Čelní výtah rádiových vln: co potřebujete vědět o tomto postupu

Radiofrekvenční zvedání je komplexní metoda hojení kůže. Zahrnuje několik postupů založených na ohřevu kůže vysokofrekvenčním pulzním proudem. Různé nuance výkonu. Někteří pacienti mají dostatek ke zlepšení kvality horní vrstvy kůže, jiní vyžadují vážnou práci s hluboko uloženými tkáněmi.

Co je zvedání rádiových vln?

Zvedání rádiových vln nebo vysokofrekvenční zvedání zahrnuje zahřívání středních a hlubokých vrstev kůže vysokofrekvenčními proudovými pulsy, aby se pleť omladila. V závislosti na problému, se kterým se osoba obrátila na salon, se provede následující:

 • ohřev dermis na 40–45o . Tím se zvyšuje krevní oběh, což znamená, že se zlepšuje výživa buněk a v důsledku toho se obnovuje intenzita metabolických procesů;
 • Thermage nebo ohřev dermis na 60o . Při působení vysoké teploty dochází k lepení nebo koagulaci proteinu. Protože protein je hlavní strukturálnísložené kolagen-elastinové spirály. Změní se jeho kvalita a mění se struktura vláken tvořících podpůrnou kostru kůže. V mladé kůži mají tvar spirály. S věkem, od konstantní mimické aktivity a gravitační ptózy, kudrlinky těchto spirál se stávají slabšími, sag - a s nimi dermis, a pak horní vrstvou kůže. Vrásky a vrásky se tvoří, rysy obličeje začínají „plávat“, kontura se stává méně jasnou. Hluboké zvedání rádiových vln přispívá k přirozené obnově struktury kostry kolagen-elastin. Po skončení procedury jsou vlákna opět navinuta ve spirále - ne však ihned, ale po 1,5–2 měsících.

RF zvedání je druh elektroléčby, proud ohřívá hluboké tkáně, což způsobuje pozitivní změny v buňkách a tkáních kůže

.

Účinek je srovnatelný s operací facelift, a to navzdory skutečnosti, že postup nezahrnuje zásah chirurga vůbec.Dokonce i nadbytečný objem tukové tkáně je eliminován pouze vnějším ozářením - proudové pulsy rozkládají podkožní tuk na glycerol a mastné kyseliny a produkty rozkladu jsou z těla přirozeně odstraněny. Tak, po komplexu všech těchto rekreačních aktivit lze dosáhnout:

 • obnovit zdravou pleť a zlepšit pružnost pokožky - proto je postup již prokázán při prvních známkách vyblednutí kůže;
 • vyhlazení mimických a věkových vrásek - jak 30leté, tak 50leté ženy si všimnou výsledku;
 • zbavení sezdvojená brada a obnovení jasného oválu na obličeji - RF zvedání je tedy zobrazeno při prvních známkách gravitační ptózy;
 • hladká a hladká kůže bez stop akné, strie, jizev a strie - pokud jsou narušeny, RF zvedání pomůže, pokud ne zcela odstraní, pak alespoň významně sníží.

Po 30 letech se projevují známky stárnutí po 40 letech - změny ve struktuře tkání

.

Trvalého účinku proti stárnutí lze dosáhnout provedením RF zvedání po mezoterapii nebo biorevitalizaci. Také v komplexu se doporučuje léčit pacienty starší 50 let, u nichž jsou změny související s věkem již tak závažné, že samotný RF-lifting nemůže dosáhnout vážných výsledků.

Kontraindikace postupu

\ t

RF lifting je bezpečný postup pro zdravého člověka, ale u pacientů se zdravotními problémy může způsobit závažné komplikace. Především je to:

 • onkologie;
 • patologie imunitního systému;
 • onemocnění srdce a cév;
 • zhoršení hladiny cukru v krvi;
 • nestabilní hormony;
 • období zhoršení virových a infekčních chorob.

Postup se také neprovádí během těhotenství a kojení. Je vysoce nežádoucí provádět RF-zvedání s mechanickými kožními lézemi, vyrážkami a dalšími příznaky kožních onemocnění. Pokud pacient nedávno podstoupil operaci na obličeji, postup může být proveden až po měsíci, kdy se tkáně zotaví. V případě kůžeimplantují se implantáty nebo vlákna (v tomto případě kov - zlato nebo platina) - RF-zvedání se neprovádí.

Než se rozhodnete pro RF zvedání, měli byste navštívit dermatologa

.

