Chemická pedikúra

Chemická pedikúra je jednou z odrůd péče o nohy, kterou vynalezli Američané. Není žádným tajemstvím, že tento národ je prostě posedlý hygienou a bezkontaktní samoobsluhou. Dnes tuto službu nabízejí téměř všechny kosmetické salony, takže pokud máte určité množství, můžete si vyzkoušet chemickou pedikúru a vyhodnotit výsledek na základě vašich vlastních pocitů. V naší dnešní publikaci se pokusíme o tomto postupu co nejvíce říct.

Vlastnosti chemické pedikúry

Začněme se skutečností, že takové ošetření je založeno na ošetření chodidel alkalickou kyselinou, proto to lidé často nazývají alkalická pedikúra (nezaměňovat s kyselými). Celý postup probíhá ve třech fázích.

První etapa

Na nohy se aplikuje speciální emulze, aby se kůže změkčila asi 10 minut. Kromě toho je tato emulze ošetřena nejen nohy, ale také prsty na nohou a kůžičku. Po 10 minutách se emulze promyje teplou vodou.

Druhá etapa

Následně master promíchá alkalický prášek s destilovanou vodou a nanese směs štětcem na celý povrch nohy. Doba expozice této kompozice je také 10 minut. Pokud je však kůže na chodidlech silně zpevněna, může kompozice trvat delší dobu. Po nanesení zásady na kůži ztvrdne bílou maskou. Po vysušení se alkalická maska ​​opatrně vymyje.

Třetí etapa

Nakonec naneste krém na čisté nohy, kteréuzavírá póry a chrání nohy. Je důležité si uvědomit, že v této fázi nohy vypadají jako dítě. Podpatky jsou růžové a hladké. Na žádost klienta může mistr dodatečně ošetřit nehtové kůžičky a nehty.

Výhody a nevýhody chemické pedikúry

Výhody chemické pedikúry by měly zahrnovat její účinnost - nohy jsou skutečně hladké a růžové. Protože hlavní výhodou tohoto postupu je slušný výsledek. Bezkontaktní způsob implementace navíc osloví mnohé.

Chemická pedikúra je indikována i pro alergiky, protože nemá prakticky žádný zápach. Všimněte si také, že použité látky nepoškozují kůži vůbec, proto jsou řezy a rány zcela vyloučeny.

Nevýhody chemické pedikúry zahrnují vysoké náklady a dobu trvání postupu. Celé zasedání bude trvat asi hodinu volného času. Také tato metoda není příliš dobře zpracovává kůžičku. Lak na nehty není zahrnut v ceně procedury, takže musíte zaplatit za krásu nehtů odděleně.

Stanovisko odborníka

Jelikož provádění chemické pedikúry vyžaduje určité zkušenosti, určité znalosti a dovednosti, nedoporučuje se provádět ji sami doma. Pokud se chcete naučit, jak postupovat, pak jsou zde speciální kurzy, mistrovské kurzy a další tréninkové programy, ve kterých budete nejen vystaveni, ale také podrobně o technice provádění chemické pedikúry a všechfunkce.

Chemické čištění kůže se provádí každé dva až tři týdny, zatímco chemické čištění chodidel lze snadno kombinovat s jinými typy pedikúry. Například si můžete krájet kutikulu sami, nechat nehty originální design a čistit nohy chemicky, jít do salonu. Tím se výrazně ušetří váš rozpočet.

Na závěr konstatujeme, že odborníci doporučují použití chemické pedikúry ne pro každého, ale pouze pro osoby, které mají zvýšenou produkci keratinu, stejně jako majitelé paty s prasklinami, suchými mozoly a kuří oka.