10 pravidel domácí manikúry

Manikúra doma není utrpení, ale docela snadný a příjemný postup, pokud znáte nějaké drobnosti a triky.

Péče o nehty zahrnuje několik kroků:

  • tvarování;
  • odstranění kutikuly a otřepů;
  • posílení nehtů;
  • lakování
  • \ t

Každý z nich má svá vlastní pravidla, zvažuje je v pořadí provedení.

Pravidlo č. 1

Nejlepším tvarem jsou oválné nebo čtvercové nehty. Na každé ruce bude taková manikúra vypadat výhodná a elegantní. Stilettos na dlouhých nebo tenkých prstech bude vypadat trapně a majitelé krátkých nebo baculatých prstů by se měli vyvarovat čtvercového tvaru, zastavit u oválu.

Je možné jej tvarovat pomocí kleští nebo nůžek, po kterých se brusná tyč přivede na požadovaný obrys.

Číslo pravidla 2

Při zahájení podávání vizualizujte zamýšlené hrany. Jízda s pilníkem pouze v jednom směru: začněte od okraje (roh) a přesuňte se do středu. Není třeba provádět vícesměrné akce - kazí nehtovou desku. Snažte se udržet nástroj kolmý na hřebík.

V domácnosti je nejvhodnější pracovat s jemnozrnnými pilníky se zaoblenými konci na kartonu nebo plastovém podkladu. Pečlivě a přesně vytvoří požadovaný tvar. Hrubé a hrubé pilníky se používají pouze při práci s umělými nehty.

Pravidlo číslo 3

Třpyt a plochý povrch mohou být dányleštička - pilníky se sametovým povlakem. Zpravidla mají 4 různé povlaky, z nichž každý následuje druhý při broušení. Sekvence je označena čísly na jeho tvářích. S nehty byste neměli zacházet s obyčejnými pilníky, protože jejich účinek je krátký nebo chybí.

Spusťte manikúru pouze suchýma rukama: mokré nebo mokré nehty jsou snadno poraněny a deformovány. V důsledku toho může trpět jak forma, tak i vrchní vrstva.

Pravidlo č. 4

Odstranění kutikuly vyžaduje přípravu: mělo by být změkčeno a přesunuto na okraj. Pomůže vám každý speciální nástroj (tekutina, olej) pro kůžičku a lopatku, s níž se jemně pohybuje. Před tím můžete lehce loupat: masírujte oblast u kořene měkkým kartáčkem a mýdlem nebo glycerinem. Teplá lázeň také dokonale změkne a připraví kůžičku.

Pokud jde o čepel, je lepší, když se jedná o nástroj s gumovou špičkou. Dřevo a kov jsou poměrně drsné a mohou poškodit jemnou pokožku. Někdy je postačující pouze posun kutikuly a nevyžaduje další řezání. Pokud to není váš případ, pak použijte manikúru pinzety a opatrně odříznout zbytečné.

Nepoužívejte vidličku na nehty doma, pokud je používána nesprávně, jen to bolí.

Pravidlo č. 5

Odstraňování otřepů je jemný a náročný postup, ale lze ho snadno zvládnout doma. Nejprve se připraví teplá voda s 5 kapkamiolivový olej a špetka jedlé sody. Po 10-12 minutách po napařování si otřete ruce a odstraňte pinzetou. Předběžně je léčte alkoholem, abyste předešli infekci.

Při řezání netahejte otřepem, ale jemně ho kousněte pinzetou. Hrubá kůže podél nehtu může být odstraněna pilníkem na nehty.

Pravidlo č. 6

Je možné posílit nehty různými způsoby: aplikovat olej, udělat parafínovou koupel, použít lékařský lak. Prostředky k posílení by měly obsahovat vápník, ovocné kyseliny. Zpevňující lak může také sloužit jako základ pro běžný lak.

Důležitou roli v kráse nehtů hraje správná výživa, která obsahuje dostatek vitamínů a minerálů. Takže základem pro růst nehtů jsou vitamíny A a B. Jód je nezbytný pro sílu a sílu, a křemík a vápník tvoří zdravou a elastickou nehtovou desku. K potravě by měly být přidány potraviny bohaté na síru a železo.

Pravidlo č. 7

Krátké, ale velmi důležité. Vedení manikúry doma by mělo být v dobrém světle. Často se na to zapomíná a je to právě nedostatek světla, který může zkazit veškeré úsilí, když vidíte výsledek vaší práce za slunečného počasí venku.

Pravidlo č. 8

Před použitím barvy by měla být vždy základní barva. Plní funkci rovného povrchu, chrání před škodlivými vlivy. Díky základnímu nátěru hlavní barva plynule klesá a je více nasycená.barvy Před dalším krokem se ujistěte, že nehty zcela vyschnou.

Pravidlo č. 9

Před nátěrem protřepejte trubku laku a otřete kartáč proti okraji, aby nedošlo k nadměrnému proudění. Měli byste začít malovat od středu nehtu, hladce malovat a pohybovat se k okrajům. Dnes existuje velké množství možností pro typ manikúry: od jednoduchých francouzských až po složité vzory a vzory. Barva a malba je záležitostí chuti, vyberte si podle svého uvážení.

Pravidlo č. 10

Zbývá opravit a opravit ty „skvrny“, které překročily hrany nehtu. To lze provést vatovým tamponem, předem navlhčeným odstraňovačem laku na nehty nebo speciální tužkou s rozpouštědlem na stonku. Pro rychlé schnutí můžete použít proud studené vody nebo fén.

Poslední akord v manikúru je aplikace hydratačního přípravku na ruce. Učiní je měkčími a více něžnými, čímž ukončí příjemný postup pro vytvoření krásy.