Esenciální oleje pro nehty

Dobře udržované ruce jsou také silné a zdravé nehty. Tento druh hospodyňek poskytuje různými způsoby: někteří manikérku neustále navštěvují a důvěřují její péči, jiní naopak nikoho nedůvěřují a vždy se o své nehty starají sami. A pomoci ženám v těchto osvědčených nástrojích, mezi nimiž jsou esenciální oleje. Jak ovlivňují jejich různé typy nehty? Jaké postupy s jejich použitím lze použít a co je třeba vzít v úvahu?

Historie používání éterických olejů nás vrací do starověkého Egypta. Právě tito Egypťané začali tyto zázračné prostředky používat. Kněží měli velké zkušenosti s destilací etherů, jejich aplikací v balzamování mrtvých a obřadů bohoslužeb. Poté byl studován vliv těchto olejových extraktů na tělo a byly stanoveny jejich léčivé vlastnosti. Obušek Egypťanů vyzvedli staří Řekové. Nejvíce oceňovali levandulový olej, Římané miloval kadidlo a mastný výtažek z růží byl všelékem na všechny nemoci ve starověké Indii.

Esenciální oleje jsou těkavé sloučeniny, které se získávají destilací z květin, kůry stromů a rostlin. Mají sklon pronikat hluboko do kůže. Zdá se, že je to dobré. Nicméně estery v čisté formě, které pronikají do hlubších vrstev kůže, mohou způsobit popáleniny a alergické reakce. Proto se v kosmetologii téměř nikdy nepoužívají ve své čisté formě. Jsou přidány do krému domácí kapka po kapce nebo smíchané v malých dávkách srostlinné oleje.

Snad jedinou výjimkou jsou případy, kdy jsou tyto produkty aplikovány tečkované na postiženou kůži (herpes, rány). Přidávání esterů ke komerčním krémům se nedoporučuje.

Důležitý bod! Pokud používáte nějaký druh olejového prostředku poprvé, věnujte pozornost jeho vůni, vůni. Zlobí vás? Je-li pro vás nepříjemný zápach, je lepší ho odmítnout, protože nedostatek vnímání vůně může zhoršit vaši pohodu.

Dnes jsou estery olejů populárnější než kdy jindy, protože patří do kosmetiky označené ekologicky. Ale bude lepší, když si vytvoříte vlastní prostředek k posílení nehtů na bázi esterů. Není to těžké, stačí si vybrat ty, které jsou nezbytné pro vaše nehty, s ohledem na jejich vlastnosti. A k tomu je třeba se vyzbrojit určitými informacemi.

Jak éterické oleje hojí nehty?

Každý z těchto prostředků má tedy své vlastní spektrum činností a rozsah. Vzhledem k tomu si můžete vybrat nejvhodnější pro nehty:

 1. Citron.Snad je to nejoblíbenější pro nehty, takže je zaveden do složení mnoha hotových nástrojů k posílení nehtů. Tento nástroj má antibakteriální, antiseptické vlastnosti. Milovníci jasných laků ji úspěšně aplikují na bělící nehtové destičky, protože laky jim dávají často žlutou barvu. Citronový éterický olej pomáhá při hojení raněné kůžičky a dodávánehty lesk.
 2. Grapefruity.To také dává nehty lesk a bělí je.
 3. Ylang Ylang.Používá se v čisté formě pro leštění. K tomuto účelu je třeba upustit kapku leštícího prášku a ošetřit povrch nehtů. Ylang-ylang se často používá ve složení prostředků k posílení nehtů - zabraňuje jejich křehkosti a delaminaci.
 4. Bergamot.Tento olej je po prodloužení zpevněn tenkými, oslabenými nehty. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.
 5. Muškáty.Dokonale zvlhčuje suchou pokožku pokožky, chrání před tvorbou otřepů, dodává lesk matným nehtům.
 6. Rosemary.To je nejlepší olej pro pěstování přírodních nehtových destiček. Stimuluje jejich růst a je úžasným antiseptikem.
 7. Eucalyptus.Olej zadržuje vlhkost v nehtové desce, používá se jako antiseptikum pro poranění nehtů a prstů a dezinfikuje je.
 8. Čaj.Je nejsilnějším baktericidním činidlem. Používá se při léčbě různých nemocí nehtů, obnovuje je po nahromadění, hojení pokožky.

