Druhy pedikúry

Vynálezce sandálů - Konrad Birkenstock - řekl, že noha je nohou. A pokud se staráme o obličej, vlasy a ruce, naše nohy, věční dělníci, si zaslouží menší péči a pozornost. A nejen při nošení otevřených letních bot, ale po celý rok.

Podivné, jak to může znít, nosit ponožky, punčochy a boty (zejména uzavřené) často vede k problémům s nohou - pocení, vzhled kuřích a kuří oka, zlomený talíř nehtů, praskání a nezdravý stav kůže. Nežijeme však ve středověku a dobře udržované nohy nejsou jen výrazným rysem „osoby s bohatstvím“, ale také „vizitkou“ moderních žen a mužů, kteří sledují jejich vzhled a zdraví. Postupy péče o nohy se nazývají pedikúra.

Co je pedikúra?

Slovo „pedikúra“ překládané z latiny znamená „péče o nohy“ a, jak chápete, v žádném případě to není vynález moderního světa. Pedikúra byla provedena ve starověkém Egyptě, a to nejen pro faraony a bohaté lidi. Již v těchto dnech bylo známo, že plocha chodidel je spojena s prací vnitřních orgánů, a proto se o ně staralo nejen z kosmetického hlediska, ale také z lékařského hlediska. Kromě péče o stav pokožky nohou, s tímto postupem - za pomoci masáže a aplikace aromatických olejů a různých kadidel na nohou - došlo k relaxaci. Bohatí Egypťané si to mohli dovolitdenně takovéto postupy, ale i prostí Egypťané často prováděli pedikúru na čištění nohou od mrtvé kůže a mozolů.

Ve starověké Číně si pouze vysoce postavení lidé mohli dovolit pedikúru a odtud se „móda“ vybírala na nehty: podle jejich jasnosti bylo možné posoudit, jakou pozici zaujímá člověk ve společnosti.

První specializované skříně poskytující pedikúru se objevily v 19. století a pracovali tam kadeřníci nebo zubní lékaři. Postupně se pedikúra začala těšit na velkou popularitu, a to nejen mezi bohatými obyvateli, takže technologie postupu se neustále zlepšovala a snažila se držet krok s dobou. V dnešní době, kdy se staráte o své nohy, můžete dělat téměř všechno stejně jako při péči o ruce (kompetentní péče, zdobení nehtů lakem, zakrytí gelem nebo akrylem) a ještě více.

Standardní postup klasické pedikúry zahrnuje dva hlavní postupné kroky.

Ošetření pokožky nohy zahrnuje tyto činnosti:

 • speciální změkčovací koupel nohou (15-20 minut) - pomůže zmírnit únavu a napětí v nohách;
 • odstranění mrtvých kožních buněk, mozolů, kuřích (vyrobených strojem nebo ostřím);
 • leštění povrchu kůže (pomocí speciálního vybavení, mistr odstraní malé útvary, které mohou zůstat po odstranění kuřích).

Poté začne průvodce pracovat s prsty anehty.

Zpracování nehtů (a pokud si to klient přeje, zdobení) je následující:

 • odstranění nečistot nahromaděných pod nehty;
 • odstranění kutikuly;
 • korekce tvaru nehtové desky (oříznutí, vyplnění) a její leštění.

Zasedání končí masážou nohou, při které se kůže otírá výživným krémem nebo oleji.

Na žádost klienta lze po hlavním ošetření pokožky nohou a nehtů provést kosmetické ošetření nehtů:

 • odmastí povrch nehtu (je tedy lepší položit lak a vydrží déle);
 • nanášet laky (transparentní nebo barevné);
 • zakryjte speciálním nástrojem, díky kterému bude pedikúra odolnější a odolnější.

Mezi další služby pedikúry patří:

 • restaurování prasklého hřebu (lepení speciálním řešením, které činí trhlinu nepostřehnutelnou);
 • odstranění problémů spojených s vrůstáním nehtů;
 • úprava trhlin.

Pedikúra nejenže zlepšuje stav kůže a nehtů nohou, ale v kombinaci s masáží (běžné, horké kameny nebo jiné) a použitím bylinných a aromatických přípravků na péči o nohy uklidňuje, uvolňuje svaly nohou a celého těla. Po takovém postupu si mnoho klientů všimne, že jejich chůze se stává svobodnější a snadnější, jejich nálada se zlepšuje.

