Avokádový olej na obličej: návod k použití

Po staletí se po celém světě aktivně používal avokádový olej, který se získává z plodů stálezeleného tropického stromu pěstovaného v Latinské Americe. Avokádo obsahuje vitamíny, minerály, nasycené a nenasycené mastné kyseliny. Toto ovoce má příznivý vliv na kardiovaskulární a nervový systém, stejně jako na trávicí trakt. Avokádový olej má široký seznam užitečných vlastností, takže se aktivně používá v oblasti péče o pleť.

Užitečné vlastnosti avokádového oleje na obličej

\ t

Výhody oleje jsou vysvětleny jeho složením:

 • vitamíny:
  • B, C, D a F - mají pozitivní účinek na suchou a šupinatou pokožku;
  • A a E - udělují avokádový olej s antioxidačními a regeneračními vlastnostmi;
 • mikro- a makroelementy (draslík, hořčík, železo, fosfor, vápník, mangan, sodík, jod atd.) - nedostatek těchto látek narušuje buněčný metabolismus a regenerační procesy);
 • nenasycené a nasycené mastné kyseliny (olejová, palmitová, linolová, palmitolejová, linolenová) - chrání pokožku před škodlivými účinky prostředí, bojují proti zánětu a zabraňují destrukci kolagenu v kůži;
 • Chlorofyl - má antibakteriální a hojivé účinky, pomáhá čistit tělo a má blahodárný účinek na kardiovaskulární, trávicí, nervové a endokrinní systémy;
 • skvalen - složka lidské kůže. Má baktericidní a antioxidační vlastnosti, vyživuje tělo kyslíkem a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Požadováno pro syntézu pohlavních hormonů;
 • fytohormony - látky produkované rostlinami. Podobné účinky na lidské hormony;
 • Lecitin je organická látka podobná tuku. Je to „stavební materiál“ pro mnoho lidských orgánů.

V mnoha ohledech olej ze zelených mastných plodů předčí jiné druhy olejů. Například obsah vitamínu F v něm je 3krátvíce než v rybím oleji a vitaminu E - 5krát více než v olivovém oleji.

K obohacení běžného krému lze použít základní olej

.

Avokádový olej patří k kapalným základním olejům. Má vyživující a omlazující vlastnosti, vyživuje pokožku kyslíkem a také způsobuje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu. Kromě toho se olej může použít na poškozené kůži, protože pomáhá rychle zbavit peeling, mikrotrhlin, podráždění a zánět.

Základní olej - rostlinný tuk, který je nutriční složkou pro poskytování kosmetických přípravků s užitečnými vlastnostmi nebo základ pro rozpouštění koncentrovaných složek - éterických olejů, protože je nelze použít nezředěný.

Avokádový olej byl poměrně úspěšně používán pro péči o obličej i pro oblast kolem očí a rtů. Používá se jako součást kosmetiky i jako samostatný výrobek. S pomocí tohoto oleje můžete masírovat obličej, krk, oblast dekoltu a oblast kolem očí, obohatit předem vyrobenou kosmetiku, udělat masky nebo ji aplikovat v čisté formě.

Zvláště užitečný je olej, který se získává lisováním za studena, protože obsahuje více živin než olej, získaný způsobem extrakce za tepla.

Video: avokádový olej pro pokožku obličeje

Použití avokádového oleje na obličej

Avokádový olej se používá k řešení různých problémů.: odstranění vrásek, prevence hyperpigmentace, normalizace mastné a suché kůže.

Skin proti stárnutí

Příznivé vlastnosti avokádového oleje mu umožňují vyhladit vrásky a další mikro-reliéf na obličeji a zabránit dalšímu stárnutí pokožky.

Avokádový olej pomáhá v boji proti vráskám

Masáž proti stárnutí

Jemně, bez natahování pokožky, aplikujte avokádový olej na obličej a pak udělejte lehkou „masáž“ po masážních liniích, přičemž věnujte zvláštní pozornost oblastem s vráskami. Masírujte obličej, dokud se olej nevstřebá do kůže. Olejová masáž může být prováděna maximálně 2x týdně, přičemž délka trati není omezena.