Druhy radiofrekvenčního faceliftu a jejich rozdíly

Technologie RF-zvedání se s postupem času začala měnit, protože zařízení bylo vylepšeno. Vývoj zařízení vyzařujících rádiové vlny vedl k tomu, že jejich výkon byl menší, ale vyšší bezpečnost. Byly tam tři generace vybavení. Nyní lékaři pracují se zařízeními druhé a třetí vlny. Mají několik elektrod (dva a tři, resp.), Je možné nastavit sílu proudu a automaticky přepínat režimy. Na zařízeních první generace - mono-nebo unipolární - takové možnosti nebyly. Jedna elektroda byla umístěna pod zadní část pacienta, druhá pracovala. Zařízení byla navržena pro lipolýzu - odstranění přebytečného podkožního tuku. S pomocí dvou elektrod byla ošetřena problémová zóna na těle - žaludek, stehna, hýždě. Výboje byly tak silné, že teplo dosáhlo dolních vrstev kůže, tj. Pacienti dosáhli požadovaných výsledků v téměř 100% případů. Tukové útvary se zmenšily, celulitida zmizela, kůže na těle se vyhladila - obecně byl pozitivní účinek patrný a v jednom postupu.Problém byl v tom, že spolu s pozitivními změnami byly také komplikace - vzhledem k tomu, že velký proud by mohl poškodit horní vrstvu kůže, cév, svalů, nervových vláken -pokrytí rádiovými vlnami nebylo možné.Bylo také nemožné, aby byl postup bezbolestný, pak: chlazení pracovního povrchu elektrody nepomohlo a neexistovala žádná jiná cesta.

RF zvedání na unipolárním přístroji je nebezpečné pro zdraví a je téměř nikdy nedokončeno

.

Řešení bylo nalezeno pouze ve vývoji bipolárního (nebo bipolárního) zařízení druhé generace. Nejprve byly použity pro RF-face lifting. Další léčebné postupy na nových zařízeních ukázaly, že jsou bezpečné: téměř nikdo neměl žádné komplikace, s výjimkou jednotlivých případů.Jejich zlepšení ve srovnání se zařízeními první generace bylo, že umístili obě elektrody do rukojeti a snížily vlnovou délku . Postup RF-zvedání se tak stal bezpečnějším, protože se neočekával přímý kontakt elektrody s pokožkou a účinky proudových pulzů se staly směrovými. Horní vrstva kůže nebyla vystavena ozařování, postup byl téměř bezbolestný. Pacienti však museli platit čas za bezpečnostní záruky. Léčba s novým vybavením potřebným k absolvování kurzu: 6–8 sezení však vyžadovalo viditelné zlepšení v kůži.

RF zvedání na bipolárním stroji působí selektivně, pouze na hlubších vrstvách kůže, aniž by to ovlivnilo horní

Na bipolárních zařízeních nyní pracují ve většině salonů, a to navzdory trojici. Mimochodem, pokud se salon již podařilo nainstalovat tripolarnebo multipolární aparát, který je v reklamě zpravidla prezentován jako výhoda instituce. Slibují, že efekt bude téměř okamžitě, ale cena za postup je vyšší. Ha ve skutečnosti je jejich jediná výhoda také důležitá, nikdo s tím nesouhlasí - zkracuje se doba trvání RF-zvedání.Tvář může být zpracována zcela za hodinu. Úspora času byla dosažena vybavením rukojeti dvěma elektrodami a třemi elektrodami s funkcí automatického přepínání pólů. Zařízení nebylo třeba zapínat a vypínat: jedna dvojice elektrod pracovala nejprve, pak druhá, pak třetí. Proud, stejně jako v bipolárním aparátu, působil pouze na hlubší vrstvy kůže. Tkaniny byly zahřívány podle potřeby - do 40 ° nebo do 60 ° a více. Výsledek RF zvedání na trojpólovém zařízení také nenastal bezprostředně po zákroku. To znamená, že barva kůže by se mohla zlepšit a tvář se stala osvěženou a zdálo se, že odpočívá, ale pro hluboké změny to trvalo čas - stejné 2-3 měsíce, které po zvednutí bipolárního stroje.

Tripolar RF lifting - zařízení nové generace: ale z hlediska účinnosti je to stejné jako bipolární

Výhody a nevýhody RF zvedacího stolu

\ t
+ -
 • Tento postup lze provést na jakémkoli typu kůže.
 • Procedura pomáhá řešit problémy jak mladé, tak staré kůže.
 • Tento postup je prakticky bezbolestný.
 • Doba rehabilitace je minimální, ne více než jeden den.
 • Neexistují žádné vedlejší účinky- s výjimkou přirozeného zčervenání tkání a mírného otoku, ale oba z nich zmizí několik hodin po zákroku.
 • Zvedací účinek je kumulativní a trvá až jeden rok.
 • RF zvedání může být kombinováno s jinými kosmetickými procedurami - ale se souhlasem ošetřujícího lékaře.
 • Postup je drahý a pro dosažení stabilního výsledku je zapotřebí 6–8 zasedání, ne méně.
 • Tento postup není každému prokázán. Zda bude nebo nebude pozitivní změna závisí na stavu kůže. Po 60–65 letech, například, jeden RF-zvedání nestačí pro zvedání obličeje a korekci dalších změn souvisejících s věkem.