Pedikúra je jedním z postupů, které by měly být prováděny pravidelně (1-2krát měsíčně), což vám pomůže udržet po mnoho let nejen krásu chodidel, ale i zdraví.

Základnítypy pedikúry a jak se liší?

Většina žen neví, že existuje několik typů pedikúry, a proto, když přijdou do salonu, mohou být při výběru postupu zmateni. Budeme hovořit o nejoblíbenějších druzích pedikúry a jak se od sebe liší.

Existují dva hlavní typy pedikúry - klasické (ruční) a technické. Ze samotných jmen je zřejmé, že první je vyroben ručně a druhý pomocí speciálního vybavení. Navzdory tomu, že hlavní cíl řízení je v obou případech stejný, rozdíly zde nekončí. Zahrnují také účel a výsledek řízení, jeho trvání, nástroje a složky použité v tomto procesu a samozřejmě cenu služby.

Pedikúra

\ t

Manuální pedikúru lze provádět dvěma způsoby - „mokrou“ a „suchou“:

1. Klasické (hranaté).V některých obchodech zní jeho jméno jako „pravidelné“. Jedná se o nejstarší pedikúru, známou již více než sto let a zahrnující zkušenosti více než jedné generace kosmetologů. Začíná, jak jsme popsali výše, kouřením nohou v teplé lázni s přídavkem mořské nebo stolní soli a mýdla. Vedoucí provádí všechny následné manipulace se speciálními řeznými nástroji. Tento druh pedikúry můžeme udělat sami doma. Tento postup však vyžaduje určité zkušenosti, aby nedošlo k poranění při ořezávání pokožky.

2. Evropská (suchá, neřezaná)- typ klasické pedikúry.Má své vlastní charakteristiky:

 • Procedura se provádí „sucho“, aniž by se nejprve v lázni napařila chodidla, což však neznamená, že by byla bolestivá nebo nepříjemná ve srovnání s „mokrou“.
 • Nadržená kůže je odstraněna pomocí měkkých, ale zároveň účinných praček a křovin.
 • Hlavním rozdílem je způsob, jak odstranit kutikulu - to není řez, ale jemně tlačil na okraj nehtu, a pak je na něj aplikován speciální nástroj, změkčení a zpomalení jeho růstu a, jak to bylo, „rozpouštění“ již dospělé kůže (nejméně 8-10 je potřeba). postupy pro úplné odstranění kůžičky).

Tento druh ruční pedikúry můžeme také sami doma.

Pedikúra přístrojů

\ t

Objevil se poměrně nedávno (asi před 50 lety) a vděčí za svůj název vývoji kosmetiky a technologie, která se stará o nohy. Tento typ pedikúry se liší od předchozího typu (a jeho odrůd) tím, že téměř všechny hlavní fáze postupu nejsou prováděny ručně, ale pomocí speciálních fréz (jsou nazývány trysky pro pedikúru), při použití nástrojů a řešení pro změkčení pokožky. Řezačky odstraní stratum corneum z nohy, odstraní kutikulu, tvarují nehty, vyleští je a zároveň nemají žádné vedlejší účinky - zranění a riziko infekce se prakticky sníží na nulu.

Hardwarový typ pedikúry navíc eliminuje nadměrné odstranění kůže, což znamená, že její zhrubnutí je mnohem pomalejší, a proto i vyUžijte si jemnost a citlivost paty po delší dobu.

Kombinovaná pedikúra

Umožňuje vzít v úvahu individuální vlastnosti klienta a velitel určuje podle stavu kůže chodidel, která metoda je nejlepší pro odstranění odumřelých vrstev kůže a které kůžičky

Ošetření kůže se provádí nejčastěji přístrojem a nehty - ručně. Tato kombinace metod umožňuje dosáhnout dobrého výsledku i v obtížných případech.

SPA pedikúra

Provádějte bez řezání předmětů používaných v klasické pedikúre, bez bzučení řezačky, a obecně je postup rychlejší než evropský.

Tento typ péče zahrnuje aromatickou koupel nohou, masáž nohou pomocí speciálních masek, které hydratují a vyživují pokožku nohou. Vaše nohy budou mít krásný a dobře upravený vzhled.

Trvalá pedikúra

Relativně mladý typ řízení a jeho cílem je péče o nehty, tzn. zde bude klient provádět následující manipulace:

 • odstranit kůžičku;
 • dát nehty krásný tvar (řezání, leštění, leštění);
 • produkují kompletní dezinfekci nehtů;
 • odmastěte nehtovou destičku;
 • zvyšovat množství gelu nebo akrylu různými způsoby (špičky, formy).

