Aplikace zinkové masti proti vráskám obličeje

Zinková mast je již dlouho známá jako cenově dostupný a účinný prostředek pro akné a akné. Používá se však také k odstranění povrchových vrásek a zabraňuje vzniku nových záhybů na povrchu obličeje. Pro dosažení tohoto efektu je nutné dodržovat pravidla pro aplikaci masti a trvání kurzu, s přihlédnutím k kontraindikacím a možným nežádoucím následkům.

Jak se na obličeji tvoří vrásky

Vrásky se objevují, když tkáně obličeje ztrácejí kolagen a podkožní tkáň, jakož i v důsledku zpomalení krevního oběhu. Tento proces je nevyhnutelný, protože je doprovázen všeobecným stárnutím obličejových oblastí se snížením regeneračních vlastností a ukazatelů elasticity tkání. Situaci zhoršuje vliv negativních faktorů vnějšího a vnitřního prostředí.

Před ostatními se mimické záhyby objevují v čele a v rozích očí, zejména u emocionálních lidí. Později se mezi obočím tvoří nepravidelnosti,v nasolabiálním trojúhelníku a v oblasti rtů. Nadměrné namáhání svalů obličeje může také způsobit předčasné vrásky.

Pokud ve věku asi 25 let jsou vrásky povrchové, pak se po 40 letech stanou hlubokými a viditelnými i při statickém výrazu obličeje.

Kromě příčin souvisejících s věkem, stresu, nevyvážené výživy, nedostatku vitamínů, sedavého životního stylu, suchého povrchu obličeje, používání nevhodných kosmetických prostředků a dědičných faktorů vede ke vzniku záhybů. V důsledku neustálého vlivu pozemské síly přitažlivosti vzniká gravitační ptóza, která zesiluje projev vrásek.

Léčivé vlastnosti masti při odstraňování vrásek

Zinková mast obsahující oxid zinečnatý jako hlavní složku pomáhá vyhladit povrch obličeje a zlepšit celkový stav pokožky. To je zajištěno antioxidačním a hygroskopickým působením hlavní látky, což zvyšuje regenerační funkce tkání.

Mezi léčivé účinky masti zinku v boji proti vráskám patří:

 • zlepšení krevního oběhu v tkáních;
 • vytvoření ochranné vrstvy na povrchu obličeje;
 • aktivace výživy a buněčné obnovy;
 • normalizace syntézy kolagenu;
 • zlepšení povrchových tkání epidermis;
 • vyrovnání reliéfu;
 • regulace fungování mazových žláz.

Podle dermatologického výzkumu má zinková mast na povrchu tkáně povrchový účinek.obličej bez pronikání hluboko do dermis.

Mast má nízkou cenu, proto je jedním z nejdostupnějších léků na vrásky.Mezi jeho přednosti patří také snadnost a bezpečnost používání, minimální počet kontraindikací a neexistence věkových omezení.

Nedostatky a mírně vyjádřený výsledek omlazujícího účinku, silný účinek sušení a související omezení používání masti, riziko alergické reakce, neschopnost používat přípravek pod make-upem patří mezi nevýhody používání léčiva.

Zinková mast je dostupná a prodávána v lékárně bez lékařského předpisu

Uplatnění masti zinku na obličeji

Při použití masti k odstranění vrásek je třeba vzít v úvahu zvláštnosti působení jejích složek. Je důležité sledovat dobu trvání kurzu a zvolit způsob aplikace v závislosti na typu pleti.

K zakoupení masti v lékárně není nutný předpis. Nástroj se vyrábí v bankách o hmotnosti 25, 40 a 50 gramů, stejně jako v trubkách o hmotnosti 25, 30 a 50 gramů. Přibližná cena balení je 30 rublů za 25 gramů masti a 40 rublů za 50 gramů.

Zinková mast je vhodnější použít z trubice

Účinky součástí

Kromě oxidu zinečnatého je do mastí zahrnuta také vazelína v poměru 9: 1 s převahou účinné látky. Tyto látky mají společně změkčující a léčivý účinek na oblasti obličeje. Prostředky nejen omladímá také protizánětlivé a dezinfekční účinky. Při použití masti se odstraní akné a zarudnutí, svědění se uvolní, poškození se vyléčí a zapálená kůže se vysuší.

Vzhledem k tomu, že 90% léčiva je vazelína, má masti velmi mastnou konzistenci.

Oxid zinečnatý proniká do povrchových vrstev epidermy a pomáhá otevírat póry a eliminovat mrtvé buňky. Výsledkem je zvýšení enzymatické aktivity a zvýšení metabolických procesů. Zlepšením elasticity tlumí aktivní složka tkáně. Prevence vrásek nastává ochranou povrchu obličeje před negativními účinky ultrafialového záření.

Zinková mast obsahuje 10% oxidu zinečnatého

Způsoby použití

Před použitím zinkové masti je nutné odstranit make-up a očistit povrch tonikem nebo mlékem. Vzhledem k tomu, že oxid zinečnatý je charakterizován silným efektem sušení, v boji proti vráskám nedoporučují dermatologové aplikovat na kůži v čisté formě. Pro správné použití výrobku, zejména pro suchou pokožku, musí být smíchán s olejem a dalšími zvlhčujícími přísadami.