Ošetření nehtů pomocí éterických olejů

\ t

Esenciální oleje lze používat různými způsoby. A záleží na stavu nehtů a na cílech, které si nastavíte.

Zvažte tedy nejoblíbenější způsoby:

 • Koupelny.Pro zvýšení účinnosti tradičních a oblíbených koupelí nehtů přidejtetři kapky oleje, které vám nejlépe vyhovují. Teplota lázně by neměla překročit 40 stupňů Celsia a doba trvání procedury - 20 minut.

Pokud jsou z nějakého důvodu tvé ruce a nehty ztvrdlé a zčernalé, pak je lepší dělat koupel s použitím syrovátky a olejů z citronu a grapefruitu.

Při práci s žíravými chemikáliemi, aby se předešlo problémům s nehty, si udělejte koupel s eukalyptem nebo čajovým olejem. Můžete přidat jednu kapku jednoho a druhého.

Když jsou vaše ruce často studené, budou vám vyhovovat kontrastní bylinné koupele s citronovým nebo pelargóniovým olejem. Ruce by měly být namočeny v nádobách s horkou a studenou kapalinou střídavě desetkrát.

 • Stlačení . Dobře se osvědčilo ve zlepšení nehtových obkladů. K tomu navlhčete ubrousek ve směsi základny a esenciálního oleje a připojte jej k povrchu nehtu, zahřívejte top s ručníkem. Pro udržení takové komprese by mělo být 10-15 minut. Jako možnost - použití bramborové kaše s přidáním jedné lžičky základního oleje a pět kapek nezbytných. Tento způsob je účinný při ošetřování trhlin na nehtech.
 • Olejové maskyjsou pětiminutové třídění směsi základu a éterických olejů v nehtech. Zvláště vhodné pro profylaktické účely jsou estery růže a bergamotu. Pro tento účel se doporučuje předpařit ruce a nehty.
 • Domácí krémy.Není těžké vyrobit si domácí krém nebo mléko sami. Vezměte dvě polévkové lžíce infuzebyliny, smíchejte s 50 g vysoce kvalitního másla, jednu polévkovou lžíci medu a dvě lžičky základního oleje. Složky důkladně promíchejte, roztavte ve vodní lázni a po ochlazení odkapávejte 2-3 kapky esterů pelargónie, rozmarýnu, ylang-ylangu. Tento krém uchovávejte v chladničce, používejte ráno a večer. To je vynikající léčebný nástroj pro nehty, které posiluje a omlazuje.

Doporučujeme připravit základní pleťové mléko. Smíchejte 50 g báze a 10 g citrónového esenciálního oleje, přidejte tři kapky růže a jedle. Nejvhodnější způsob, jak aplikovat toto mléko na nehtovou desku štětcem.

Pokud procházíte důležitými událostmi za den nebo dva, pak se doporučuje přidat esenciální olej do základního oleje a několikrát ošetřit nehty tímto složením. To jim poskytne péči a lesk. Do jedné lžičky základny můžete přidat 2 kapky esenciálních olejů z levandule a citronu; 1 kapka heřmánkového eukalyptu; 4 kapky eukalyptu, levandule, šalvěje; 5 kapek čajovníku a mátou.

Pokud jsou vaše nehty tenké a křehké, doporučuje se do nich rozetřít nezředěný citrónový esenciální olej.

Doporučujeme vyzkoušet komplexní postup péče s použitím aromatických olejů.

Nejprve odstraňte lak z nehtů, tvarujte je pomocí pilníku na nehty. Odstraňte zrohovatělé buňky v blízkosti nehtu a spusťte ruce v nádobě s mořskou solí. Držte po dobu 8-10 minut, a pak masáž nehtové desky s měkkým kartáčkem nebo jednoduchý zubní kartáček. Nyní naplňte lázeň zahřátou.rostlinný olej (jojoba, olivový, hroznové semeno) s několika kapkami esenciální růže - citron, citron, tea tree. Držte nehty v této směsi po dobu 10 minut, pak nechte nehty uschnout. Tento postup je profylaktický. Pomůže udržet vaše nehty krásné a atraktivní v každém ročním období.

Pokuste se tedy experimentovat s oleji a zvolit nejvhodnější postup. Zjistíte, že esenciální oleje jsou jedinečnými pomocníky v péči o měsíčky.