Bělící nehty doma

Ruce ženy vytvářejí v domě útulnost, krásu kolem ní, vytvářejí mistrovská díla vaření. A takové mnohotvárné zatížení je samozřejmě zobrazováno na stavu nehtů v nejlepším způsobem. Mnoho žen si všimne, že ztrácejí sílu, stávají se žlutými nebo šedavými. Jak vrátit svou přirozenou bělost bez návštěvy manikérky?

Příčiny žloutnutí nehtů

Jsou barometrem vnitřního zdraví ženy. A pokud se náhle nehtová deska začala ztmavnout nebo změnit barvu na žlutou, pak byste měli určitě hledat příčinu uvnitř těla. Často je jejich žloutnutí způsobeno nedostatkem železa a zinku, nedostatkem vitamínů, diabetem, onemocněním jater a ledvin.

Kouření je jednou z nejčastějších příčin žloutnutí nehtů. V tomto případě je nepravděpodobné, že by žena pomohla bělení domácí léčby, aniž by se zbavila zlozvyku.

Další příčinou problému je časté používání laků a nízké kvality. V tomto případě nehtová deska prostě nemá čas na odpočinek a je nasycena kyslíkem. Neustálé odstraňování levného laku kapalinami obsahujícími aceton také přispívá ke ztrátě jejich přirozené barvy. Často také tento problém způsobují antibiotika a další léky.

Houbové léze nehtů vedou nejen k žloutnutí, ale také k delaminaci, změně tvaru a svědění. V tomto případě není možné bez pomoci mykologa.

Typický je stálý kontakt s domácími chemikáliemi, práce na chalupě bez rukavicpříčiny ztráty nehtové desky zdravé barvy.

O možnostech domácího bělení

Nejpřístupnější a nejjednodušší možností vrácení bělosti nehtů je použití citronu. Můžete si udělat koupel přidáním šťávy z poloviny citronu do sklenice teplé vody. Špičky prstů v bělící kapalině drží 15 minut. Tyto postupy mohou být prováděny každý den. Během několika dní se nehty potěší přirozenou barvou. Druhé použití exotického ovoce je efektivnější a rychlejší. Velký citron nakrájíme na polovinu. Prsty držte v obou polovinách po dobu 10 minut. Takže vaše nehty nejen vyblednou, ale také posílí, stanou se pružnějšími. Příliš často, a ještě více denně, tuto možnost bělení nelze použít - může vyschnout nehty. Také by se neměly používat, pokud jsou na prstech rány, otřepy, praskliny. Po bělení citronu naneste krém na ruce.

Mořská sůl je také dobrou volbou pro vrácení přirozené barvy na nehtové destičky. Používá se ve formě lázní. Do sklenice teplé vody, nejlépe bez přísad, přidejte lžičku soli. Stejně jako citron má stále zpevňující vlastnosti, protože je bohatá na stopové prvky.

Jedinou asistentkou může být také soda (nebo hydrogenuhličitan sodný). Polévkovou lžíci výrobku rozpusťte ve 200 gramech teplé vody, dolních koncích prstů po dobu 10 minut. Můžete přidat lžíci citronové šťávy do kapaliny pro zvýšení efektivity manipulace. Musíš něco udělattakové denní koupele, aby vaše ruce v pořádku.

Kromě rychlého bělení vzniká bělící efekt, který se skládá z jedlé sody a 3% peroxidu vodíku. Je nutné promíchat obě složky, aplikovat na nehtovou desku po dobu 5 minut a poté opláchnout ruce vodou. Ještě lepší možností pro čištění takové kaše nehtů je použití kartáčku na zuby. Tento nástroj pomůže důkladně vybělit nehty na vnitřní straně. Jedna taková manipulace bude stačit pro to, aby se nehtové desky staly čisté, bílé a čisté. Pokud zbarvení na nich zůstane, pak se druhý den opakuje bělení zubním kartáčkem, sódou a peroxidem.

Jablečný ocet může být také vaším asistentem. Na jeho základě připravte lázeň. Je nutné, aby 300 gramů teplé vody přidalo dvě polévkové lžíce produktu. Prsty v tomto nástroji musí vydržet 5-7 minut.

Některé ženy úspěšně bělí své měsíčníky zubní pastou. Doporučuje se jednoduše aplikovat na nehty štětcem, nechat 5 minut, opláchnout teplou vodou, osušit ruce, aplikovat krém.

Takže existuje mnoho způsobů, jak léčit nehtové talíře. Je však lepší se starat o měsíčky, neběhat a vždy chránit rukavicemi.