Bělící nehty doma

Sotva je možné setkat se s moderní ženou, která příliš nesnívá o tom, že její nehty jsou zdravé, jejich povrch byl lesklý a špičky svítily bíle. To je standard ideálu nehtů a každý by o to měl usilovat. Samozřejmě, pravidelně navštěvující manikérku, pečlivě pečující o nehty, se žena nebude muset starat o ošklivý vzhled nehtů. Nicméně, to není vždy, a daleko od každého má možnost pravidelně nebo alespoň často jít do kosmetických salonů, stejně jako koupit drahé prostředky pro své nehty! Ale je to jen s odbornou pomocí mistrů, aby člověk mohl dosáhnout takového výsledku? Možná existuje příležitost, aby se vaše vlastní nehty krásné, zdravé a dobře upravené?

Taková možnost existuje. Navíc je možné dosáhnout ohromujícího výsledku, aniž byste museli kupovat drahou kosmetiku pro nehty. Vše, co potřebujete, je levné prostředky, které jsou snadno dostupné pro každou osobu:

  • peroxid vodíku,
  • zubní pasta,
  • tužka na bělení nehtů.

Všechny tyto věci lze zakoupit v nejbližší prodejně zboží pro domácnost a krásu, stejně jako v lékárně. Je však důležité si uvědomit, že k dosažení kosmetického efektu je poměrně jednoduché, zpočátku je však nutné určit důvod, proč nehty začaly vypadat nemocně, ztratili svou přirozenou krásu, stali se křehkými nebo reliéfními. Může existovat několik takových důvodů. V níže uvedeném seznamu určitě najdete to, co víte.

Příčiny žluté barvy nehtů

\ t
  1. Tělu chybí minerály a vitamíny. V tomto případě stojí za to podrobně zvážit svou stravu a provést její úpravy.
  2. Chronická onemocnění. Nezávisle se identifikují. Pokud se však vaše nehty stanou nezdravými, znamená to, že byste měli podstoupit úplné lékařské vyšetření.
  3. Houba na nehtech. Časté onemocnění, které je charakterizováno zhrubnutím nehtu, žlutou barvou a změnou struktury. Plíseň musí být ošetřena, jinak veškerá snaha o bělení nehtů sestupuje do odtoku.
  4. Časté kouření. Tento zvyk se nutně odráží ve vzhledu nehtů. Příčinou nezdravého vzhledu nehtové desky se naštěstí snadno odstraní.
  5. Pravidelné používání barevných laků. Pokud podklad neaplikujete pod barevný lak, nasycené pigmenty barevných laků se dříve nebo později absorbují do desky.

Vyloučením příčiny nezdravého typu nehtové ploténky byste měli použít jednu z navrhovaných metod bělení nehtů doma.

Bělení peroxidem vodíku

\ t

Ženy často mění jejich obraz dramaticky, překreslit od bruneta k blondýna pomocí vlasů peroxid vodíku bělení. Láhve peroxidu vodíku viděly vše v obchodech, kde se prodává barvivo na vlasy. K bělení nehtů potřebujete jen takovou bublinu, která je poměrně levná. Zbývající komponenty se nacházejí v každé domácnosti. Důležitou podmínkou pro peroxid vodíku v případě bělení nehtů by mělo být dodržení standardní koncentrace peroxidu. Pokud se peroxid s peroxidem 6-9% používá pro bělení vlasů, pak by pro nehty nemělo být procento vyšší než 3. Jinak bude nehtová destička poškozena, což povede k oddělení nehtu.

Metoda jedna: Peroxid vodíku + Soda

Musíte smíchat 1 čajovou lžičku peroxidu vodíku se 2 lžičkami práškového sodíku. Ukazuje se, že je to druh kaše, který bude třeba aplikovat na nehty jako masku po dobu 15 minut. Poté jednoduše opláchněte teplou vodou a do nehtů naneste krém nebo výživný olej. Tento postup by měl být prováděn 1-2 krát týdně. Po 5 procedurách budou nehty krásné a bez žloutnutí.

Metoda 2: Peroxid vodíku + glycerin

2 lžičky peroxidu vodíku smíchané s 1 lžičkou glycerinu. Mělo by to být docela tekutý roztok, který by měl být pomocí bavlněných disků aplikován na povrch nehtu po dobu 2-3 minut. Po opláchnutí teplou vodou. Po třech procedurách nechtějí nehty zanechat stopy dřívějšího žloutnutí, pokud postup opakujete každé tři dny.

Bělenínehty se zubní pastou

Zubní pasta dokonale zvládá úkol bělení nehtů. Tato metoda je atraktivní, protože nevyžaduje plýtvání penězi (koneckonců je v každé domácnosti zubní pasta). Takže je třeba připravit speciální koupel pro nehty. Tam musíte nalít 1 lžičku sody a zmáčknout 5 cm zubní pasty. Všechny nalijte horkou vodu, promíchejte. Když teplota vody klesne na teplotu, při které není bezpečné vzdát se, musíte do ní ponořit prsty po dobu 10 minut. Pozor! Neprovádějte postup více než dvakrát měsíčně!

Bělení tužkou na nehty

\ t

Na rozdíl od předchozích dvou metod působí speciální tužicí povrch na bělicí nehty okamžitě. Ale je tu jedna námitka - tužka bělí pouze špičky nehtů, a proto by měla být použita v případech, kdy je celková barva nehtové desky dobrá a chcete ji jen lehce zesvětlit. Principem bělení je nakreslit tužku s vnitřním povrchem nehtu (již vyrostla) a nechat ji bez praní přes noc. Ráno se vaše nehty na špičkách rozjasní.

Nevýhodou této metody je, že se tužka snadno a rychle vymyje. Proto získáte jen krátký kosmetický efekt. Ale může vás také potěšit, pokud jsou vaše nehty silné a zdravé a vyžadují pouze mírnou korekci barev.

Bonusová varianta - bělenímýdlo

Málokdo ví, že nejobvyklejší toaletní mýdlo může vybělit nehet horší než bělící tužka. K tomuto triku se můžete uchýlit pokaždé, když nemáte čas vytvořit moderní francouzskou manikúru a bělení nehtů peroxidem vodíku, bělící tyčinku nebo zubní pastu nevedlo k žádoucímu výsledku.