Provádění masáže obličeje a aplikace kosmetických prostředků podél masážních linií neublíží pokožku

.

Olejové kompresory

Olej je nutné zahřívat ve vodní lázni (měla by být „příjemná“ teplota, ne hořet), ponořit do něj předem připravené kousky gázy a připevnit k místům s mikroreliéfem. Doporučuje se udržovat takový obklad po dobu 30 minut. Po odstranění gázy můžete zbývající olej namočit na pokožku běžným ubrouskem.

Doporučuje se používat olejové obklady dvakrát nebo třikrát týdně po dobu jednoho měsíce a pak si odpočinout po dobu 2 týdnů. V případě potřeby lze kurz opakovat.

Pro obklady můžete použít speciální jednorázové látkové masky, které se prodávají v kosmetických prodejnách

.

Doplnění hotové kosmetiky

\ t

Výhody krémů a obličejových masek se zvýší, pokud přidáte 2 až 6 kapek avokádového oleje. Část oleje se vybere individuálně: začněte 4 kapkami a postupně ji zvyšujte nebo snižujte.

Domácí krém proti vráskám

Chcete-li si vytvořit svůj vlastní krém proti vráskám, potřebujete:

 1. Skleněnou nádobu s 20 g včelího vosku umístěte do vodní lázně a počkejte, až se úplně roztaví.
 2. Poté se odstraní vosk z tepla, přidá se 40 ml olivového oleje, 20 ml oleje z hroznových jader,1/ 2lžičky. citronová šťáva a 3 lžíce. Já infuze měsíčku.
 3. Vše dobře promíchejte a směs nechte vychladnout.
 4. Přidejte 10 kapek esenciálního oleje z červeného pomeranče a stejné množství vonného oleje.
 5. Výsledná směs by měla být umístěna v malých nádobách a uložena v chladničce. Doba použitelnosti - 3 týdny.

Je třeba připomenout, že v procesu výroby domácí kosmetiky by měly být všechny použité nástroje a nádoba pečlivě sterilizovány. Díky tomu budou krémy skladovány déle, sníží se riziko alergií, podráždění nebo zánětu.

Domácí krém se doporučuje aplikovat na pokožku po celodenním mytí.

Pleťový krém, který si připravuje sám, neobsahuje škodlivé složky a umožňuje získat maximální užitek z používání kosmetiky

.

Maska s Dimexidem

K vytvoření účinné masky potřebujete:

 1. V oddělené nádobě zamíchejte Dimexide s vodou dopoměr 1:10.
 2. Připravte směs olejů: 1 lžička. olivový, ricinový a avokádový.
 3. Osušenou pleť otřete bavlněnou podložkou s roztokem Dimexide a pak naneste směs olejů.
 4. Maska by měla být udržována po dobu 30 minut, poté dobře opláchnuta pod tekoucí vodou.

Dimexid pomáhá příznivým látkám pronikat hlouběji do kůže. Ale před použitím této drogy, musíte test na možné alergie.

Masku s Dimexidem lze použít jednou týdně po dobu nejvýše 30 dnů. O měsíc později se kurz může opakovat.

Péče o pokožku kolem očí

Kůže kolem očí je obvykle tenčí než ve všech ostatních částech obličeje. To je důvod, proč je nejvíce citlivý na poškození způsobující suchý vzduch, tvrdou vodu, příliš vysoké nebo příliš nízké teploty. Oční víčka jsou zvláště ovlivněna, pokud je k nepříznivým faktorům prostředí přidána nedostatečná péče.

Avokádový olej je schopen dostatečně rychle obnovit poškozené oči kolem očí. Spouští zastavené metabolické procesy, které vedou k regeneraci tkání.

Použití avokádového oleje v čisté formě

K obnově pleti kolem očí aplikujte avokádový olej ve své čisté formě a pomocí prstového prstence proveďte lehkou masáž „tleskajícími“ pohyby. Poté můžete použít svůj oblíbený oční krém. Tato metoda může být denně použita pro hlubokou výživu nebo kurzy - pro regeneraci (až do vymizení poškození).