Příprava pro rádiové zvedání obličeje

\ t

Příprava na RF-zvedání začíná asi 2 týdny před prvním postupem. První věc, kterou musíte udělat, je navštívit dermatologa a zjistit stav kůže a zároveň získat doporučení pro průběh léčby. Byly případy, kdy specialista nedoporučoval pacientům provádět RF-lifting, protože věděl, že stav kůže neumožňuje dosáhnout významných změn pouze zahřátím tkáně. Měli byste se seznámit s kontraindikacemi postupu: v případě pochybností je sdělte svému lékaři, poslechněte si radu.

Mimochodem, je velmi žádoucí být certifikovaným dermatologem, a nikoli estetickým kosmetologem, lékařem, který provede RF zvedání. Přesto je to lékařský postup, což znamená, že vyžaduje kompetentní vyšetření a přesnou diagnózu. Chyba v diagnóze povede ke špatnémus vysokou pravděpodobností - na komplikace.

Ve skutečnosti pacient během přípravy na RF-zvedání vyžaduje malé oběti: po dobu 10–14 dnů odmítnout jakékoli manuální a hardwarové postupy pro péči o obličej, podle doporučení lékaře, může být nezbytné omezit příjem některých léků. Postup by měl přijít s čistou kůží: pokud vlasy rostou na obličej - odstranit, odstranit make-up, nenosí piercing a jiné kovové šperky.

Působení proudu může být nebezpečné, pokud jsou na obličeji a uších kovové ozdoby, takže musí být odstraněny před postupem

.

Postup provádění faceliftu rádiových vln

Procedura začíná očištěním kůže a použitím vodivého gelu. Lokální anestézie se provádí po dohodě s lékařem - pokud má pacient citlivou pokožku, chladícím krémem nebo gelem, předá tyto 30–50 minutové zasedání bez problémů.

Zařízení používané pro ohřev tkanin je vybaveno několika kontaktními tryskami a systémem řízení výkonu. Nastavení se nastavuje individuálně: podle výsledků předběžného vyšetření pacienta. Ženy, které dělaly RF zvedání, si pamatují, jak jinak přenášeli záření: podle posudků (a kosmetologové to potvrzují), čím lépe je pokožka navlhčena, tím lepší je vodivost proudu, a tím i účinek RF zvedání.

Na přístroji pro RF-zvedání několik trysek - jsou používány podle potřeby, v závislosti na tom, jak hluboko musí být kůže vyhřívána

Procedura spočívá v tom, že lékař vede elektrodu podél masážních linií obličeje, krku a dekoltu, zahřívá kůži na 45–60 °o(teplota může být o něco menší nebo vyšší než uvedené hranice, to jsou průměrné hodnoty) .Teplota je vysoká, ale během provozu zařízení pacient pociťuje pouze teplo, někdy mírné brnění.Samostatná tryska se používá pro oblast kolem očí a obočí - menší. Když jsou všechny problémové oblasti zpracovány, lékař odstraní zbytky kontaktního gelu z obličeje a podle výběru pacienta aplikuje masku s kolagenem, kyselinou hyaluronovou, silikonem nebo alginátem. Následující postup se provádí po dobu 3-4 týdnů.

Celý průběh léčby je v průměru 6–8 sezení. To znamená, že léčba může trvat šest měsíců, někdy více, a bude stát od 2 tisíc rublů. pro jeden postup (rozdíl v ceně závisí na regionu a na zařízení instalovaném v kabině).

Pokud jde o novou techniku, účinek každého postupu bude mnohem hmatatelnější - a proto je vhodné se v rámci konzultace ujistit, že postup nebude prováděn na monopolárním, zdravotně nebezpečném přístroji a nikoliv na technice vydané v 90. letech. Zeptejte se na certifikát, promluvte si s lékařem a klienty salónu - mimořádná opatření nebudou zasahovat.

Jak probíhá RF-zvedání - video

Jaký účinek bude mít po řízení a kdy se projeví

První den po zákroku dojde ke zčervenání kůže a malému otoku tkání, ale vše není tak vážné, že by bylo nutné skrýt obličej,schovávat se za tmavými brýlemi a volno při práci. Mnoho žen se stalo, že v době oběda prováděly RF-zvedání: říkají, pak se klidně vrátili do práce, nikdo si nic nevšiml. První pozitivní změny jsou hladká a elastická kůže bez zvětšených pórů a stop akné, červenající se na tvářích se objeví do třetího týdne.Účinek zrušení bude patrný později - asi jeden a půl až dva měsíce po skončení řízení.Během této doby se obnovují spirály kolagen-elastin, dermis opět dostává hustou podpěrnou kostru - samozřejmě navždy, ale po dobu 1,5–2 let to bude stačit. Po této době bude třeba opakovat průběh procedur.

