabením svalů a ochabující kůží.

Farmaceutické přípravky mohou v mnoha případech pomoci v boji proti zákeřným nesrovnalostem, z nichž jedenCuriosin gel je. Jeho hlavní účinnou složkou je hyaluronát zinečnatý, který pomáhá doplňovat množství kyseliny hyaluronové.Nedostatek této látky není pouze jednou z hlavních příčin časného stárnutí kůže, ale vede také k šíření bakterií a následnému otoku a zarudnutí . Použití Kuriozinu bude proto v tomto případě obzvláště důležité.

Léčivé vlastnosti složek Curiosinu

\ t

Použití gelu Kuriosin našlo místo v kosmetologii právě díky hlavní složce, která byla již zmíněna výše, hyaluronátu zinečnatého. Vodní rovnováha kožních buněk a její celkový stav závisí na obsahu kyseliny hyaluronové v kůži.

Důležité: kyselina hyaluronová kromě zvlhčování zlepšuje mikrocirkulaci a urychluje regeneraci tkání, což má za následek zvýšenou pružnost a pevnost kůže.

Curiozin obsahuje ve svém složení kyselinu hyaluronovou, která dokonale zvlhčuje dehydratovanou pokožku

.

Kromě toho gel obsahuje další důležité složky, které mohou mít omlazující účinek na kůži:

 • chlorid zinečnatý - má antiseptické a protizánětlivé účinky, díky čemuž látka bojuje s vyrážkami na kůži, což ji činí rovnoměrnou a hladkou;
 • draselná sůl - má antimikrobiální účinek;
 • karbomer - slouží jako zahušťovadlo a stabilizátor, má pozitivní vliv na slzné žlázy;
 • hydroxid sodný - odstraňuje odumřelé kožní buňky;
 • voda pro injekce - struktura se neliší od vody obsažené v lidském těle, proto přítomnost tohoto prvku pomáhá zvlhčit pokožku.

Výhody používání prostředků

Ačkoli Curiosin gel není cílenou kosmetikou proti vráskám, má několik výhod pro jeho použití v tomto směru:

 • lék je naprosto bezpečný, nemá prakticky žádné kontraindikace a velmi zřídka způsobuje nežádoucí účinky;
 • relativně nízká cena (450–550 rublů) jej činí dostupným;
 • výsledek je patrný po prvním použití - zatím jen ve zlepšení pleti a celkového stavu kůže, ale po několika dnech se jemné vrásky stanou méně patrnými;
 • výrobek je odolný vůči UV záření, takže jej lze použít kdykoliv během roku;
 • možné prodloužené užívání, protože gel není návykový;
 • v kombinaci s jinou kosmetikou;
 • dokonce vhodný pro citlivou pokožku očních víček;
 • má lehkou texturu, bez zápachu, nezpůsobuje nepohodlí.

Nevýhody této drogy

Podle kosmetologů je tento prostředek nejvhodnější pro zamýšlený účel: pro léčbu akné a akné. Navzdory přítomnosti nezbytných složek nebyla prokázána jeho účinnost v boji proti vráskám.Množství účinné látky v curiosinu není dostatečně vysoké pro rychlé omlazení kůže, proto k dosažení účinného výsledku musí být aplikováno na konstantní hodnotu.. V tomto případě, aby se zabránilo nežádoucí účinky ve formě suchosti a podráždění nebude fungovat.

Důležité: v suchém podnebí, například v zimě v místnosti s nadměrným vzduchem, kyselina hyaluronová nepřitahuje vlhkost z okolního prostředí, proto ji vytáhne z kůže.

Proto je třeba věnovat pozornost používání kosmetiky s touto složkou. Často však ženy, které pociťují suchou pokožku, začínají intenzivně a ve velkém množství aplikovat vhodné prostředky. Tím jen zhoršuje situaci, což má za následek matnou pleť.

Jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci pokožce vyhnout se vysychání během topné sezóny, je použití zvlhčovačů

.

Jak se zbavit vrásek Kuriozinovým obličejovým gelem: návod k použití

První věc, kterou moderní ženy věnují při výběru kosmetiky proti stárnutí, je přítomnost kyseliny hyaluronové v přípravku. Každý ví, že jeho nedostatek je hlavním důvodem vzniku nepravidelností kůže. To je důvod, proč gel Kuriozin a je populární v anti-aging péči.

Jaké opatření má nápravný prostředek?

Pokud se rozhodnete použít tento nástroj, časem uvidíte zlepšení stavu kůže, a to:

 • pleť bude čerstvější a hladší;
 • dermis vrací původní pružnost;
 • póry se mírně zužují;
 • jemné vrásky zmizí a hluboké vrásky budou méně patrné;
 • bude odstraněna suchost kůže.

