Citronová šťáva pro nehty

Lékař-mykolog určí přítomnost vnitřních onemocnění podle celkového vzhledu nehtových destiček. Zdravé měsíčky jsou proto považovány za známky dobrého zdraví. Někdy však mohou trpět nedostatkem vitamínů a mikroprvků během zimních a jarních avitaminóz nebo po dietě. To se projevuje v tenkost nehtů a stratifikace. A v odstranění tohoto problému pomůže jednoduchý a cenově dostupný nástroj - citronová šťáva. Jak ji aplikovat na zlepšení nehtových destiček? Co je třeba vzít v úvahu?

Lidé používali citrónovou šťávu k posílení nehtů od starověku. A až do teď, je téměř žádný přírodní analog k citronu, který také účinně pomůže vyléčit nehty. Ano, samozřejmě, lze to udělat s pomocí manikérky, v salonech, ale máte na to čas a peníze?

Jediné, co byste měli vědět: citronová šťáva v péči o nehty nemůže být zneužita. To znamená, že denní postupy nelze provádět s jeho použitím! Jednou nebo dvakrát týdně bude stačit. Všechny citrusové plody mají ve svém složení dostatečně aktivní složky, které s „předávkováním“ mohou dráždit kůži kolem nehtů.

Hlavní příznivé vlastnosti citronu pro nehtové talíře jsou bělení a posilování. Bělení se používá v případech, kdy ženy musí v zemi pracovat, na zahradě nebo při častém používání chemikálií. Mimochodem, od poslední nehty podstatně ztenčit a začítexfoliate. Citronová šťáva bude pro tuto situaci zachráncem života.

Opékání citronové šťávy se používá i po odstranění umělých nehtů. Jste fanouškem opalování? Stává se, že po průběhu umělých opalovacích procedur se měsíčky stávají žlutými nebo tmavými. A opět, užitečný citrus přijde na vaši záchranu. Léčba citronem vdechne život měsíčkům, vitamínuje je, vybělí a zjemní. Najdou lesk a příjemný vzhled.

Recepty na citronové nehty

Pokud tedy chcete své nehty vyléčit, zkuste jednoduchý postup s použitím užitečných citrusů. Vezměte malý citron a nakrájejte na polovinu. Držte se v polovinách měsíčku obou rukou. Držte je takhle po dobu 15-20 minut.

Poté nechte nehty přirozeně uschnout a pak si umyjte a namažte si ruce a nehty krémem určeným pro ně.

Variantou tohoto postupu je otírání nehtových destiček kouskem citronu. Je nutné nechat nehty zaschnout šťávou a znovu ji aplikovat.

Koupele pomohou posílit a vybělit nohy. Vezměte 100 g olivového oleje a přidejte ½ citrónové šťávy. Zahřejte tuto směs na 45-50 stupňů a spusťte tam prsty. Délka procedury je individuální. Doporučuje se ponechat nehty ve směsi, dokud zcela nevychladne. Pokud vaše nehty potřebují rehabilitaci, pak můžete směs zahřát a postup opakovat okamžitě. Doporučuje se to dělat se slabými nehty 2-3 krát týdně. Taková manipulace zlepší vaši pokožku.

Ostatní mohou používatrecept lázně s citronem. K tomu připravte nasycený roztok soli (v nepřítomnosti moře, můžete si vzít kuchaře) a přidejte šťávu z poloviny citronu. Ponořte prsty do lázně po dobu 15-20 minut. Pokud chcete, můžete do této lázně přidat několik kapek levandulového esenciálního oleje. Taková lázeň má schopnost léčit i nehtovou houbu v počáteční fázi.

Některé ženy úspěšně používají a používají na nehtovou desku s použitím citronové šťávy. K tomu smíchejte ve stejném množství kvalitní krystalický med a citronovou šťávu. Aplikujte tuto směs štětcem na každý nehet, včetně oblasti kůžičky. Nechte aplikaci působit 15 minut. Opláchněte studenou vodou a nechte hýčkat ruce krémem, aplikujte je ve dvou krocích.

Užitečný citrus se tedy osvědčil v péči o domácí nehty. Citron může být použit pro léčbu nehtů, stejně jako pro prevenci. Zkuste a ujistěte se, že génius je stejná jednoduchost.