Pro aplikaci kosmetických přípravků a přípravků pro ošetření do okolí očí se doporučuje použít prstenec, protože pracuje s nízkým tlakem ve srovnání s ostatními. To vám nedovolí natáhnout jemnou pokožku.

Komprese pro víčka

Olejové obklady jsou také vhodné pro oblast kolem očí: na spodní a horní víčka se aplikují bavlněné podložky namočené v teplém oleji. Během procedury byste měli relaxovat a odpočinout si. Po 30 minutách se obklad odstraní. Zbylý olej může být blotován tkání nebo ponechán namočit.

V důsledku toho bude oblast kolem očí vypadat klidová a nasycená. Postupem času se mimické vrásky sníží. Tento postup lze provádět 1-2krát týdně.

Olejový obklad obnovuje poškozenou pokožku kolem očí a pomáhá bojovat s mikroúlevou

Masky pro oční okolí

\ t

Pro péči o oblast kolem očí můžete použít masky:

 • olej. Smíchejte 1 lžičku. Avokádo a olej z hroznových semen přidejte ke směsi 2 kapky esenciálního oleje z fenyklu. Naneste na spodní a horní víčko po dobu 15 minut, poté opláchněte;
 • žloutek. Smíchejte kuřecí žloutek s 1 lžičkou. avokádový olej. Naneste na oblast kolem očí po dobu 30 minut, poté opláchněte;
 • zakysanou smetanou. Smíchejte 1 lžičku. zakysanou smetanou a avokádovým olejem, přidejte 1 lžičku. Mrkvová šťáva. Doba expozice - 30 minut.

Masky, které se aplikují na oblast kolem očí, mohou být nahoře pokryty bavlněnými podložkami namočenými v malém množství.teplá voda. To zabrání tomu, aby se formulace dostaly do očí, posílily jejich činnost a pomohly uvolnit oblast periorbitalu.

Eliminace pigmentových skvrn s avokádovým olejem

\ t

Vzhled pigmentových skvrn je způsoben selháním pigmentových buněk, melanocytů. Takové selhání může být způsobeno mnoha důvody, včetně negativních vlivů prostředí a slunečního světla. Avokádový olej je díky své antioxidační kompozici přirozenou „ochranou“ kůže, umožňuje jí bojovat proti volným radikálům, předcházet stárnutí a vzniku hyperpigmentace.

Volné radikály jsou molekuly, které mají prostor pro připojení dalšího elektronu. Po provedení tohoto přistoupení je volný radikál „neutralizován“, ale molekula, ze které byl požadovaný elektron odebrán, se stává stejným volným radikálem. Takový řetězec událostí pokračuje donekonečna. Pro tělo je tento proces silným oxidačním stresem. Volné radikály silně ovlivňují zejména kůži: ničí kolagen.

Avokádový olej zabraňuje hyperpigmentaci

obličejová maska ​​proti hyperpigmentaci

Mix 1 lžička. med, bramborový škrob a avokádový olej. Přidejte 3 kapky esenciálních olejů z citronu, heřmánku a levandule. Naneste na hyperpigmentované plochy po dobu 15 minut, poté opláchněte. Tato maska ​​by měla být aplikována každý druhý den po dobu tří týdnů.

Používejte olej proUV ochrana

2 lžíce. Já Smíchejte avokádový olej s 12 kapkami levandulového esenciálního oleje. Nástroj musí být aplikován na obličej před tím, než půjde ven, pomůže zabránit škodlivým účinkům slunečního světla na kůži.

Sluneční aktivita pokračuje i za oblačného počasí, takže je nutné chránit kůži každý den.

