Co je Nail-art a jak se vyvíjel

Moderní ženy se snaží být dokonalé - každá část těla by měla být obdivována ostatními. Není žádným tajemstvím, že její ženská vizitka je její ruka. Když se díváte do rukou dívky, můžete pochopit, jak je elegantní a zda miluje sama sebe. Stylová manikúra je velkolepým doplněním jakéhokoliv obrazu, díky kterému se vytváří ucelený obraz dobře udržované ženy. Stylové nehtové umění je důležitou součástí dívčího sebevyjádření, které pomáhá rozvíjet její osobnost.

Dámské ruce o ně dlouhodobě žádaly zvláštní péči. V minulosti existovala tradice, která zavazuje muže, aby dávali polibky do rukou žen. Dámy, aby se jim do rukou dostalo dobře udržovaného vzhledu a přitáhly pozornost mužů, kteří používají pro své pera všechny druhy vůní a kořeněných vývarů. Bohaté a ušlechtilé ženy začaly zakrýt své nehty speciálními směsmi a maskami, pomocí kterých byly posíleny a vyživovány. Často ve složení těchto směsí byly barviva, která po opláchnutí nechala odstín na nehtových destičkách. To je věřil, že toto byl jeden z prvních projevů nehtového umění.

Co je Nail Art?

Výlet do fascinujícího a nesmírného světa dekorů nehtů by měl začínat definicí, ale co znamená slovo „nail art“? Jedná se tedy o určitý druh umění, díky němuž se na nehtech objevují krásné kresby, vzory a další prvky.design. S ním můžete nejen vyjádřit svou individualitu, ale také skrýt existující vady nehtů.

Moderní mistři manikúry mají dovednosti vytvářet všechny druhy návrhů, ať už se jedná o diskrétní vzor nebo o neuvěřitelné umění nehtů, které způsobuje, že lidé vypadají překvapeně. Mnoho dívek praktikuje tzv. Home nail art - každá moderní dáma zvládne nejjednodušší verzi manikúry. Tvůrčí osobnosti si vymýšlejí pro své nehty vlastní kresby a vzory.

Jak to vypadalo a změnilo

Ve starověku si vynalézaví Číňané našli způsob, jakým mohli dát nehty různé odstíny. Například včelí vosk smíchaný s želatinou, bylinnými barvami, růžovými lístky a bílkovinami dával nehtům zajímavý červeno-růžový odstín. Kromě toho, barvení nehtů neproběhlo bezprostředně po nanesení směsi, barva se objevila po několika hodinách. Velcí Číňané však chtěli vyčnívat z davu a zdůraznit své vysoké postavení ve společnosti, protože zdobili nehty speciálními nálepkami ze zlata nebo stříbra.

Zástupci různých starověkých civilizací použili design na nehtech a rukou. Například v dávných dobách v Indiizačaly zdobit ruce kresbami henny - dívky byly malovány symbolickými vzory červenohnědé barvy. Egypťané malovali nehtové talíře v jasných barvách, zástupci nižších tříd mohli používat pouze barvu světlých odstínů. Čisté ruce starých Římanů hovořily o příslušnosti k nejvyšší třídě společnosti. Američané Afričana často zdobili nehty exotickými kresbami nebo znaky.

V naší éře nenarazilo umění nehtů okamžitě ve světové společnosti. Zástupci dávných národů stále pokračovali v tradicích svých předků a dávali obrázky na nehty, prsty a ruce. Obnova módy pro péči o kosmetiku za rukou a ozdobou nehtů nastala v renesanci. Popularita tohoto postupu se začala projevovat u zástupců vznešených pánů evropské komunity. Nehtové salony se začaly otevírat na konci devatenáctého století v Evropě a Americe a okamžitě se staly populárními mezi bohatými dámami. Některé mladé dámy stále dávaly přednost pozvání odborníků do domu.

Je známo, že v roce 1925 byl vytvořen vůbec první lak na nehty (lak na nehty) - byl červený a byl vytvořen jako lak na auto. Bratři Revsonové už v roce 1932 vyvinuli nátěr na nehty, které se používají dodnes. Byl založen na speciálním pigmentu, který umožnil vytvořit různé odstíny a barvy. V těch dnech, Revons vytvořil Revlon, který byl schopný v krátké doběstát se známým a stát se lídrem mezi konkurenty v kosmetickém průmyslu. V oblasti nehtových služeb začala nová etapa, umění nehtů se stalo populárnějším a začalo si užívat stále větší popularitu mezi spotřebiteli.

Vzhled umělých nehtů sloužil k dalšímu zvýšení popularity nehtového umění mezi masami. Módní dívky začaly nosit dlouhé světlé nehty, v jejichž výzdobě byly použity nejen různé odstíny laku, ale i různé další prvky. Na rozšířených nehtech se stále častěji objevovaly různé kresby, z nichž jedna byla „francouzská manikúra“ - tento model pravděpodobně po mnoho let nevyjde z módy.

Fotogalerie: současné trendy v designu nehtů

Moderní umění na nehty

Současní zaměstnanci služby nehtů jsou schopni překvapit někoho svými dovednostmi a talentem. Mnoho dívek, které mají rádi nehtové umění nebo pracují v této oblasti, často fantazíruje o designu nehtů. Skvělým místem pro inspiraci nebo půjčování někoho jiného je internet. Na tematických stránkách jsou zveřejněny fotografie manikúry a často podrobný popis jejího provádění. Začínající umělci mohou snadno pochopit základy neyl-artu a pak zdokonalit své dovednosti.

S různými prvkyZdobení (samolepky, kamínky, šablon, manikúrový písek, atd.), Umění nehtů se může stát skutečně originální. Umělci by neměli zapomínat na to, že musíte sledovat trendy ve světě módy, zajímat se o nové produkty v oboru manikúry a komunikovat s kolegy, sdílet užitečné tipy a učit se od nich nové informace.