Komplikace jsou, ale jsou velmi vzácné, buď z důvodu porušení technologie RF-zvedání, nebo kontraindikace postupu, nebo z důvodu viny pacienta, který porušil doporučení pro péči o obličej během období zotavení. Problémy se obvykle projevují tvorbou pigmentových skvrn, opakováním herpesu nebo vyrážek v ošetřované oblasti.

Výsledky provedeného RF zvedání - fotogalerie

Období rehabilitace

Za dva nebo tři dny stojí za to odmítnout používání kosmetické a dekorativní kosmetiky. Výjimku lze učinit pouze pro terapeutický krém Panthenol - nástroj pomáhá pokožce rychleji se zotavit. Po dobu jednoho týdne byste měli změnit aktivní režim na klid: nechodte do posilovny, do solária a do bazénu. Pro udržení rovnováhy vody na kůži je třeba pít, a hodně - 1,5-2 litrů vody denně. Na doporučení lékaře, několik dní po zákroku, můžete začít používat kosmetiku pro intenzivní hydrataci pokožky.

Po každém postupu RF zvedání je třeba hodně vypít, aby se obnovila vodní rovnováha kůže

.

Recenze postupu

Obecným problémem naší estetické oblasti je zveličování účinku a vyladění reklamy pacienta na okamžité změny. To je vlastně přesně to, co se snažím bojovat, bohužel, dosud bez úspěchu (ruské zvedání je rozhodně procedura kurzu. A ne 5–6, ale 10–15 procedur je zapotřebí pro více či méně rozumný efekt. Opět to vyhovuje každému. Každý postup má indikace: Rusko - pro tenkou kůži s jemnými vráskami a pacientem by neměla být více než 40-45 let, v tomto případě to bude efekt, pokud je pacient v menopauze - účinek bude minimální.

smska

https://smska.livejournal.com/97398.html

Nedávno navštívilo několik postupů Rf-lifting. Samotný postup je v zásadě příjemný. Nejdříve kůženaneste speciální gel a podržte váleček, který vysílá rádiové vlny do kůže. Válec se zahřívá na teplotu 70–80 stupňů nebo více, pokud kód není příliš citlivý. Radiové vlny kondenzují protein pod kůží. Výsledek: kůže je zpřísněna, ale po 6 ošetřeních jsem si myslel, že uvidím jiný výsledek. Chtěl jsem se zbavit mimických vrásek a kruhů pod očima, to se stalo, samozřejmě, lepší, ale nedosáhlo výsledků, které bych chtěl.

Eugene 5

https://otzovik.com/review_3883278.html

Předal jsem přístroj poslední generace. Záleží na tom, kolikrát je nutné postupovat. Absolvoval jsem 4 procedury s rozdílem 14 dní. Jak říká můj kosmetolog, později je to možné, dříve - ne. A na zařízení, na kterém jsem udělal, by nemělo být prováděno více postupů, i když jsem četl, že provádějí až 10 postupů. V zásadě jsem šel do RF více pro prevenci, aniž by měl nějaké hrozné problémy, takže to bylo těžké vyhodnotit, a to i po první době to bylo těžké. Ale teď, týden po skončení čtvrtého, posledního postupu, jsem viděl výsledek. A docela náhodou. Včera jsem použil červenat a viděl, že kůže na tvářích je elastická, tam jsou jablka. Dokonce bych řekla kapalinu. Pořád mám dědičný problém - je to dvojitá brada, ale toto velmi pečlivě sleduji, protože práce neumožňuje. Snažím se dělat facebooking, abych to snížil. Co se týče vrásek, moc neříkám, Nemám prakticky žádné. Co jsem si všiml a že mě to potěšiloTo je to, co "zmačkaná kůže" vyhlazuje v dopoledních hodinách velmi rychle, během 20 minut. I když byl v zimě jeden okamžik, kdy jsem vstal v 6 hodin ráno a do 8 hodin, při práci byly moje „záhyby“ stále na svém místě.

Lady Julia

http://irecommend.ru/content/chto-takoe-rf-lifting-litsa-deistvitelno-li-eto-prekrasnaya-alternativa-khirurgicheskoi-oper

Technologie zvedání rádiových vln funguje pro téměř všechny - ale existují kontraindikace jakéhokoli kosmetického postupu. Nyní, když se nejnovější generace zařízení, třetí generace, rádiové vlny zvedání se stal téměř nejbezpečnější a nejvíce bezbolestný způsob omlazení.