Péče o mastnou pleť

Má se za to, že mastná pleť nemusí být zvlhčována a vyživována. Ale ve skutečnosti, v případě nedostatku péče, taková kůže se snaží chránit sebe, produkovat velké množství mazu, a tak, majitelé mastné kůže spadají do začarovaného kruhu. Aby bylo možné regulovat produkci tajemství, musíte do své péče zahrnout výživné a hydratační složky. Jedna z těchto látek může být avokádový olej: je poměrně lehký a rychle se vstřebává, takže nezpůsobuje nepohodlí a ucpává póry. Po několika dnech se kůže začne vracet do normálu, protože se již nebude muset snažit bojovat se suchostí vlastním tukem z kůže.

V poslední době vědci používající biotechnologii izolovali zvláštní látku z avokádového oleje - avocutinu (butyl avocadate). Avocutin snižuje syntézu 5-alfa reduktázy - enzymu, který je přítomen ve velkém množství v kůži lidí s akné a mastným seborrhea. Dříve se předpokládalo, že to může udělat pouze retinol. Avocutin, na rozdíl od klasického retinolu, nezpůsobuje vedlejší účinky.

Avokádový olejhydratuje a vyživuje mastnou pleť, zatímco produkce kožního mazu klesá a póry úzké

Krmení suché kůže

Suchá kůže, na rozdíl od mastné pleti, není schopna samostatně aktivovat své ochranné funkce na maximum, protože mazové žlázy nevytvářejí sekrece v dostatečném množství. Proto se majitelům suché kůže doporučuje používat oleje v jejich péči.

Avokádový olej pomůže obnovit poškozenou pokožku a pak si udržuje rovnováhu vody a lipidů za normálních podmínek. K tomu můžete přidat několik kapek oleje ve vašem oblíbeném krémě na obličej nebo ho použít v čisté formě.Stojí však za to připomenout, že jakýkoli olej by měl být aplikován na vlhkou pokožku, jinak by ho vypustil.

Aby se dosáhlo maximálního přínosu, měl by se základní kosmetický olej aplikovat na mokrou pokožku: může to být voda, která zůstane na obličeji po umytí, nebo tonikum, které se aplikuje na kůži jako poslední stupeň čištění.

Po použití oleje bude výsledek okamžitě patrný: kůže už nebude matná, objeví se zdravá záře a červenat se. V průběhu času se odlupování přestane objevovat a nepohodlí spojené se suchostí se již nebude obtěžovat.

Obnovení kůže na rty

Podobně jako kůže kolem očí je kůže na rtech velmi citlivá. Proto je velmi důležité věnovat mu zvláštní pozornost v procesu péče o obličej a tělo. Stačí použít avokádový olej na rty na noc nebo smíchat s vaším oblíbeným balzámem. Nejde jen o pomocObnovit pokožku, ale bude to vaše rty větší a atraktivnější. Kromě dobře upravené kůže bude lépe aplikován dekorativní nástroje - rtěnka a lesk.

Avokádový olej pomůže obnovit jemnou pokožku rtů

Balzám na rty vlastníma rukama lze připravit velmi jednoduše: stačí vzít několik druhů základních olejů, ale je nutné, aby jeden z nich byl pevný (bambucké nebo kakaové). Vybrané oleje musí být zahřívány ve vodní lázni a výsledná směs musí být přemístěna do malé nádoby. Tento balzám pomůže obnovit a chránit rty.

Masky na obličej pomocí avokádového oleje

Avocado olejové masky jsou vhodné pro péči o jakýkoli typ nebo stav kůže. Hlavní věc - vybrat správný recept.

