Dary přírody - lněný olej na kůži

Od dob faraonů se rostlinné oleje používají k péči o pokožku obličeje a těla. Používali se v mnoha oblastech - v tradiční medicíně, pro výrobu parfémů a masáží. Žádná výjimka a takový přírodní produkt, jako je lněný olej, který má jedinečné vlastnosti pro zachování krásy a zdraví pokožky obličeje.

Užitečné vlastnosti lněného oleje

\ t

Jedlý lněný olej lze zakoupit v lékárně v lahvích a kapslích

.

Olej získaný z lněných semen se používá nejen pro kulinářské účely. Díky svým užitečným vlastnostem našel výrobek široké uplatnění v kosmetickém a farmakologickém průmyslu, stejně jako v tradiční medicíně.Je důležité mít na paměti, že pouze jedlý lněný olej, který je třeba odlišit od průmyslového oleje, je vhodný pro aplikaci na pokožku obličeje.Produkt je možné zakoupit v lékárnách za cenu, která je cenově dostupná pro širokou škálu spotřebitelů: v kapslích - od 34 p., V láhvi - od 113 ks.

Lněný olej je, \ tv první řadě, spíž kyselin, které potřebujeme, které kůže není schopna produkovat sama o sobě. Ve skutečnosti, s tímto výrobkem sám můžete zcela nahradit celý arzenál výrobků péče o obličej. Obsahuje tyto látky:

 • omega-3, omega-6, kyselina alfa-linolenová;
 • vitamíny A, E, F, prodlužující mladost pokožky;
 • thiamin (B1), který zvlhčuje a vyhlazuje pokožku;
 • niacin (B3), který má tonizující účinek.

Aplikace lněného oleje

\ t

Lněný olej má světle žlutou barvu, je pohodlný k použití a nezanechává mastný zbytek na obličeji

.

Olej má světle žlutou barvu. Je pohodlný k použití, snadno se vstřebává a nezanechává mastný film na obličeji. Přípravek používejte nezávisle a jako součást krému nebo masky.

Doba použitelnosti otevřené lahve je nejvýše jeden měsíc, v tomto okamžiku musí být uložena v chladničce. Před použitím ohřejte nádobu ve vašich rukou, a pokud se objeví nepříjemný zápach, pošlete nádobu bez lítosti do koše.

Výrobek musí být nanesen na očištěnou a zvlhčenou tvář lehkými masážemi nebo poklepáním, což způsobí další průtok krve. Vezměte prosím na vědomí, že před spaním je lepší výrobek nepoužívat. Optimální doba je hodinu nebo dvě, než půjdete spát, jinak může dojít k otoku.

Olej může odstranit trvalé nečistoty kůže, hojit praskliny a rány, mazat vytvrzenéčástí těla. Uvnitř lze použít pouze po konzultaci s odborníkem, při dodržení doporučené dávky.

Kontraindikace pro vnější použití

\ t

Kontraindikací pro použití lněného oleje je výskyt alergické reakce. Aby se předešlo nepříjemným následkům, je třeba před zákrokem provést speciální test: na zápěstí naneste trochu peněz a sledujte ošetřenou oblast na jeden den. Pokud je zarudnutí, podráždění, svědění, vyrážka - další kontakt je přísně zakázán.

Boj proti vráskám

S věkem se přirozená tvorba kolagenu v těle zpomaluje, obličej ztrácí svůj tvar, kůže se stává pružnou a objevují se vrásky. Kyselina alfa-linolenová, která je součástí lněného oleje, aktivně interaguje s kožními buňkami a stimuluje produkci tohoto proteinu. Pravidelné používání výrobku umožňuje vyhlazení vrásek, které již vznikají a zabraňují vzniku nových.

Nejlepších výsledků lze dosáhnout při aplikaci oleje na dušenou pleť . Parní lázeň s přídavkem bylin otevírá póry, což přispívá k jejich aktivnějšímu pronikání, odstraňuje toxiny a zlepšuje krevní oběh. Pro jeho přípravu bude zapotřebí:

 • čistá hmotnost 2-3 litrů;
 • ubrousky a ručníky;
 • různé sušené byliny;
 • vařící vodu.

Pro uschnutí pokožky je vhodnější použít bobkový list, máta, kopřivy, rozmarýn nebo šalvěj pro výběr nebo sběr bylin, pro mastnou- šalvěj a heřmánek, pro suchou mátu a lípu. Když akné doporučil jarní, jitrocel, pelyněk.