Důležité: lék také zvyšuje účinek jiných látek v důsledku jemného odstranění mrtvých buněk.

Kromě omlazujících funkcí bude mít Kuriozin svým zamýšleným účelem tyto činnosti:

 • snižují výskyt akné, akné a komedonů;
 • zklidňují zánětlivé procesy;
 • zmírní podráždění.

Podmínky používání Curiosinu

Aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku, je vhodné při použití gelu Kuriosin pro kosmetické účely dodržovat některá pravidla:

 • aplikovat lék lehkými poklepáním, vyhnout se agresivnímu tření;
 • aby se účinek brzy projevil, udělejte masku dvakrát denně;
 • naneste v tenké vrstvě a rovnoměrně rozložte na kůži;
 • po aplikaci vždy opláchněte a aplikujte zvlhčovač;
 • Nenanášejte make-up ihned po zákroku.

Způsoby použití

\ t

Ihned před nanesením si umyjte obličej obvyklým způsobem, otřete kůži krémem nebo tonikem. Poté můžete gel aplikovat jako samostatný prostředek nebo jako součást masky proti stárnutí. S lehkou texturou, Kuriozin se rychle vstřebává, ale měl by být stále ještě asi 30 minut, pak ho umyjte teplou vodou. Máte-li zájem pracovat s určitými oblastmi obličeje, můžete je aplikovat pouze na požadované oblasti kůže.

Pro zvýšení účinku doplňte tento přípravek o další užitečné složky, s ohledem na toVlastnosti vaší pleti:

 • Snadná osvěžující maska ​​by byla vynikající volbou pro ranní péči: naneste tenkou vrstvu Curiosinu na očištěnou pokožku, nechte ji vsáknout, po několika minutách dodatečně zvlhčete pokožku krémem. Po 30 minutách odstraňte zbytky masky pomocí suché bavlněné podložky;
 • pro večerní péči přidejte do části gelu obsah tobolek olejového roztoku vitamínů A a E a pár kapek bergamotového oleje pro příjemnou vůni. Taková maska ​​bude mít nejen hydratační a omlazující účinek, ale také vyživuje pokožku vitamíny;
 • Následující masku není třeba umývat: musí být zcela absorbována do kůže. K jeho přípravě jednoduše smíchejte běžný výživný krém s gelem v poměru 3: 1. Na pokožku obličeje aplikujte spoustu pohybů a absorbujte. Pokud po 30–40 minutách maska ​​zůstane na kůži, můžete je navlhčit suchým hadříkem.

Vitamíny A a E zvyšují účinek masky založené na přípravku Kuriozin

Krém na bázi curiosinu

Kosmetologové navrhují používat krém proti stárnutí na bázi Curiosinu, který se snadno připravuje. Pravidelné užívání tohoto přípravku dvakrát denně výrazně zlepší celkový stav pokožky, zvlhčí a vyrovná povrch pokožky. Chcete-li jej připravit, proveďte následující manipulace:

 1. Zmáčkněte malou část gelu do skleněné nádoby.
 2. Přidejte 2 kapky roztoku oleje Aevita.
 3. Posílit účinek 2 kapkami pomerančového esenciálního oleje.

Krém se nejlépe připraví bezprostředně před aplikací.

Vlastnosti použití Kuriosinu pro oční oblast

Navzdory lehké struktuře může být gel Curiosin příliš těžký pro tenkou a jemnou pokožku očních víček. Konec konců, oblast kolem očí je obzvláště citlivá a dotyčný lék je léčivý lék, který, jako každý jiný, může vyvolat nežádoucí účinky a alergické reakce.Proto se v čisté formě nedoporučuje aplikovat na oční víčka . Ale jako další složka ve vašem běžném výživném krému Curiosin nebude zbytečná.

Důležité: Před prvním použitím Curiosinu se ujistěte, že jste provedli test alergie, abyste se vyhnuli negativním následkům.

Kontraindikace a nežádoucí účinky: stanovisko kosmetologů a recenze použití přípravku Curiosin proti vráskám

Před zahájením omlazující léčby přípravkem Curiosin je nutné pečlivě prostudovat návod k použití a složení přípravku, protože může obsahovat složky, které jsou pro Vaše tělo individuálně nesnesitelné. I s řadou pozitivních recenzí má tento lék řadu kontraindikací:

 • jsou alergičtí na složky přípravku;
 • hypersenzitivita kůže;
 • otevřené rány do obličeje;
 • přítomnost implantátů v kůži obličeje;
 • období po nedávných operacích a kosmetických procedurách na obličeji;
 • hnisavé kožní choroby;
 • jiná akutní dermatologická onemocněníutrpení;
 • těhotenství a kojení;
 • jsou mladší 25 let (pokud není nutná kosmetika proti stárnutí).