Masky na obličej s avokádovým olejem jsou vhodné pro všechny typy pleti

Tabulka: masky s avokádovým olejem pro různé typy pleti

\ t ​​
Typ pleti Maska 1 Maska 2 Maska 3 Doba držení Výsledek
Mastná nebo problémová kůže Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já Avokádový olej, 1 polévková lžíce. Já modré kosmetické hlíny a 2 kapky esenciálního oleje tea tree. Ve směsi přidejte trochu vody, aby její konzistence vypadala jako kyselá smetana. V 1 polévková lžíce. Já kefir přidat 1 polévková lžíce. Já Avokádový olej, 1,5 lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky a 1 kapka esenciálního oleje z máty peprné. 1 lžíce. Já želatina se nalije studenou vodou a nechá se bobtnat. Potom želatinu zahřejte ve vodní lázni (nebo v mikrovlnné troubě) a přidejte1 lžička avokádový olej. Po aplikaci musíte počkat, až je maska ​​zcela suchá. 15–20 minut Kůže se stává matnou, póry se zužují a záněty se uklidňují a suší.
Suchá kůžeSmíchejte 1 polévkovou lžíci. Já mléko a med, přidejte 1 lžičku. avokádový olej. 1 polévková lžíce. Já med smíchaný s buničinou půl banán a přidejte 1 lžičku. avokádový olej. Smíchejte 1 lžičku. olivový olej a avokádový olej, přidejte 1 lžičku. mléko 20–30 minut Kůže je vyživovaná a hydratovaná, postupem času můžete zapomenout na suchost a loupání.
Citlivá kůže V 1 lžíce. Já nízkotučné krém přidat 1 lžičku. Avokádový olej a 1 polévková lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já Avokádový olej a 1 polévková lžíce. Já bramborový škrob. 1 lžíce. Já Avokádový olej smíchaný s dužinou půl banán, přidejte 1 polévkovou lžíci. Já mleté ​​ovesné vločky a 1 žloutek. 10–15 minut Kůže se zklidňuje, zarudnutí a suchost mizí.
Blednutí kůže Mix 1 lžička. avokádový olej, 1 lžička. Zakysanou smetanou a 4 kapkami citronové šťávy. Mix 1 polévková lžíce. Já Avokádový olej, 2 lžíce. Já Mrkvová šťáva, 2 lžíce. Já med a 2 lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky. 1 lžíce. Já Avokádový olej smíchaný s 1 polévkovou lžící. Já olivový olej a přidejte 1 polévkovou lžíci. Já suché droždí. Nechte směs nabobtnat a pak aplikovat na obličej. 10–15 minut Kůže svítí, vyživuje se a zvlhčuje.

Recenze

Koupil jsem avokádový olej náhodou v lékárně. Od prvního nákupu platíJeho obličej je napůl plný se smetanou. Udělal jsem to: na umytém obličeji, hladil láhev s lahví oleje na obličej, pak trochu mého krému a to je vše. Aplikuje se jednou denně, většinou v noci. Obecně mám trvalý problém s akné na tváři. V mém životě nebyl takový den, že jsem měl alespoň jeden den bez pupínek. A teď, když jsem používal avokádový olej po celou dobu dva týdny, všiml jsem si, že můžu žít bez akné, moje pleť začala vypadat dobře upravená a svěží, obličej byl zvlhčený. Teď používám olej asi měsíc, už jsem si koupil druhou láhev. V důsledku toho ji používám na těle, také se smetanou. Efekt je velmi podobný. Kůže je něžná a bez lepivosti. Rychle se vstřebává. Univerzální olej a doporučuji to všem!

Lagutik

http://irecommend.ru/content/eto-chudo-i-pochemu-o-nem-ya-ne-znala-ranshe-propali-moi-postoyannye-prishchiki-na-litse-isp

Myslím, že stejně jako teď mě každý zajímá téma alternativních možností péče o sebe. Krémy jsou poměrně drahé a ne vždy jejich účinek dosahuje očekávání. Proto existuje ideální alternativa - přírodní oleje. Už mám asi 50 různých. Ale dnes chci mluvit o svém oblíbeném avokádovém oleji. Každý používá avokádový olej vlastním způsobem, ale ráda aplikuji na vlhkou pokožku, zvlhčuje ji a vyživuje ji vitamíny. Všechny nepravidelnosti, pupínky a zarudnutí rychle zmizí. Plus jen hodně. Kůže je krásná a zářící ráno;)

poshechena

http://irecommend.ru/content/samoe-luchshee-maslo-dlya-chistoi-i-ealealnoi-kozhirezultatysovetymnogo-foto