Při aplikaci masti na povrch charakterizovaný citlivostí a suchostí použijte následující recepty:

 1. Smíchejte malé množství masti s 3 kapkami běžného rostlinného oleje. Naneste směs na povrch obličeje.
 2. Oxid zinečnatý, lanolinový krém a glycerin užívejte ve stejném poměru a důkladně promíchejte. Pro aplikaci použijte tenkou vrstvu směsi.

Kosmetologové doporučují používat zinkovou mast ve večerních hodinách, protože kůže po aplikaci svítí.

Za účelem zvlhčení pokožky přidejte do směsi několik kapek rostlinného oleje se zinkovou mastí

.

Pokud má vaše pokožka tendenci k nadměrnému uvolňování tuku, měla by být použita ve spojení s kukuřičným olejem a boritickou vazelínou. Směs musí být rovnoměrně nanesena na obličej a lehce ji otřít do povrchu.

Pro kombinovaný povrch, stejně jako pro normální kůži, je lepší použít oxid zinečnatý (20 g) smíchaný s krémem Spermacetium (8 g).Můžete také přidat několik kapek olivového nebo rostlinného oleje do směsi.

Při použití zinkové masti na kombinaci nebo normální kůži je lepší ji smíchat s krémem Spermaceti

.

Po nanesení směsi byste měli počkat asi 6–10 hodin, poté by ošetřené oblasti měly být blotovány ubrouskem. Nástroj by neměl být používán jako make-up základna kvůli vysokému obsahu tuku a neměl by být mísen s tónovacími kosmetickými přípravky. Nanáší se lehkou vrstvou, aniž by se dotkly oblastí očí a úst.

Kosmetologové nedoporučují používat masti v oblasti v blízkosti očí, protože to může vést k nadměrnému suchu citlivých oblastí a vzniku nových vrásek.

Trvání a účinnost uplatňování

\ t

Je nežádoucí, aby se postup pro aplikaci zinkové masti používal každý den - je lepší, aby se mezi jednotlivými sezeními jednalo o 1-2 dny. Trvání 1. kurzu, jehož cílem je odstranění vrásek, je 21 dní s intervalem 30 dnů před dalším průběhem.

Účinnost masti se projevuje po ukončení několika aplikací. Neměli byste očekávat úplné vyhlazení vrásek - nástroj se dokáže vyrovnat s jemnými a povrchními vrásky, které nejsou charakterizovány silnou závažností. Majitelé suchého povrchu by měli tento nástroj používat opatrně, aby nedošlo ke zvýšení závažnosti vrásek. Doporučuje se aktivně hydratovat suché oblasti obličeje pomocí výživných krémů.

Video: Užitečné vlastnosti zinkové masti a vlastnosti aplikace

Kontraindikace a nežádoucí účinky

\ t

Ačkoliv je zinečná masti bezpečným prostředkem, je třeba zvážit některé kontraindikace. Nástroj se tedy nevztahuje na následující funkce:

 • akutní hnisavé hmoty na povrchu obličeje;
 • 93) podráždění, odlupování a zarudnutí ploch;
 • jakékoli vyrážky;
 • alergie na složky.

Před použitím masti proveďte jednoduchý test alergie: naneste trochu na oblast zápěstí a sledujte reakci po dobu 20 minut. V nepřítomnosti nedostatečných projevů můžete použít kompozici na obličej.

Identifikace alergií na složkyNaneste malé množství masti na zápěstí.

Vedlejší účinky se objevují v důsledku přecitlivělosti na složky masti a jsou vyjádřeny následovně:

 • pocity pálení a pálení;
 • vyrážka;
 • zarudnutí a podráždění ploch;
 • ztmavnutí povrchu.

Nedovolte, aby se mast dostala do očí, což by způsobilo zarudnutí a trhání očních víček. Přítomnost závažné alergické reakce je indikována výskytem obtíží s dýcháním, otokem obličeje, jazyka a rtů.Během těhotenství je nutné před použitím přípravku konzultovat odborníka.

Srovnání s analogy

Podobné léky používané spolu se zinkovou mastí zahrnují tyto léky:

 1. Krém Sudokrem. Kompozice obsahuje oxid zinečnatý, doplněný pomocnými látkami, jakož i antioxidační složky. Používá se k hojení tkání, zmírnění podráždění, brání tvorbě vrásek pod vlivem ultrafialového záření.
 2. Zinečnatá-salicylová pasta. Kromě oxidu zinečnatého je v pastě obsažena kyselina salicylová, která má schopnost hojit poškozený povrch, eliminovat záněty a zlepšovat pružnost povrchu.
 3. Krém Desitin. Kromě účinné látky ve formě oxidu zinečnatého obsahuje produkt lanolin, olej z tresčích jater, ochucený olej, mastek a vodu. Kvůli tomu lék nemá silné sušeníefekt. Desitin vytváří ochranný obal na povrchu obličeje, který chrání tkáň před negativními vlivy vnějších faktorů.