Naplňte trávu vařící vodou, přikryjte a nechte stát několik minut. Pak dejte víko zpět a ohněte se nad nádobou trochu, předkrytím hlavy ručníkem, aby se vytvořil účinek parní lázně. Po 5-7 minutách odstraňte ručník a umyjte si obličej papírovými ubrousky. Naneste olej a po 20–30 minutách jemně opláchněte teplou vodou. Parní lázeň se provádí 1-2krát měsíčně.

K výrobě obkladů lze použít i lněný olej. Navlhčete gázu nebo tenkou látku v teplém oleji a nechte ji na obličeji po dobu 10-15 minut. Zbytek odstraňte suchým hadříkem. Aplikujte 2x týdně.

Parní lázeň s přídavkem bylin otevírá póry, což umožňuje aktivnější vstřebávání lněného oleje

.

Pro akné

Pozitivní i negativní účinky by měly být zaznamenány při použití lněného oleje ke kontrole akné. Před jejím použitím se poraďte s odborníkem, protože v některých případech se mohou objevit kožní vyrážky.

Vzhledem ke svému složení olej bojuje se zánětem, zmírňuje podráždění a zklidňuje pokožku. Čistící peeling pomáhá při léčbě akné. Mleté ovesné vločky by měly být naředěny olejem do stavu kejdy a kruhovým pohybem by měly být položeny na obličej.

Jako protizánětlivý a sušící prostředek se osvědčila maska ​​lněného oleje a modré hlíny.

Komponenty:

 • 1 lžíce. Já lněný olej;
 • 1 lžíce. Já modrá hlína.

Naneste po dobu 15 minut, poté opláchněte teplou vodou. Pro dosažení požadovaného výsledku použijte 1 krát týdně.

Křoviny z akné a lněného oleje jsou dobré pro akné

Proti vráskám kolem očí

Pamatujeme si na edémy, proto používáme olej velmi pečlivě k ošetření pokožky kolem očí. Metody mohou být různé, ale nejúčinnější je připevnit bavlněné disky nebo kousky lehkého plátna (pleťové vody) namočené v lněném oleji na spodní víčka. Měly by být ponechány po dobu 30–40 minut, pak odstraněny. Při pravidelném používání (2-3 krát týdně), vyhlazování vrásek, pokožka se osvěží a stane se pružnější.

Na spodní víčka by se měly aplikovat bavlněné kotouče namočené v lněném oleji

.

Od modřin pod očima

Pokud máte pod očima modřiny, musíte nejprve přemýšlet o vnitřním stavu těla. Dávejte pozor na každodenní rutinu: jak a jak moc spíte, nepřepravujete? Možná to v tom spočívá důvod. Je také nutné posoudit environmentální podmínky v oblasti, kde žijete a pracujete.

Lněný olej obsahuje bílkoviny, které chrání naši pokožku před nepříznivými účinky životního prostředí. Aby se zabránilo vzniku modřin, měl by se produkt otřít lehkým pohybem prstů do pokožky nebo vytvořit pleťové vody. Aplikujte denně, dokud problém nezmizí.

Lněný olej má pozitivní účinek v boji protiotlaky pod očima

Pro suchou pokožku

Lněný olej je ideální pro majitele suché kůže. Dokonale hydratuje a vyživuje, pomáhá odstraňovat suchost a loupání. Je nutné aplikovat v čisté formě nebo jako součást masek. Účinným lékem pro tento typ kůže bude maska ​​lněného oleje, zakysané smetany a okurky.

Komponenty:

 • 1 polévková lžíce. Já zakysanou smetanou;
 • 2 lžičky. lněný olej;
 • okurkové pyré.

Naneste směs po dobu 15–20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Opakujte 1-2 krát týdně nebo v případě potřeby.

Pro mastnou pleť

Existuje chybný názor, že použití olejů je pro mastnou pleť kontraindikováno, ale není tomu tak. Představte si, že kůže na tváři je bobulí sušených hroznů (rozinek). Pokud rozsypete rozinky ve sklenici vody - bobule bobtnají, stanou se velkými, vyhladí, vyhladí, ale budou vodnaté a bledé. A pokud dáte berry do nádoby s jakýmkoliv rostlinným olejem, bude hladký, lesklý, ale zachová si stejnou velikost a tvar. První možností je zvlhčování, druhou je výživa.

Kůže obličeje potřebuje obojí. Mastná pleť, pokud je příliš suchá, začne produkovat ještě více mazu - tajemství mazových žláz. Produkce kožního mazu je aktivována v důsledku pokusu kůže kompenzovat destrukci lipidové bariéry.

Lněný olej zvlhčuje, zmírňuje mastný lesk a normalizuje sekreci kožního mazu.Nedoporučuje se používat ve své čisté formě, je nejlepší přidat na krém nebo masky několik kapek.