Dnes bych chtěl mluvit o avokádovém kosmetickém oleji. Je velmi lehká a nemastná, takže se dobře hodí pro pokožku obličeje (pro mě je vhodná pro jemnou pokožku očních víček, zároveň jsem mazal řasinky), i když vám doporučuji, abyste se nesměli unášet - ne příliš mnoho. Olej stejný. Líbí se mi ho použít pro rty (to se stává, že jsou příliš suché), zejména v noci: elegantně ho namažete a ráno se probudíte a vaše rty jsou měkké, hladké. Používám ho k zjemnění kůže na loktech, olej je jemný, ale účinný. A můžete přidat několik kapek do krémů na ruce, efekt vás nebude dlouho čekat: kůže bude měkká a jemná, pro mě je to zvláště důležité v zimním období.

Mashulechka

http://irecommend.ru/content/universalnoe-maslo-foto

Mám problémovou pokožku obličeje: je velmi peeling, jsou tu pupínky (ne tolik, ale je tam). Když začnu používat skladové křoviny a krémy, všechno se jen zhorší. Okamžitě začne podráždění, objeví se vyrážka. Obecně jsem si myslel, že mi nic nepomůže, ale! Četl jsem na internetu o avacado oleji, koupil jsem to, nečekal jsem žádné zvláštní zázraky, ale marně! Moje pleť po dobu 2 týdnů používání se stala téměř dokonalá (všiml jsem si, že před tím 4 roky, dívky, už 4 roky, jsem už vyzkoušel téměř všechno, co jsem mohl, nic mi nepomohlo). Ale to by mělo být prováděno pravidelně, když začnu být líný, pak celý efekt zmizí.

Marselle

http://irecommend.ru/content/moi-retsept-dlya-krasivoi-kozhi-maslo-avakado

S tímto výrobkem jsem se seznámilnedávno, po dlouhé zimě, se aktivně ujala postavy a začala věnovat mnohem menší pozornost obličeji. Jako výsledek, vrásky mezhbrovnaya prohloubil, kůže rostla matně, modřiny pod očima. Obecně, žádný led. Volba padla na avokádový olej, hlavní roli při výběru z mnoha dalších bylo rozhodnuto touto indikací pro použití: „pro péči o suchou, vyblednoucí pleť“. A také prohlášení, že je „velmi blízké svým vlastnostem tukům obsaženým v lidské kůži, a proto je velmi dobře vstřebávána pokožkou,“ „vyživuje, regeneruje, obnovuje ochrannou a imunitní bariéru pleti, zvyšuje její pružnost“. Všiml jsem si následujících výsledků: 1. Výrazně se zlepšila pleť, stala se jednotnější. 2. Otok pod očima se stal mnohem menší, téměř zmizel, a zdá se mi, že se modrá také zmenšila. 3. Kůže se stala měkkou, vyhlazenou, pod očima, kde začátek tváří, s úsměvem, přestal shromažďovat síť. 4. Ze všech existujících jemných vrásek byla vyhlazena svislá vráska na čele !!! Pro mě to bylo příjemné překvapení. Je třeba říci, že to bylo právě mé čelo, které zjevně postrádalo dostatek výživy, protože začalo vypadat mnohem lépe, načrtnuté vertikální záhyby téměř zmizely.

fandera

http://irecommend.ru/content/razglazhivaet-nebolshie-vozrastnye-morshchinki-pitaet-nezhnuyu-kozhu-vokrug-glaz-osobennosti

Jedinečné vlastnosti avokádového oleje lze nejen konzumovat, ale také použít jako kosmetiku. Tento olej pomůže zlepšit stav jakéhokoliv typu pleti: suchý, citlivý, mastný a stáří. Jeholze použít jako samostatný výrobek (na mokré tváři) a jako součást masek na obličej nebo obohacených krémů. Avokádový olej pomůže vyrovnat se s peelingem, suchostí, vráskami, nadměrným tukem, zánětem, matnou pletí a dalšími problémy. Každý si bude moci vybrat pro sebe ten nejlepší způsob, jak tento úžasný výrobek použít.