Ve velmi vzácných případech může gel způsobit vedlejší účinky. Je to však způsobeno nesprávným použitím nástroje nebo ignorováním kontraindikací. V každém případě, pokud se objeví nepohodlí nebo nepříjemné (bolestivé) pocity, musíte přípravek okamžitě přestat používat. Je užitečné kontaktovat dermatologa pro jmenování antialergických léčiv s následujícími účinky gelu:

 • pálení a zarudnutí v ošetřené oblasti;
 • silné svědění;
 • vyrážky.

Důležité: pocit těsnosti kůže může znamenat alergickou reakci na látku.

Chcete-li otestovat pokožku kvůli reakci na lék, naneste malé množství na vnitřní loket nebo zápěstí. Počkejte půl hodiny. Pokud není svědění, zarudnutí nebo jiné nepříjemné pocity, pak je výrobek pro vás to pravé.

Srovnávací charakteristiky s analogy znamenají

Existuje mnoho farmaceutických přípravků schválených kosmetology, které mohou nahradit účinnou kosmetiku proti stárnutí. Ale i přes podobné složení, různé léky vykonávají různé funkce, takže musíte být opatrní při výběru správného produktu.

Tabulka: srovnávací charakteristiky Curiosinu s jinými farmaceutickými prostředky

\ t \ t
Jméno Náklady, rub Textura Možnost použití na kůži očních víčekReakce na UV záření
Kuriozin Gel 450–600 (15 g) Světlo, průhledné. Nedoporučuje se pro použití v čisté formě. Lze použít na tenkou pokožku očních víček v kombinaci s výživným krémem. Žádný.
Masti 350–400 (28,4 g) Hustý, mastný s nepříjemným zápachem. Je povoleno pečlivé použití, aby nedošlo k požití slizničních přípravků. Žádný.
Retinová masti 250 (10 g) Tlustá, žlutá. Zakázáno. Citlivé na UV záření. Proto se nedoporučuje používat v létě.
Blefarogel 2 240 (15 ml) Světlo, průhledné. Doporučuje se pro jemnou pokožku kolem očí, ale zabraňuje kontaktu s rohovkou. Chybějící.

Fotogalerie: analogy léků

Recenze

Curiozin je velmi cool! Moje oči jsou opravdu v pořádku, můj problém je vráska mezi obočím, takže je dobře vyhlazený a póry jsou zúžené, kůže se stává krásnou, efekt okamžitě aplikovaný krém, drží se až doneumývej si obličej Na úkor očí jsem četl, že je třeba si koupit 1 zkumavku a namazat ji ráno a večer pod očima, dokud to neskončí, podle potřeby.

Naděje

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/4170262/

Dívky, jejich kumulativní účinek. kuriozin pro obličejový cyklus 3 měsíce Výsledek: kůže je dokonce stejná, jako po mezu jsou póry nepostřehnutelné (můj věčný problém), pleť je obecně super !!!

anna

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/4170262/

Pro mě kuriozin vyšel jen na hovno. Zdá se, že dámy píšou, že nešmouhají žádné základní krémy typu Loreal s krémy. Tady mám opravdu dojem. Svědomě aplikovaný jeden a půl týdne na celý obličej dvakrát denně - kůže po ní byla šedá, pokrytá něčím vyschlým, bez vyhlazovacího účinku, vrásky se cítily skvěle. O zvlhčování a řeči nejde - kdo je tam dokáže zvlhčit? pouze to, co je samo o sobě mokré))) Nahrazení mezoterapie - dokonce zavřít - ne. Ani ten nejlevnější krém nenahradí. Rozmazal jsem si krém nad mým krémem - má pocit, že to prostě brání jeho vstřebávání. Fu, o něm psali - pravděpodobně se farmaceutická společnost rozhodla zvýšit hybnost. Možná, že někdo má póry, akné - a pak tam bude účinek, jak se jich zbavit - kůže je dokonce, a pokud nevidím nic jako omlazení nebo vrásky nebo zvlhčit.

Kuriozinschitsa

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/4170262/

Gel Kuriozin - prostředek, i když nePenny, ale cenově dostupné. A pokud jde o účinnost, může konkurovat i drahým krémům proti stárnutí. Pro viditelný výsledek je však třeba gel používat průběžně a v kombinaci s dalšími kosmetickými prostředky. Hlavní věc je správně aplikovat lék, vzít v úvahu kontraindikace a nepřehánějte to v aplikaci, aby nedošlo k opačnému efektu.