Francouzský šelak (+ fotografie)

O její obraz se stará naprosto každá žena, jejíž důležitou součástí je manikúra. Péče o nehty se provádí nejen proto, že vyžaduje lidskou hygienu. Často se používá jako zvláštní způsob, jak demonstrovat vnitřní svět, emoce, pocity a vnímání prostředí.

Existuje velké množství různých druhů manikúry, z nichž nejoblíbenější je francouzská bunda. A pokud dříve, při provádění francouzské manikúry, byly použity pouze běžné laky, nyní výrobci kosmetických výrobků nabízejí stále více nových řešení. Tento článek bude věnován jednomu z těchto "zázračných vynálezů" - šelaku.

Francouzský šelak: co to je?

Složení šelaku se skládá ze dvou složek najednou: gel a lak. Vzhledem k tomu, že právě tento kosmetický přípravek má velkou část, má nesporné výhody oproti běžnému laku. Hřebíky potažené šelakem mají sytější barvu. Kromě toho bude taková manikúra odolnější.

Barevná paleta nabízená výrobci je tak široká a rozmanitá, že zástupci krásné poloviny lidstva mohou snadno najít šelaky všech odstínů (včetně těch, které jsou v současném trendu).

Francouzská manikúras použitím šelaku je poměrně složitý postup, který nejčastěji provádějí profesionální řemeslníci pracující v salonech. Tento typ péče o nehty lze použít doma, ale pouze za následujících podmínek:

 1. Přítomnost určitých teoretických znalostí a praktických dovedností.
 2. Dostupnost sady nástrojů a ultrafialové lampy.

Jak vidíte, výše uvedený seznam obsahuje pouze dvě položky, ale každá z nich je přísně vyžadována. Při absenci nezbytných znalostí a minimálních zkušeností s prováděním podobných postupů existuje obrovská možnost, že nehty budou pokryty špatně. A to je v nejlepším případě. Nejhorší scénář zahrnuje mechanické poškození nehtové desky nebo kůže rukou.

Postup pro aplikaci šelaku

\ t

Francouzská manikúra používající šelak se provádí ve specifickém pořadí:

 1. Přípravek na nehty.Tato fáze zahrnuje tvorbu nehtů a odstranění kůžičky.
 2. Broušení.Potřebný při tvorbě typu manikúry. V procesu leštění z povrchu nehtové desky stoupá obrovské množství klků. Tyto klky přispívají k bezpečnému uchycení šelaku na nehtech.
 3. Dezinfekce.Speciální kosmetika, která se používá při dezinfekci, nedovolízajišťují pouze spolehlivou ochranu nehtů před škodlivými bakteriemi, ale zároveň je zbavují mastného lesku, takže šelak bude ležet na povrchu nehtů jako sudé vrstvy.
 4. Aplikace základního nátěru.Je to počáteční fáze pokrytí nehtů. Základ se aplikuje přísně v jedné vrstvě.
 5. Sušení v ultrafialové lampě.Aby nanesená základní vrstva dobře přilnula k nehtům, suší se v ultrafialové lampě. Proces sušení každého prstu trvá přibližně 20-25 sekund.
 6. Nanesení barevného laku.Po úplném vyschnutí základny můžete začít hřebíky zakrýt barevným lakem. Nedoporučuje se nanášet více než jeden nátěr laku, protože nehty již mají základní vrstvu a v budoucnu budou aplikovány další vrstvy šelaku.
 7. Sušení v ultrafialové lampě.V této fázi je nutné zcela opakovat kroky popsané v bodě 5.
 8. Nanesení šelaku.Hřebíky pokryté základem a barevným lakem lze aplikovat poslední vrstvou ze šelaku. V této fázi je nutné pečlivě zajistit, aby hřebík byl utěsněn (jinými slovy pokrytý šelakem podél okraje).
 9. Sušení v ultrafialové lampě.Poslední vrstva se upevní na nehty opakovaným sušením.
 10. Odstranění zbytků laku.V této fázi je nutné se zbavit přebytečného laku, který se nachází kolem nehtové desky.
 11. Aplikace oleje.Jak to bylo možnéVšimněte si, že při provádění francouzské manikúry pomocí šelaku se nehty podrobují procesu sušení až třikrát. Výživný olej aplikovaný na prsty rukou pomůže nejen obnovit nehty a učinit je silnějšími, ale také zjemní pokožku.

Jak odstranit šelakový povlak

\ t

V případě potřeby lze šelak snadno odstranit z povrchu nehtů. Všechny úkony by měly být prováděny s maximální opatrností, aby se zabránilo nechtěnému poškození nehtové desky. Pro odstranění šelakového povlaku budete potřebovat:

 • fólie;
 • odstraňovač laku na nehty (nebo aceton);
 • tyčinky oranžové;
 • bavlněné podložky;
 • výživný olej.

Proces odstraňování šelaku nemá žádné rozdíly oproti standardním postupům, které se používají při odstraňování uměle zvětšených nehtů. Nejdříve je třeba vzít 10 bavlněných polštářků, které by měly být navlhčeny odstraňovačem laku na nehty. Po tom, chcete, aby bavlněné podložky na nehty (jeden po druhém) a zabalte je fólií. Po 15 minutách můžete původní design odstranit nehty.

Dále se používají pomerančové tyčinky, s nimiž jsou nehty leštěny a zesilují. Aby nehty měly krásný vzhled a byly vždy zdravé, používají se výživný olej, který obsahuje mnohoprospěšné látky.

Tipy a triky

 1. Před provedením bundy s šelakem se nedoporučuje fyzicky natahovat ruce, protože svaly nebudou schopny relaxovat ve správný čas a při kreslení nebude možné kreslit rovné čáry.
 2. Při malování nehtů je nutné uchopit jeho zadek. K tomu se kartáč zapne na krátkou vzdálenost pod nehtovou desku.
 3. Aby bylo možné nakreslit bílou „linii úsměvu“ s šelakem, není možné použít šablon, proto je nutné ji předem cvičit na tomto běžném laku.