Vyzkoušejte masku, která jemně odstraňuje zrohovatělou vrstvu buněk a má hydratační účinek, aniž by vytvořila film.

Komponenty:

 • 6 kapek lněného oleje;
 • 14 g kvasinek;
 • 15 ml teplého mléka.

6 kapek lněného oleje a 14 g kvasnic se nalije 15 ml teplého mléka. Naneste na dobře naparenou tvář s měkkými kruhovými pohyby, opláchněte po 15 minutách. Aplikujte 1 krát za 2 týdny.

Pro rty

Lněný olej vyživuje, odstraňuje loupání, hojí praskliny a vředy. Mělo by se aplikovat ráno a večer na celý povrch rtů a zároveň mírně masírovat. Za chladného počasí - ráno jako ochranná vrstva. Na jídlo platí přes noc a odejděte do rána. Aplikujte denně 2krát denně, dokud se problém neodstraní, pak podle potřeby.

Účinek proti stárnutí pokožky

\ t

Antioxidační, regenerační, protizánětlivé vlastnosti činí z oleje skutečný nález pro uschlou pokožku obličeje, krku a dekoltu. Pravidelné používání výrobku zabraňuje předčasnému stárnutí, zabraňuje ztrátě vlhkosti, vzniku sucha, zarudnutí. Stejně jako v boji proti vráskám se v čisté formě používá olej, do krému přidáváme masky. Řekněte o jednom z doporučených receptů.

Komponenty:

 • med;
 • vaječný žloutek;
 • 2 lžičky. lněný olej.

Med a žloutek mele v misce, přidejte do směsi dvě čajové lžičky oleje. Parní obličej ve vodní lázni a použít masku. Po 15–20 minutách opláchněte teplou vodou. Aplikujte 1-2 kráttýden

Video: olej a lněné semeno na obličej

Recenze

Stejně jako jakýkoli základní olej používám lněné semínko nejen ve své čisté formě, ale také ve směsi s různými ethery. V čisté formě aplikuji lněný olej na rty po praní (ne více než 1 krát týdně) a kůžičku. Tento olej dobře zvládá sucho, druhý den ráno jsem si všiml, že kůže se stává výživnější, suchší a odlupující se (přirozeně, pro nejlepší účinek aplikuji olej pouze na vlhkou pokožku).

Alınochka8

http://irecommend.ru/content/kazhdoi-devushke-ot-10-do-80-let-chitat-obyazatelno-kak-pravilno-prinimat-lnyanoe-maslo-vnut

]

Jakmile se mi do rukou dostane nová láhev s lněným olejem, okamžitě ji začnu používat co nejdříve a co nejčastěji. Samozřejmě, že to jde do obličeje :) Nebudu psát o přidávání do různých hlíny a bylinné masky, to je již samozřejmé, budu psát o další POR OLEJ CLEANSING-jako rozpouští v podobné. A pokud se olej dostane na kůži, je schopen rozpustit mastné tajemství a vytáhnout všechny nečistoty z pórů. Udělal jsem to velmi často, koupání, poté, co jsou póry dobře otevřeny. Aplikuje se olej na suchou pokožku a začal se masírovat, v problémových oblastech - zejména (nosní křídla, brada, čelo). Po několika minutách začnou zázraky: pevné částice se objeví pod prsty. A to není něco, co by bylo získáno z povrchu kůže, je to obsah pórů. (Můžete přeskočit estetky) Další, měli byste namočit froté ručník v horké vodě, stiskněte, držte ho naobličej po dobu 10 minut, pak setřete stejným ručníkem, naneste tonikum na úzké póry. Mnozí z nich po tom neumývají olej. Nemůžu. Neumývám umytou pokožku suchou pokožku. Proto stále používám křoviny, tonikum a smetanu, mám velmi úzké póry, je obtížné získat něco i pro kosmetičky se speciální tyčí, takže efekt není ohromující. Cítím, že kůže se stává snadnější dýchat, a jen. Vizuálně se nic nezmění, lidé s širšími póry budou mít lepší výsledky. Ale přesto se mi tento pocit lehkosti na tváři líbí, takže se stává, že takový postup dělám, i když tomu nemohu říci skutečnost, že každá dívka by se měla alespoň jednou v životě zkusit :)

La_Sirene

http://irecommend.ru/content/lnyanoe-maslo-polza-i-vred-pochemu-ya-nikogda-ne-budu-prinimat-ego-vnutr-primenenie-lnyanogo

]

Pamatujte, že vše je v dobrém umírněnosti. Lněný olej používejte pouze v doporučených poměrech, jsou krásné a zdravé.