Charakteristické rysy manikúry

Dívky v adolescenci dnes přestávají hrát s panenkami - zajímají se o ženská tajemství v péči o nehty a pleť. V tomto období mají proto nové zájmy týkající se charakteristických rysů manikúry. Teenageři získávají manikúru s určitými nástroji a začínají experimentovat.

Je však třeba mít na paměti, že v tomto případě existují určitá pravidla a doporučení, která byste měli určitě dodržovat. To je nezbytné pro minimalizaci rizika poškození nehtové desky. Tento článek demonstruje charakteristické rysy manikúry, kterou by měla znát každá dívka, která dosáhla dospívání.

Proto musí být péče o nehty pravidelná. Kromě toho je třeba poznamenat, že v průběhu let se ukázalo, že tomuto procesu by měla být věnována zvláštní pozornost. Koneckonců, neopatrné držení nástroje pro manikúru může vést k následujícím nežádoucím následkům:

 • Křehkost nehtové desky.
 • Ztráta přirozené barvy nehtů.
 • Vzhled otřepů.
 • Nepřesný vzhled nehtů a mnoho dalšího.

Aby se předešlo výše uvedeným důsledkům co nejpřesněji, musí se dodržovat pravidla pro manikúru. Existuje asi deset základních kritérií, z nichž každé je velmi důležité pro realizaci úspěšné a krásné manikúry.

 1. Odmaštění nehtů

Po tobědát na ruce krém, neměli byste okamžitě začít malovat nehty. Před tím se doporučuje odmastit nehtovou desku odstraňovačem laku na nehty. To přispěje k tomu, že lak aplikovaný na nehet se následně vydrží mnohem déle. Proto, odmašťování nehtů - základ pro úspěšnou odolnost laku na nehty.

 1. Použití základního nátěru

Po odmašťování následuje druhá etapa - jedná se o aplikaci základního nátěru, který zajišťuje trvanlivost manikúry. Hlavním úkolem této fáze je zajistit trvanlivost laku a barvu nehtové desky.

 1. Použití upevňovače

Fixační zařízení je důležitou složkou, která by měla být použita při provádění manikúry. Fixer nejlépe chrání nehtovou destičku před různými mechanickými poškozeními a po dlouhou dobu pozoruhodně zachovává krásu nehtů. Aplikování fixačního prostředku se provádí poté, co jste namalovali nehty lakem.

 1. Základním pravidlem manikúry není krájení kutikuly
 2. .

Je třeba poznamenat, že všichni manikérky nedoporučují řezat kůžičku. To je způsobeno tím, že čím častěji je kutikula řezána, tím více bude růst. Proto je lepší upustit od této akce a jednoduše ji přesunout pomocí speciálního nástroje - dřevěné tyče. Během tohoto procesu je nutné aplikovat oleje, aby se pokožka zvlhčila a nepoškodila.

 1. Pilník na nehty

Kromě výše uvedených kritérií existuje několik pravidel, jejichž dodržování nebo nedodržení ovlivní stav nehtů a úroveň manikúry. Za prvé je to správné používání pilníků na nehty. Leštění a řezání hřebu by mělo probíhat v jednom směru měkkými a hladkými pohyby.

 1. Pravidla pro sušení manikúry

Existuje přísloví - "Pospěš si - přiměj lidi, aby se smáli." Tento výraz je velmi důležitý pro takový stupeň manikúry jako sušení nehtů. Neměli byste používat nástroje pro rychlé zasychání, protože poškozuje nejen kvalitu manikúry, ale také její trvanlivost. To je způsobeno tím, že většina těchto nástrojů obsahuje aceton, který může poškodit vaši manikúru. Pokud jde o ultrafialovou lampu - také to není vhodné. Koneckonců, s častým používáním paprsků poškozuje nehtovou desku.

 1. Odstraňovače laků na nehty

Jsou chvíle, kdy se lak začíná odlupovat. V takových chvílích, mnoho dospívajících dívek má touhu mechanicky odstranit zbývající lak, trhat to od nehtu. To je přísně zakázáno. Tam je odstraňovač laku na nehty, který má daný účel. Doporučuje se používat odstraňovač laků na nehty, s výjimkou acetonu, od předních mistrů manikúry.

 1. Teplá voda

Po ukončení postupu je třeba se vyhnoutPři styku s horkou vodou může dojít k narušení integrity a krásného vzhledu právě vytvořené manikúry.

 1. Jedním z hlavních pravidel není kousání nehtů
 2. .

Mnoho dívek má špatný zvyk kousat si nehty. To nestojí za to. Za prvé - to není krásné, a za druhé - je škodlivé.

Na základě výše uvedených informací můžeme tedy dospět k závěru, že manikúra je komplex kroků, které by měly být prováděny v přísném pořadí. Také dospívající dívka by si měla pamatovat, že pro úspěšnou manikúru stojí za to dodržovat pravidla a doporučení.