Co je potřeba pro šelak: tipy a instrukce

Shellac je poměrně nový trend v manikúre a skvělá alternativa k běžnému laku. Shellac udržuje na nehty až 3-4 týdny, neztrácí barvu, neodlupuje se a nepoškrábe se, vytváří rovnoměrnější, lesklejší a bohatší povlak. Procedura zároveň nepoškozuje povrch nehtu a nevyžaduje mnoho času na aplikaci.

Výhody šelaku

Shellac shromáždil nejlepší vlastnosti tradičního laku, gelu pro stavebnictví a biogel:

 • Gel Polský vypadá na nehty s bohatým, rovnoměrným a lesklým povrchem, má pevnost a odolnost.
 • Nepřispívá ke zhoršení kvality nehtů, neumožňuje jim zlomit se.
 • Při vysoce kvalitním odstranění zůstanou nehty ve stejném stavu, v jakém byly před povrstvením.
 • Gel se velmi snadno nanáší a odstraňuje z povrchu nehtu. Textura gelového leštění umožňuje rovnoměrné nanesení a opravu chyby, protože zamrzne pouze ve speciální lampě.

Seznam požadovaných nástrojů

\ t

Nejprve potřebujeme nástroje a sadu obalů. Můžete si zakoupit všechny potřebné atributy stejného výrobce, ale můžete se lišit.

Sada potřebných nástrojů a povlaků:

UV lampa pro šelak. Vytvoření kvalityJakákoliv lampa je vhodná pro potahování, ale rychlost tuhnutí vrstev závisí na její tloušťce. Ideální výkon: 36 W.

Základ, barevný nátěr, horní. Pro lepší pokrytí doporučujeme zvolit povlaky od jednoho výrobce.

 • Utěrky bez mastnoty pro odmašťování a odstraňování adhezivní vrstvy;
 • Pilníky na nehty pro broušení nehtové desky;
 • Odstraňovač odmašťovačů a lepidel;
 • Kapalina pro odstranění šelaku;
 • Olej. Vhodná oliva, mandle, broskev, kokos nebo speciální pro kůžičku.

Šellac doma

 1. Tvar nehtů s tvrdým souborem, vyleštěte povrch měkkým pilníkem, aby byl hladký.
 2. Pro dokonalé pokrytí musíte mít dokonalou manikúru. Změkčete kutikulu remuverem a vodou s citronem a olejem, posuňte ji zpět a jemně ji ořízněte.
 3. Pro rovnoměrnější povlak by měl být povrch nehtu odmaštěn speciálním odstraňovačem laku nebo laku na nehty. Pomůže odstranit nečistoty, prach a mrtvé částice.
 4. Hřebíky zakryjte základem šelaku. Naneste tenkou vrstvu, pokud jsou nehty hladké a silné, pokud nehty mají nepravidelnosti. Ujistěte se, že jsou konce hřebu utěsněny, aby se zabránilo odštípnutí. Základní vrstva se polymeruje po dobu 1 minuty při výkonu 36 wattů.
 5. Naneste barevný nátěr. Počet vrstev závisí na požadovaném efektu: čím bohatší chcete barvu, tím více vrstev by mělo být natřeno. 2 vrstvy jsou považovány za standardnímnožství potřebné pro hustý stín. Každá vrstva v lampě se suší asi 1,5 minuty. Pokud šelak namaloval kůži nebo přebytečnou část, odstraňte lak dřevěnou tyčí namočenou v odstraňovači laku na nehty.
 6. Nanášejte vrchní nátěr hustou vrstvou, která také těsní konce. Vrstvu v lampě sušíte 2-3 minuty.
 7. Odstraňte lepivou vrstvu hadříkem nepouštějícím vlákna, navlhčeným v kapalině, aby se odstranila lepicí vrstva. Nepoužívejte vatu - zanechává na povrchu chlupy. Namísto speciální kapaliny můžete použít odstraňovač alkoholu nebo laku na nehty.
 8. Naneste olej na podklad nehtu, aby nedošlo k zaschnutí pokožky.

Odstranění šelaku

Po 2 - 3 týdnech po aplikaci bude nutné šelak odstranit. Je to velmi snadné:

 1. Pevný soubor viděl na povrchu šelaku, odstranil vrchní vrstvu, to pomůže kapalině lépe saturovat vrstvy.
 2. Bavlněné podložky vyřízněte na proužky, namočte je do speciální kapaliny pro odstranění šelaku nebo do acetonu. Nasaďte je hřebem, aniž byste se dotkli kůže.
 3. Vloţte prst do fólie a ponechte po dobu 10-15 minut. Konstrukce může být vyhřívána v UV lampě, nebo prostě jen masírovat fóliemi prsty.
 4. Odstraňte fólie a bavlněné podložky. Pokud si vyberete vysoce kvalitní gelový leštidlo, potah se odstraní jednodílným filmem. Pokud se tak nestane - odstraňte zbytky plastových nebo oranžových tyčinek. Zbývající plochy se řezají. Pokud však i po odstranění tyčinky s něčím, co zbylo, znamená to, že vrstvy šelaku byly zbytečněhustý.
 5. Namazat nehet a kůžičku olejem.

Tipy pro aplikaci šelaku

 1. Nenanášejte šelak okamžitě na všechny prsty. Nejdříve položte základnu na levou, suchou ve lampě, pak nasaďte ten správný velký. A tak se základnou, barevným nátěrem a nahoře, dokud nedosáhne malíčku. Tato metoda vám umožní sušit nehty vyšší kvalitou.
 2. Nesušte palec palcem, položte jej na zem, jako všichni ostatní, jinak se mohou na povrchu šelaku tvořit záhyby.
 3. Po několika procedurách si udělejte týdenní přestávku: naneste olej na kůžičku a nehet, proveďte koupel se solí a jódem, aby se posílily nehty.