Průměrná cena analogů je od 40 rublů pro pastu zinku a salicylu, přibližně 274 rublů pro krém Sudokrem a přibližně 210 rublů pro krém Desitin.

Sudokrem obsahuje jako hlavní složku oxid zinečnatý

Připomínky k používání zinkové masti

\ t

Zinková masti z pupínků, vrásky pod očima velmi dobře pomáhají, odstraňuje zarudnutí, zjemňuje barvu pleti, ranní a večerní nátěry a nic nevysychá, radím každému.

Anna

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/3922129/

Zinková mast je velmi dobrým lékem na akné, černé tečky, modřiny, modřiny, kousnutí komárů atd. Používám to sám ... Dokonce i vrásky hladké a zcela nezaschnou kůži, ale naopak ...

Guzel

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/3922129/

Rozhodně nevěřil v tuto mast, ale protože to stálo penny, rozhodl jsem se to zkusit, používám to jen 4 dny, ale výsledek jsem nečekal! Nebudu říkat, že všechny vrásky jsou pryč, ale můj obličej se stal tak čerstvým, že žádné jemné vrásky vůbec nejsou, ale aplikuji hydratační krém na vrchol. Jsem potěšen, o to více, kdo si mě všiml, jsem si všiml změn. Pro mě je to jen dar z nebes.

33

http://www.woman.ru/beauty/medley2/thread/4248106/

Cena masti Zinc je velmi demokratická - v rozmezí 20-30 rublů. Uchovávejte v chladničce. Necítil jsem tu mastne Je pravda, že je špatně vstřebává do kůže, ale pokud je potřená tenkou vrstvou, pak je to nepostřehnutelné. Koupil jsem si zinkovou mast, abych namazal zadek své dcery, protože Četl jsem, že je to vynikající nástroj, ne horší než Bepanten nebo dětský krém. Použil jsem ji na zadek 4 krát s výskytem zarudnutí, jako krém pod plenou, velmi rychle odstraňuje zarudnutí a odstraňuje podráždění. Stála na mém místě několik měsíců v lednici až do chvíle, kdy jsem začala s jarní exacerbací akné. Celé čelo usnulo na bradě, na tvářích a dokonce i v oblasti obočí vypadlo. V tuto chvíli jsem si vzpomněla na zinkovou mast. Ve večerních hodinách se popálil na akné, ráno bylo místo zánětu prodlouženo a nebylo vidět žádné zčervenání. Další den se pupínek již stal světlem a po 2 dnech zcela zmizel. Tento efekt se mi líbil a začal jsem hledat nástroje, které lze vyrobit na bázi zinkové masti. Můj věk je takový, že se kromě akné vrásky také objeví. Vyrobil si obličejový krém na bázi zinkové masti proti vráskám: Za tímto účelem jsem si vzal malé množství zinkové masti a přidal tam několik kapek mandlového oleje. Musím říci, že krém nepodléhá skladování, takže je lepší, aby se každý večer připravovala nová směs. K mému překvapení nedošlo k žádnému omezení, ráno jsem měl pocit, že jsem měl napjatou tvář, pokožka se stala měkkou a elastickou. Teď používám tento krém 2 krát týdně před spaním. Účinek je dvojitý akné krém a vrásky krém. Častěji se nedoporučuje používat takový krém, protože Má regenerační účinek. PřesTaké jsem obdržel bonus několikrát na obličej tohoto krému - černé tečky na nose se zmenšily, obsah tuku v T-zóně se zmenšil, tzn. Dospěl jsem k závěru, že zinková mast také pomáhá z černých skvrn. Krém na ochranu před sluncem. První slunce je velmi aktivní, moje dcera a já jdeme, potírám kůži na tváři své dcery a v tenké vrstvě. Zinková mast dokonale chrání pokožku před sluncem a UV paprsky. Zinkovou mast lze použít k ochraně před sluncem, a to i pro děti do jednoho roku, byl jsem potěšen, když jsem zjistil! V létě ho určitě využiju, než půjdu na pláž. Obecně doporučuji, abyste si zinkovou masti taky vyzkoušeli, ale nepoužívejte ji příliš často, protože je stále drogou.

Mishk @

http://irecommend.ru/content/krem-dlya-litsa-ot-pryshchei-morshchin-ot-chernykh-tochek-na-nosu-krem-dlya-zagara-dlya-novo

Černé tečky odcházejí, mastná mast, aplikuji je v noci s tenkou vrstvou, znatelně je obličej očištěný a vyhlazený, akné se z něj neopakovalo.

Verona

https://galya.ru/clubs/show.php?dlimit=0&p=1&id=782157#allcomments

Zinková mast má aktivní účinek na vrásky, zlepšuje pružnost tkání a chrání povrch obličeje před negativním vlivem vnějšího prostředí. Pomáhá také vyrovnat se se zánětlivými procesy a eliminovat nadměrný obsah tuku v oblastech. Při použití proti vráskám je důležité dodatečně zvlhčit obličej a nepřekročit dobu trvání kurzu. Nízké náklady na tento nástroj z něj činí populární prostředek k odstranění malýchvrásky.