Co potřebujete vědět o evropské manikúre?

Touha žen mít přirozeně a noblesně krásné nehty. Někdo utratí velké částky za návštěvu módních salónů, aby vytvořil super módní manikúru. A někdo maluje nehty doma, za použití levných produktů péče a laku. Být, jak to může, ale podmínka je jedna: nehty by měly vypadat elegantní, dobře upravené a moderní.

Historické souvislosti

\ t

Udělování úplnosti obrazu pomocí nehtů se začalo používat ve starověku. V hrobkách egyptských faraonů byly nalezeny manikúrové nástroje z čistého zlata. V samostatných sarkofágských manikúrach byli pohřbeni mistři významných osobností.

Starověké řecké ženy trpěly bolestmi v podobě injekce speciální barvy pod nehty, aby dodaly sílu a dlouhodobý účinek. Barvy manikúry byly vybrány v závislosti na společenském postavení: osoby s vyšším postavením používaly jasné, syté barvy, ženy jednoduchého původu měly možnost malovat s omezenými tlumenými tóny.

Neznepokojovali se prováděním manikérských postupů a vznešených velikánů a dvořanů, včetně mužů. Po ruce byl vždy pilník na nehty a pinzeta.

Možnosti manikúry jsou dnes rozmanitější a produktivnější. Moderní technologieumožňují nejen aplikovat vícebarevný nátěr, ale také zcela korigovat přirozené vady nehtů, měnit jejich tvar a vytvořit novost v dobře zavedeném obrazu.

Manikúra odrůdy dnes

Rozvoj odvětví služeb otevírá všechny velké možnosti vlastní péče. Manikúra není výjimkou. Dnes je možnost manikúry volena na základě:

 1. jejich materiální schopnosti;
 2. představy o estetice nehtů;
 3. osobní bezpečnostní opatření.

Hlavní možnosti profesionální péče o nehty jsou:

 • „mokré“ - řezání kůžičky pinzetou po namočení;
 • „horký“ - podobný „mokrému“, ale používající zvláštní prostředky;
 • "suchý" nebo hardware - hlavní působení je omezeno na zpracování frézovacím strojem;
 • Evropská - podobná „suché“ manikuře, ale s použitím chemických prostředků, které změkčují pokožku a pak ji nechají odstranit oranžovou tyčinkou;

Je třeba poznamenat, že výsledek jakékoli manikúry závisí na zdraví nehtů. Proto pokud jsou na jejich povrchu defekty (skvrny, tečky, síťovina), měli byste se poradit s lékařem s otázkou o možné diagnóze onemocnění vnitřních orgánů.

Oříznutá manikúra je jistě klasická a známá pro mnohé. Není to tajemství jeho traumatu a potenciálního nebezpečí infekce parenterálními (krevními) infekcemi. Nějaký, dokonce i nejvícedrobné řezy, mohou vyvolat hnisavé-septické komplikace a sloužit jako místo pro zavedení patogenů B a C, stejně jako HIV.

Evropská technika manikúry

\ t

Evropská manikúra je nejvhodnější pro osoby s tenkou a citlivou pokožkou, křehkými krevními cévami a také pro ženy, které ji raději provádějí doma.

Teoretická příprava pro manikúru je jasnou definicí konečného výsledku: délky a tvaru nehtů, jakož i barevného složení nátěru. Poté, co se o tom rozhodnete, si důkladně umyjte ruce, osušte je ubrouskem a pokračujte do první etapy - abyste získali potřebný tvar a délku.

Pro práci je lepší použít skleněný pilník nebo nástroj vyrobený z lepenky nebo gumové základny. Pilník na nehty lze použít pouze pro velmi pevné a odolné nehty. V žádném případě před přibíjením nehtů nepotřebujete navlhčit nehty - to povede k delaminaci.

Boční válečky by měly být rovněž ošetřeny pilníkem.

Při výběru tvaru nehtů je vhodné se řídit jejich anatomickými rysy: na krátkých a plných prstech bude přirozenější podívat se na nehty kulatého nebo mandlového tvaru. Tenké a dlouhé prsty mají čtvercový nebo oválný tvar.

Po zadání požadované délky a tvaru povrchu nehtu by se měl leštit pomocí speciálních brusek, které jsou k dispozici ve čtyřech stupních abrazivity. Výběr vhodné variantyzávisí na počáteční drsnosti nehtových destiček.

Pokud nehtová deska vypadá bez života a je slabá, stojí za to zacházet se speciálními kompozicemi, které mají zpevňující, výživné a revitalizační vlastnosti.

Zpracování kutikuly je jedním z nejdůležitějších momentů manikúry. Evropská verze zahrnuje použití pouze bezpečných metod práce s ním. Jsou tedy možné dva způsoby:

 1. ošetření kutikuly změkčujícími látkami, po které následuje její odstranění pomocí oranžové nebo bambusové tyčinky;
 2. aplikace chemikálií (případně přírodní povahy) na kůžičku, rozpuštění a umožnění odstranění pomocí stejné oranžové tyčinky. Je nutné být opatrný: podobné prostředky se aplikují doslova po dobu 40-50 sekund a okamžitě se omyjí teplou tekoucí vodou. Jinak mohou způsobit popáleniny a další nepříjemné následky.

Jsou-li otřepy, měly by být pečlivě oříznuty nůžkami na nehty.

Po práci s kůžičkou naneste na nehet olej na nehty, který lze připravit přidáním extraktu z čajovníku (pro antiseptický účinek), levandule nebo mořských řas (pro výživu a posílení) a dalších.

Následná masáž vnitřních a vnějších povrchů kartáčů bude mít příznivý vliv na jejich stav: třecí pohyby povedou ke zvýšení krevního oběhu a tím ke zlepšení výživy a dýchání tkání.

Současné trendyMóda manikúry

\ t

Krása evropské manikúry může být doplněna originální a moderní barvou nehtů. Dnes jsou nejvýznamnější trendy:

 • klasická francouzština;
 • měsíční manikúra;
 • manikúra ombre;
 • Negativní spase;
 • 3D manikúra
 • kaviár (nanášení korálků, oblázků a jiných podobných doplňků na lakovaný nehet);
 • termomanicure (lak, změna jeho odstínů v závislosti na teplotě vzduchu);
 • krajky;
 • holografické;
 • nail art;
 • geometrické a mnoho dalších možností.

Současně, stejně jako v předchozí sezóně, zůstávají přirozené barvy v trendu. Nehty pokryté pastelovými odstíny vypadají dojemné a obzvláště atraktivní.

Temperamentní a emocionální ženy se mohou vyjádřit pomocí odstínů červené: od korálů po tmavé třešně. Večerní dekorace nevylučuje zlaté nebo stříbrné flitry, pruhy a geometrické tvary.

Pro kvalitní a bezchybné použití laku nezapomeňte:

 • lak se nanáší pouze na suchý a čistý nehet;
 • na kartáčku je odebráno pouze požadované množství laku;
 • aplikace začíná na volném okraji a musí být dokončena ve třech tahech;
 • druhá vrstva není aplikována bez prvního úplného vysušení;
 • pro urychlení sušení mohou být použity speciální prostředky.

Kompetentně a pečlivě provedená manikúra dá ženě pozitivní náladu, vytvoří nová vítězství apovzbuďte si vlastní sebeúctu.