Citronová koupel pro nehty

Křehké, exfoliované nehty způsobují svým majitelům spoustu problémů. Na takové nehty můžete sotva udělat dobrou manikúru, protože lak na nehty zůstane špatný. Jak se dostat zdravé, elastické, silné nehty, které rostou rychle? To pomůže lidové prostředky pro péči o nehtové desky. A jeden z těchto prostředků - citron. Pojďme se dozvědět, jak dát sílu a lesk na nehty uchýlit se k pomoci zásobníků s citronovou šťávou.

Nehtové desky, jako vlasy, zuby, vyžadují zvláštní péči. To je čistě dopad na nehty samotné a jejich výživu zevnitř. Pomůže jim posílit vnitřní příjem vápníku, potravin bohatých na vitamíny A, C, E, jód. A citronová šťáva přispívá k jejich síle, když se aplikuje externě.

Před zahájením postupů s použitím těchto citrusových plodů bychom však neměli zapomínat, že účinná látka citronové šťávy může způsobit škodu, pokud je zneužívána! To je důvod, proč terapie citronem nehty nemůže být každodenním postupem péče o oslabené nehty. To je plná popraskané nehtové desky. Bylo by lepší, kdybyste používali citrónovou šťávu po dobu dvou nebo tří měsíců a prováděli každý týden.

Recepty na citronové misky

Používání citronu pro nehty je jejich posilování, bělení, růstový růst. Je velmi užitečné provádět procedury s citronovou šťávou pro nehty, které jsou často vystaveny nahromadění. Jejich uzdravení pomocí lázní s citronem významně změní vzhled nehtu.desky. Lidové recepty použití citronu v péči o nehty naznačují mnoho kombinací tohoto nástroje s jinými komponenty. Nabízíme několik populárních receptů na nehtové koupele s citronovou šťávou.

  • Číslo receptu 1.Olejová lázeň pro křehkost. Vezměte si po ruce umyvadlo. Nalijte tam 4-5 lžíce zahřátého olivového oleje, smíchejte s 1 lžíce citronu. Můžete přidat pár kapek citrónového esenciálního oleje. Ponořte prsty do této lázně po dobu 15 minut. Potom tekutinu neotírejte kapalinou, ale osušte ji ubrouskem, dejte čas na vsáknutí do nehtových destiček se zbytky léčivé kompozice. Tyto misky mohou být vyrobeny s olejem lopuchu a slunečnicovým olejem.
  • Číslo receptu 2 . Zpevňující Vitamin Bath. Vezměte dvě polévkové lžíce citronové šťávy a přidejte dvě polévkové lžíce mořské soli k rozpuštění v teplé vodě. Ponořte prsty do lázně po dobu 10-15 minut.
  • Číslo receptu 3.Medová a citronová koupel. Smíchejte dvě polévkové lžíce ohřátého medu se stejným množstvím citrónové šťávy. Přidejte několik kapek grapefruitu nebo pomerančového oleje. Držte prsty v takové lázni po dobu 15-20 minut. Omyjte a aplikujte výživný krém na ruce a nehty.
  • Recept č. 4 . Bělící lázeň. Vezměte dvě lžíce citronové šťávy, smíchejte se třemi lžícemi octa a zředěte 100 g vody. Ponořte se do měsíčku po dobu 10 minut. Opláchněte a namažte krémem.
  • Číslo receptu 5.Vitaminová lázeň. Take 1-2lžíce citronové šťávy, 2-3 kapky jódu, 1 lžíce medu a 100 g glycerinu. Tuto směs mírně zahřejte, potom ponořte prsty do ní po dobu 15 minut. Opláchněte ruce teplou vodou.
  • Číslo receptu 6 . Vana pro růst nehtů. Zahřejte půl sklenice mléka. Rozpusťte v něm dvě nebo tři lžíce medu, ½ citronové šťávy, jednu lžičku čerstvé jablečné šťávy a jednu lžíci mořské soli. V této lékařské kompozici nižší po dobu 20 minut měsíčku. Můžete opakovat postup, ohřívání mléka. Pokud se tato koupel aplikuje dvakrát týdně, pak brzy nehty rostou mnohem rychleji a získají zdravý a dobře upravený vzhled.

Takže citronové koupele jsou vaše pečující pomocníci v péči o nehty. Jejich příprava, aplikace nevyžaduje mnoho času a dalších prostředků. Péče o nehty pomocí citrónové šťávy, budete přesvědčeni o jejích výhodách, léčivých vlastnostech a pozitivních účincích. A nehty vás brzy potěší zdravým vzhledem, leskem a pružností.