Francouzská pedikúra

Suché. Evropské. Francouzština Jedná se o tři jména stejného typu pedikúry. Není těžké odhadnout, že francouzská manikúra a pedikúra jsou bratranci, protože je používají stejnou technologií. Tento postup přinese nohy a nehty v pořádku bez poranění a poranění. Takže, vezměte v úvahu vlastnosti tohoto typu pedikúry, postup pro jeho nezávislé provádění.

Francouzská pedikúra se liší od tradiční v tom, že nepoužívá nůžky ani pinzety. Hlavním nástrojem je dřevěná hůlka. Všechny postupy jsou suché. Oblast kolem nehtu je ošetřena prostředky pro změkčení a rozpuštění kůžičky, pak se pohybuje zpět s tyčinkou k základně nehtu. Absence řezných nástrojů šetří nehty z řezů a zranění.

Leštění nehtu francouzskou pedikúrou se provádí speciálním sametovým nebo abrazivním nátěrem na nehty.

Pro zjemnění pokožky chodidla v tomto typu pedikúry naneste zvláčňující krém. Mají se lehkou masáží a po změkčení se kůže ošetřuje pemzou. Posledním krokem je relaxační masáž chodidel, která využívá výživné krémy a oleje.

Výhody a nevýhody

Hlavními výhodami tohoto typu pedikúry jsou bezpečnost a neinvazivita, rozumná cena a absence kontraindikací.

V postupu však existují určité nedostatky. To je potřeba provádět manipulaci pravidelně pro znatelný výsledek, ne navštívit jiné typypedikúra. Pokud jsou nohy velmi běh, výsledek bude patrný pouze po 5-6 procedurách.

Pozornost by měla být věnována skutečnosti, že v praxi se technologie skutečného francouzského pedikúru používá jen zřídka. Obvykle v salonech dělat smíšený postup: kůžička je ošetřena suchá, a nohy jsou dušené ve vodě. Proto před zahájením procedury v salonu zjistěte, jakou technologii budete dělat francouzskou pedikúru.

Francouzská pedikúra doma

Je možné, že tento typ pedikúry můžete dělat doma, nezávisle na tom, zda jste si prostudovali pravidla a fáze práce s nohama a nehty:

 1. Řezání (na vaše přání) nehtů, ale ne příliš krátké. Přesné zaoblení hran.
 2. S použitím pilníku na nehty musíte všechny hřebíky podat po jednom, tak aby neexistovaly žádné stopy. Pomocí pilníku na nehty se spojovací deska vyrovná. Jeho povrch je vyleštěn na hladkost.
 3. Kůžičku ošetřete zvláštním prostředkem. Trochu větší pozornost by měla být věnována otvorům, které jsou umístěny na základně nehtu. Po změknutí se pokožka odstraní.
 4. Při provádění francouzské pedikúry se doporučuje používat koupel nohou, protože ne každý může používat přípravky na zjemnění nohy. Proto v lázni můžete přidat tekuté mýdlo a pár kapek esenciálního oleje. Pomůže změkčit pokožku nohy.
 5. Otřete nohy na sucho a otřete změkčující nebo hydratační krém na paty.
 6. Poté ošetřete pokožku paty kartáčem, pemzou nebo oboustrannou škrabkou.
 7. Vraťte kůžičku zpětkaždou nehtovou desku.
 8. Přebytečný krém odstraňte papírovým ubrouskem, pokračujte přímo na nehtech.
 9. Připravte si základní lak, bílý matný, béžový perlový lak nebo růžový dle Vašeho výběru, upevňovací lak, dřevěnou tyč nebo tenký kartáč, bavlnu, bílou tužku, odstraňovač laků na nehty.
 10. Na nehtové desky naneste průhledný základní lak, suchý.
 11. S dřevěnou hůlkou nebo tenkým kartáčem naneste na okraj všech nehtů bílé čisté pruhy. Pokud to neuděláte krásně poprvé, pak musíte použít bavlněný tampon a odstraňovač nehtů, aplikaci vyjmout a znovu to udělat. Linka by měla být přibližně 3 mm.
 12. Po vysušení proužků naneste na béžový nebo růžový lak. Nechte je uschnout.
 13. Dokončete nanesením laku.
 14. Na konci bílé tužky vybělte vnitřní prostor pod nehty. Pokud je to nutné, dvakrát pod každým hřebíkem.

Aby se francouzská manikúra stala doma, nepředstavují žádné obtíže. Pokaždé, když se dostanete lépe a postup sám se stane zvykem.