V cenovém měřítku bude klasická pedikúra nejlevnější a pedikúra SPA bude nejdražší (téměř dvakrát).

Podle délky řízení je nejkratší schůzka na pedikúru hardware (asi hodinu) a nejdelší je evropská (8-10 postupů).

Metody odstraňování kutikuly: vklasické a evropské - mechanické, v hardwaru - s pomocí fréz, v SPA-pedikúra - s kosmetikou.

Výsledek může být vyhodnocen bezprostředně po zasedání, ale výsledek evropských postupů lze vidět až po dokončení celého kurzu.

Pro pohodlí pocitu je SPA pedikúra považována za nejpříjemnější, ale ne každý má rád bzučení přístroje a některé ho dokonce obtěžují.

Ostatní pedikúra

Každoročně se objevují stále více variací služeb pedikúry:

 1. Mini pedikúrase používá k péči o nehty v intervalech mezi „plnohodnotnými“ sezeními péče o nohy. Provádí se rychle, levně. Skládá se z hlavních fází klasického pedikurního postupu, s výjimkou loupání chodidel a masáží. Můžete si však nechat nehty nechat u sebe doma.
 2. Francouzská pedikúra(nebo francouzština). Charakteristickým rysem tohoto postupu je potažení nehtových destiček lakem, jako je tomu u francouzské manikúry (růžový základ a bílý pruh na špičce nehtu).
 3. Sportje běžná pedikúra s leštěním nebo použitím čirého laku na nehty.
 4. Pedikúra s kameny- tento postup je doplněn o masáž nohou teplými kameny. Pomáhá uvolnit a zmírnit bolest ve svalech nohou. Další manipulace - třením nohou (zejména bolestivých míst) horkými kameny za použití éterických olejů.

Speciální druhy pedikúry a jejich vlastnosti

\ t

Touhou klienta je zákon a každý rozmar je prosvé peníze. Jedná se o speciální nebo exkluzivní typy služeb pedikúry v některých cenících salonů a na tomto seznamu obvykle najdete následující nabídky:

 • Čokoládová pedikúra- kromě obvyklých postupů zahrnuje také čokoládovou koupel, masku na čokoládovou nohu nebo hydratační čokoládové mléko.
 • Základem tohoto postupu je pedikúra vína , stejně jako pravidelná pedikúra, ale peeling na kůži se provádí křovinami, které se skládají z hroznových semen, poté se maska ​​z hroznových semen doplní na nohy a celá masáž se doplní olejem z hroznových jader. V závislosti na typu použitého ovoce nebo bobulí může mít pedikúra vhodné názvy: meruňky, jahody, třešně, kávu ...
 • Pedikúra na zmrzlinuje klasická péče o nohy, během které jsou nohy ponořeny do lázně ve tvaru kopečku zmrzliny. Pak se používá cukrový peeling s různými přísadami (vanilka, čokoláda, jahoda atd.) K odlupování zrohovatělé vrstvy na žádost klienta.
 • Ryby pro pedikúru.Není to jen pedikúra, ale pouze její část - peeling, který se obvykle používá pro kožní onemocnění (lupénka, ekzémy atd.). Tento postup se k nám dostal z Asie a je stále populárnější. Jeho význam spočívá v tom, že nohy s antiseptickým účinkem jsou hluboké nebo kotníkové ponořené v akváriu (nebo v lázni) s množstvím ryb. Tyto ryby jsou známé svou schopností "kousat" mrtvé kožní šupiny, což má za následekčistí, hojí a dokonce omlazuje. Obvyklá pedikúra dokončí proceduru. Lékaři považují rybí pedikúru za nesterilní a dokonce nebezpečný (může být příčinou infekcí s různými chorobami, protože ryby, na rozdíl od přístrojů, nemohou být sterilizovány). Tento typ pedikúry již byl zakázán v Kanadě a některých státech USA v Britské Kolumbii. Tento postup chceme zakázat ve Francii a ve Spojeném království.

Některé salóny ve snaze o zákazníky, kromě seznamu služeb v oblasti pedikúry, se objevují i ​​v tomto tématu. Pokud však nepoškozuje naše zdraví a pomáhá našim nohám vypadat krásně - proč ne?

Krásné dobře udržované paty a nohy! Požehnej vám!